• تعمیر کولر گازی

    مطالبی در مورد نگهداری از کولر گازی

تاریخچه و طرز عملکرد کولر گازی

کولری است که با تبدیل گاز به مایع و سپس مایع به گاز تولید سرما می‌کند.

کولر گازی را ویلیس کریر در سال ۱۹۰۲ میلادی اختراع کرد.

چگونگی سرمایش:

کولر گازی دارای یک کمپرسور و یک کندانسور و فن خنک کننده کندانسور است. که عمل کرد آن مثل یخچال است، بدین صورت که کمپرسور گاز را فشرده کرده به کندانسور می‌فرستد تا دمای آن کاهش پیدا کند و سپس به شبکه لوله‌های اواپراتور در پنل می‌رود.

گازی که در اواپراتور جریان پیدا می‌کند به خاطر داشتن فشار بالا به صورت مایع است و در شبکه لوله‌های اواپراتور پنل به گاز تبدیل می‌شود و این فرآیند به گرما نیاز دارد و این گرما را از مولکول‌های هوای گرمی که به اواپراتور برخورد می‌کند به دست می‌آورد.

بنابر این مولکول‌های هوا سرد شده و سبب کاهش دمای محیط می‌شود و عمل گردش هوا به عهده فن است. 

کولر های گازی هوای گرم خانه را گرفته و به حالت خنک برمی‌گرداند. این کار تا جایی انجام می‌شود که ترموستات به دمای دلخواه برسد و فرمان خاموش شدن به کمپرسور و فن کندانسور بدهد، ولی همچنان فن پنل روشن می‌ماند.

در اثر کارکرد طولانی و یا قرار گرفتن در معرض عوامل محیطی نامناسب، کولر گازی خراب شده و نیاز به تعمیر خواهد داشت. 

تعمیر کولر گازی تهران کولر 4


با نگهداری مناسب و فراهم کردن شرایط مطلوب، طول عمر کولر گازی خود را افزایش دهید. با مطالعه مقاله‌های تهران کولر در مورد نحوه نگهداری از کولر گازی اطلاعاتی را به دست آورید تا دیرتر احتیاج به تعمیر کولر گازی داشته باشید. با مطالعه مقاله‌های تهران کولر از هزینه‌های خود بکاهید.

تعمیر کولر گازی با استفاده از قطعات یدکی مرغوب باعث کارکرد کولر گازی به بهترین نحو و مانند روز اول خواهد شد

یکی از لوازم خانه که در روزهای گرم تابستان نبود آن تقریبا غیر ممکن خواهد بود و نمی‌توان بدون آن ساعات گرم روز را در تابستان تحمل کرد، کولر گازی است. با تماس با تهران کولر، تعمیر کولر گازی شما به بهترین نحو ممکن انجام خواهد شد.

تعمیر کولر گازی را با تهران کولر تجربه کنید

هر گونه تعمیر کولر گازی را تهران کولر به بهترین صورت و در کمترین زمان انجام خواهد داد. در زمینه تعمیرات از هر نوع، کولر گازی پنجره‌ای ، کولر گازی اسپلیت ، کولر گازی ایستاده و کولر گازی داکت اسپلیت ما می‌توانیم نظر شما را جلب کنیم.

کولرگازی در صورتی که به طور مطلوب کار کند، باعث آسایش و آرامش خواهد شد. هر کولر گازی اگر از آن به صورت مناسب نگهداری نشود از کارکرد طبیعی خارج شده و نیاز به تعمیر کولر گازی خواهید داشت.

همان طور که هر کولر گازی از قطعات مختلف تشکیل شده است خرابی‌های مختلفی هم ممکن است اتفاق بیافتد. تشخیص مشکل یکی از موارد مهم است که با تشخیص درست مشکل، در هزینه‌ها و زمان صرفه جویی خواهد شد.

با تشخیص صحیح خرابی، تعمیر با استفاده از قطعات یدکی مرغوب به بهترین نحو انجام خواهد شد و کولر گازی مانند روز اول به کار خود ادامه خواهد داد.

Tehran Cooler - About Air Conditioner