راهنمایی برای خرید یک کولر گازی جدید
کولر گازی جدید خود را صرفا بر اساس سطح زمین خانه خود اندازه‌گیری نکنید. باید محاسبه میزان خنک سازی یک خانه را با توجه به دستورالعمل‌هایی که در کتابچه راهنمای کولر گازی مطرح شده‌اند، محاسبه کنید. برای جمع آوری اطلاعات لازم، باید اندازه گیری‌ها را برای هر اتاق انجام دهید و محاسبه کنید.
شما نیاز به اندازه گیری کف، سقف و دیوارها، از جمله تمام پنجره‌ها و عایق‌بندی در اتاق زیر شیروانی، دیوارها و همچنین فضاهای خالی را نیز بررسی کنید. برخی از عوامل دیگر که به بار خنک کننده وارد می‌شوند، عبارتند از درجه حرارت داخلی و خارجی، تعداد ساکنان، سایه و آفتابی بودن محل و رنگ سقف است. 
همچنین مطمئن شوید برای کولر های داکت اسپلیت، جریان هوا توسط کانال‌هایی که بسیار کوچک هستند، محدود نمی‌شود. در این حالت هر قدر هم که کولر بزرگ‌تری را نصب کنید تفاوتی در بازده سرمای خروجی نخواهد داشت. خرید یک کولر گازی با راندمان بالا. با وجودی که در موقع خرید این هزینه بیشتر خواهد بود، معمولا هزینه آن طی مدت زمانی که مورد مصرف قرار می‌گیرد با صرفه‌جویی در انرژی، جبران می‌شود. هنگام خرید، یک کولر گازی با برچسب (ENERGY STAR) پیدا کنید.
اگر شما جایگزینی برای کولر فعلی خود می‌خواهید، شما باید تمام لوله های رابط را هم بازرسی کنید تا هیچ نشتی و خرابی نداشته باشد.در جایی آنرا نصب کنید که دسترسی راحتی به کولر گازی داشته باشید. اطمینان حاصل کنید که به واحد بیرونی می‌توانید در زمان تعمیر و سرویس دسترسی داشته باشید. شما ممکن است مجبور به نصب پایه برای واحد خارجی آن باشید. واحد بیرونی باید هر سال یکبار تمیز شود. فیلترهای هوا باید بطور مرتب تمیز شوند. آنها را هر ماه، در طول تابستان چک کنید و آن را تمیز کنید. واحد بیرونی را در قسمت شمالی یا شرقی خانه، خارج از نور مستقیم آفتاب قرار دهید، اما احتیاجی به سایه‌بان نیست. باید از هر طرف برای جریان هوا فضای کافی داشته باشد و در بالا نیز جای کافی برای باز شدن درب آن باشد. برای واحد بیرونی بسیار مهم است که فضای کافی در اطراف آن برای جریان هوا وجود داشته باشد.
  انتخاب سیستم تهویه مطبوع و کولر گازی

انتخاب یک کولر گازی جدید

قبل از این که شما یک کولر گازی جدید را بخرید، سه چیز برای یادآوری وجود دارد. یک مدل متناسب و کم مصرف را بخرید و آن را به درستی نصب کنید.

مطالعات نشان می دهند که یک سوم تا نیمی از کولر گازی‌ها در خانه به نحوی کار می‌کنند که آنها بیش از حد بزرگ هستند. افراد معمولا سیستم‌های تهویه هوا را بزرگ‌تر از حد لازم ، نصب می‌کنند.

یک کولر گازی بزرگ، حتی در طول داغ‌ترین روزهای سال وقتی که زیاد روشن و خاموش شوند. شما برای آن بیشتر هزینه خواهید کرد و از انرژی بیشتری استفاده خواهد کرد و هزینه‌های برق مصرفی  را افزایش می‌دهد. یک کولر با ظرفیت بالا به این معنی نیست که شما راحت باشید. این بدان معنی است که هزینه‌های اولیه بالاتر رفته، صورتحساب برق نیز بالاتر خواهد رفت.

بنابر این اطمینان حاصل کنید که شما اندازه کولر گازی جدید خود را به اندازه کافی اندازه گیری می‌کنید. یکی دیگر از نکات مهم این است که نوعی را انتخاب کنید که توانایی برای حذف رطوبت از هوا را داشته باشد. مدل های مختلف توانایی‌های مختلفی برای رطوبت دارند. شما باید بدانید که چگونه یک کولر گازی مناسب برای خانه شما و برای آب و هوای شما مناسب است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انتخاب بهترین کولر برای نیازهای شما، با تهران کولر تماس بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *