خواب راحت با تنظیم دمای مناسب کولر گازی

کولر گازی مانند بسیاری از وسایل دیگر مجهز به تنظیمات مختلفی است که برای شرایط متفاوت کارایی مناسبی داشته باشد. با تنظیم دمای مناسب اتاق احساس بهتری خواهید داشت و کولر گازی برق کمتری مصرف خواهد کرد.

بسیاری از افراد در ابتدای تابستان بدون در نظر گرفتن دمای هوا، فقط کولر را روشن و خاموش می‌کنند و هیچ وقت نسبت به تغییرات هوا، درجه تنظیم شده کولرها را تغییر نمی‌دهند. این کار باعث خواهد شد هم هزینه‌های انرژی افزایش یابد و از طرف دیگر قطعات کولر گازی زودتر مستهلک شود و نیاز به تعمیر داشته باشد. با تنظیم دمای مناسب کولر گازی، محیط داخل همیشه در دمای مطولوب خواهد بود.

برخی از افرادی که طبع گرم دارند، در طول تابستان نمی‌توانند بخوابند، مگر این که اتاق آنها سرد باشد. اما بعضی دیگر از افراد اصرار دارند که در طول شب اتاق آنها گرم باشد. اما به هر حال مهم است که مطمئن شوید زمانی که می‌خواهید بخوابید کولر را طوری تنظیم کنید که در طول شب احساس خوبی داشته باشید.

هوای تازه همیشه بهتر است، اما اگر نمی‌خواهید پنجره‌های خود را به خاطر نگرانی از ورود حشرات و یا صدای بیرون باز کنید، بهترین وسیله کولر گازی است، فقط مطمئن شوید که اتاق بعد از چند ساعت خیلی سرد نمی‌شود. شاید تعجب کنید که چه تعداد از مردم در اواسط تابستان گرم، به خاطر سرماخوردگی به پزشک مراجعه می‌کنند، چون در اتاقی خوابیده‌اند که بسیار سرد بوده. برای این که مطمئن شوید اتاق خیلی سرد نمی‌شود، ممکن است بخواهید یک کولر که دارای حالت خواب است، داشته باشید. معمولا بر روی تمامی کولرهای گازی حالت خواب در نظر گرفته شده، تا بتوان به وسیله آن خواب راحتی را تجربه کرد.

تنظیم دمای مناسب اتاق با انتخاب حالت خواب

کولر گازی‌ها به شما اجازه می‌دهند، دمای مورد نظر خود را تنظیم کنید و بعد از قرار دادن در دمای مطلوب، می‌توانید حالت خواب را فعال کنید و کولر بعد از گذشت مدتی مشخص، دمای تنظیم شده را کمی بالاتر می‌برد تا در انتهای شب و ساعات اولیه صبح، اتاق زیاد سرد نشود. از طرف دیگر از دمای مشخص شده‌ای هم بالاتر نخواهد رفت تا محیط داخل خیلی گرم نشود.

تنظیم دما با استفاده از تایمرهای کولر گازی

در صورتی که دمای مناسبی را تنظیم کنید، هوای اتاق در طول شب برای خواب مناسب خواهد بود. در برخی از شرایط، ممکن است در نزدیک صبح احساس سرما کنید، یا در زمستان احساس گرمای بیش از حدی داشته باشید. می‌توان از تایمرهای روشن و خاموش برای داشتن یک خواب راحت استفاده کرد. ابتدا ساعت را تنظیم کنید تا تایمرهای روشن و خاموش با استفاده از آن کار کنند. با تنظیم تایمر خاموش شدن در نزدیک صبح کولر خاموش می‌شود و می‌توان بعد از مدتی خاموش بودن، با استفاده از تایمر روشن شدن، کولر را روشن کرد.

همیشه با تغییرات دمای بیرون، دمای تنظیم شده را هم تغییر دهید. با این کار دمای محیط داخل مطلوب خواهد ماند و نیازی نیست کولر را روشن و خاموش کنید. با تنظیم مناسب دما، هزینه مصرف برق کم خواهد شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.