راهنمایی برای خرید یک کولر گازی جدید
کولر گازی خود را صرفا بر اساس سطح زمین خانه خود اندازه گیری نکنید. باید محاسبه میزان خنک سازی یک خانه را با توجه به دستورالعمل هایی که در کتابچه راهنمای کولر گازی مطرح شده اند، محاسبه کنید. برای جمع آوری اطلاعات لازم، باید اندازه گیری ها را در هر اتاق انجام دهید و محاسبه کنید.
شما نیاز به اندازه گیری کف، سقف و دیوارها، از جمله تمام پنجره ها و عایق بندی در اتاق زیر شیروانی، دیوارها و همچنین فضاهای خالی را نیز بررسی کنید. برخی از عوامل دیگر که به بار خنک کننده وارد می شوند عبارتند از درجه حرارت داخلی و خارجی، تعداد ساکنان، سایه و آفتابی بودن محل و رنگ سقف می باشد.نشت در کانال ها را بررسی کنید.
همچنین مطمئن شوید برای کولر های داکت اسپلیت، جریان هوا توسط کانال هایی که بسیار کوچک است محدود نمی شود. در این حالت هر قدر هم کولر گازی بزرگتری نصب کنید تفاوتی در بازده سرمای خروجی نخواهد داشت.خرید یک کولر گازی با راندمان بالا. با وجودی در موقع خرید این هزینه بیشتر خواهد بود، معمولا هزینه آن طی مدت زمانی که مورد مصرف قرار می گیرد با صرفه جویی در انرژی پرداخت می شود. هنگام خرید، یک کولر گازی با برچسب (ENERGY STAR) پیدا کنید. اگر شما جایگزینی برای کولر فعلی خود می خواهید،
شما باید تمام لوله های رابط را هم بازرسی کنید تا هیچ نشتی و خرابی نداشته باشد.در جایی آنرا نصب کنید که دسترسی راحتی به کولر گازی داشته باشید. اطمینان حاصل کنید که به واحد بیرونی می توانید در زمان تعمیر و سرویس دسترسی داشته باشید. شما ممکن است مجبور به نصب پایه برای کولر گازی باشید. واحد بیرونی باید هر سال یکبار تمیز شود. فیلترهای هوا باید بطور مرتب تمیز شوند. آن را هر ماه در طول تابستان چک کنید و آن را تمیز کنید و هر زمان که کثیف باشد آن را تمیز کنید.واحد بیرونی را در قسمت شمالی یا شرقی خانه، خارج از نور مستقیم آفتاب قرار دهید، اما احتیاجی به سایه بان نیست. از هر طرف برای جریان هوا فضای کافی داشته باشد و در بالا نیز جای کافی برای باز شدن درب آن باشد. برای واحد بیرونی بسیار مهم است که فضای کافی در اطراف آن برای جریان هوا باشد.

انتخاب یک کولر گازی جدید

قبل از اینکه شما یک کولر گازی جدید را بخرید، سه چیز برای یادآوری وجود دارد. یک کولر گازی متناسب را بخرید، یک مدل کم مصرف را بخرید، آنرا بدرستی نصب کنید.

مطالعات نشان می دهد که یک سوم تا نیمی از کولر گازی ها در خانه به نحوی کار می کنند که آنها بیش از حد بزرگ هستند. افراد معمولا سیستم های تهویه هوا را بزرگتر از حد لازم را نصب می کنند.

یک کولر گازی بزرگ، حتی در طول داغترین روز های هوا وقتی که روشن و خاموش شوند. شما برای آن بیشتر هزینه خواهید کرد و از انرژی بیشتری استفاده خواهد کرد و هزینه ها را افزایش می دهد. یک کولر گازی بزرگ به این معنی نیست که شما راحت می باشید. این بدان معنی است که هزینه های اولیه بالاتررفته، صورتحساب برق بالاتر خواهد رفت.

بنابراین اطمینان حاصل کنید که شما اندازه کولر خود را به اندازه کافی اندازه گیری می کنید. یکی دیگر از نکات مهم این است که کولر گازی را انتخاب کنید که توانایی برای حذف رطوبت از هوا را داشته باشد. مدل های مختلف توانایی های مختلفی برای رطوبت دارند. شما باید بدانید که چگونه یک کولر گازی مناسب برای خانه شما و برای آب و هوای شما مناسب است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انتخاب بهترین کولر برای نیازهای شما، با تهران کولر تماس بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *