نصب پنل کولر گازی در ساختمان 2

پس از تصمیم‌گیری در مورد محل نصب پنل کولر گازی و واحد خارجی، نصب واحد داخلی آغاز خواهد شد. در اینجا مراحل نصب پنل داخلی وجود دارد.

نصب پنل کولر گازی

زمانی که مکان نصب پنل کولر گازی مشخص شد نصب آن آغاز خواهد شد. نصب پنل کولر گازی بسیار آسان است، اما تنها برای کسانی که بر این تکنیک مسلط شده‌اند. متصل کردن لوله‌های مسی رابط ممکن است این فرآیند را کمی پیچیده کند و نیاز به تلاش بیشتری برای نصب این واحد داخلی داشته باشد. پنل کولر گازی را می‌توان بر روی دیوار اتاق یا دیوار سالن در حدود ۱۵ تا ۲۰ سانتی متر از سقف نصب شود. در اینجا مراحل نصب این واحد در فضای داخلی آورده شده‌است:

مراحل نصب پنل کولر گازی

۱ ) پلیت پنل را نصب کنید :

نصب یک پنل در فضای داخلی از طریق پلیت پنل آسان‌تر شده‌است. این پلیت یک نوع صفحه آلومینیومی با سوراخ‌های زیاد برای نصب در شرایط مختلف است. هر کسی که نصب را انجام می‌دهد، سوراخی را در دیوار به عنوان نمونه ایجاد خواهد کرد و سپس صفحه پلیت را با پیچ‌ها مطابقت داده و بر روی دیوار محکم می‌کند. این کار تکنسین تهویه مطبوع باعث می‌شود که نصب صفحه پلیت روی دیوار منطبق با سوراخ‌های روی پایه باشد. زمانی که علایم را برای سوراخ‌ها ایجاد می‌کنید، دقت کنید که پلیت کمی از حالت تراز خارج باشد، به طوری که واحد داخلی، زمانی که نصب می‌شود، با یک شیب کم به سمت لوله درین قرار می‌گیرد تا آب به راحتی بتواند از لوله درین خارج شود.

۲ ) چفت کردن پلیت پنل واحد داخلی :

بعد از ایجاد علایم برای سوراخ‌ها، پلیت را بردارید و سوراخ‌هایی در دیوار با دریل ایجاد کنید. پس از آن، پلیت را دوباره روی دیوار نگه دارید و با سوراخ‌های روی دیوار هماهنگ کرده و آنرا به دیوار پیچ کنید.

۳ ) سوراخی در دیوار ایجاد کنید :

در صورتی که لوله مبرد از پشت دیوار به واحد خارجی متصل شود. یک سوراخ کوچک به قطردر حدود ۶ یا ۷ سانتی متر در سمت مخالف آنجایی که لوله‌های مبرد خم شده‌اند، ایجاد کنید. در این سوراخ، لوله مبرد از واحد داخلی به سمت واحد خارجی خواهد رفت. این لوله‌ها دارای عایق هستند، همچنین کابل رابط و لوله درین که آب را به بیرون هدایت می‌کنند هم باید از سوراخ خارج شوند. از طریق این سوراخ، کابل برق ورودی که در کولر‌های گازی با ظرفیت کم به پنل متصل می‌شود هم باید خرج شود.

۴) در حال نصب پنل کولر گازی :

در حال حاضر، واحد داخلی آماده نصب بر روی پلیت است. پنل را بلند کنید، معمولا زیاد سنگین نیست و آن را بر روی پلیت بر روی دیوار قرار دهید. زبانه‌هایی بر روی پلیت وجود دارند که پنل بر روی آنها قرار می‌گیرد. در این زمان نوبت به نصب لوله‌های مسی رابط می‌باشد، لوله مسی را از داخل سوراخ به سمت داخل عبور داده و برای اتصال آن به پنل آماده کنید. لوله تخلیه به یک انتهای واحد داخلی متصل شده‌است؛ از سوراخ عبور می‌کند و در فضای باز آنجایی که آب تخلیه می‌شود آزاد می‌شود. در برخی از ساختمان‌ها لوله‌ای برای تخلیه آب در نظر گرفته شده است. کابل رابط که پنل را به واحد خارجی متصل می‌کند را از سوراخ عبور داده و به پنل متصل کنید. در صورتی که کابل برق ورودی به پنل باید متصل شود آنرا نیز متصل کنید.

در هنگام نصب پنل کولر گازی یک انحراف جزیی تقریبا ۲ تا ۳ درجه نسبت به لوله خروج آب دارد. این امر باعث خواهد شد که آب به سمت لوله درین جریان داشته باشد. در صورتی که این مورد در نظر گرفته نشود آب در پنل جمع شده و از آن سر برود. این زاویه باید فقط برای فراهم کردن جریان آب بدون مختل کردن ظاهر پنل به خاطر زاویه بالای شیب کافی باشد. زاویه بسیار کوچک هدف اصلی می‌باشد و داشتن زاویه زیاد هم اخلال ایجاد خواهد کرد و عدم تعادل دستگاه دمنده را ایجاد می‌کند. سطح واحد را می توان با تراز چک کرد.

با این کار نصب پنل کولر گازی تقریبا تمام شده‌است. در حال حاضر آماده است که با لوله لوله مبرد در لوله و هم در فضای باز ارتباط داشته باشد. کابل تامین برق هنوز به هم متصل نشده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.