تنظیم دمای کولر گازی در زمستان

هنگامی که هوا سرد می‌شود، حفظ دمای مناسب محیط داخل ممکن است دشوار باشد، به خصوص اگر در ناحیه‌ای باشید که در پاییز هوا شروع به سرد شدن می‌کند. خرید یک کولر گازی که حالت گرمایش داشته باشد اولین قدم است، اما چگونه می‌توانید محیط داخل را در دمای مطلوب نگه دارید و تنظیم دمای مناسب کولر گازی چگونه می‌تواند راحتی شما را بیشتر کند، بدون این که هزینه قبض برق شما افزایش یابد؟

در زیر دمایی که باید کولر گازی را در زمستان تنظیم کرد و بهترین دما در حالت گرمایش و نکات مفید در مورد نحوه استفاده بهتر از کولر گازی در زمستان بررسی می‌شود. با در نظر گرفتن این نکات، محیطی سالم با دمای مطلوب خواهید داشت و انرژی برق کمتری مصرف خواهد شد.

این نکته را باید در نظر داشت که در هر روز دمای هوای بیرون متفاوت است و باید کولر گازی را برای همان روز تنظیم کرد. در بعضی از روزهای ماه‌های سرد سال، دمای هوای بیرون بالاتر می‌رود و می‌توان کولر گازی را در دمای پایین‌تری تنظیم کرد. در حالت گرمایش، کم کردن دمای تنظیم شده باعث می‌شود تا کولر برق کمتری مصرف کند.

چرا یافتن و تنظیم دمای کولر گازی در زمستان مهم است؟

نکاتی را می‌توان در مورد تنظیم دمای کولر گازی بیان کرد که با مناسب نبودن تنظیم دمای محیط ممکن است برای شما رخ دهد. با توجه به این نکات، کولر گازی عملکرد بهتری خواهد داشت و علاوه‌بر مصرف برق کمتر، محیط در دمای مطلوبی خواهد بود.

سلامتی

مطالعات نشان می‌دهند، محیطی که در آن زندگی می‌کنیم، می‌تواند تاثیر جدی بر سلامتی ما داشته باشد. قرار گرفتن در محیط‌هایی با دمای بالا و یا پایین باعث اختلال در سلامتی خواهد شد. دمای بالا تعریق را افزایش می‌دهد و در صورتی که به بیرون بروید، امکان سرما خوردن شما بالا می‌رود.

آسیب‌پذیری در برابر ویروس‌ها

تنظیم دمای خیلی پایین، باعث تحریک غشای مخاطی شده و شما را در معرض سرماخوردگی و ویروس‌های دیگر قرار می‌دهد.

کیفیت خواب

اتاقی که بیش از حد گرم یا خیلی سرد باشد، می‌تواند خوابیدن و استراحت را دشوارتر کند و چرخه خواب ما را مختل کرده و منجر به خستگی روز بعد شود.

راحتی

از آنجایی که ماهیچه‌های بدن در صورت تنش مرتب نمی‌تواند شل شود، دمای هوا می‌تواند باعث ایجاد درد و خستگی در عضلات شود. همچنین با هوای سرد اشتها افزایش می‌یابد، بنابراین ممکن است تمایل به پرخوری داشته باشیم، در حالی که سعی در گرم کردن خود داریم. توانایی تمرکز ما هنگامی که بدن در محیط سرد به سر می‌برد، کمتر می‌شود. برای افرادی که در خانه کار می‌کنند و دانشجویان، حفظ درجه حرارت متعادل در خانه می‌تواند تمرکز بر کارها را بالا ببرد.

  کولر گازی شما به تعمیر و نگهداری منظم نیاز دارد

هزینه

گرم شدن بیش از حد خانه می‌تواند گران باشد. به همین دلیل یافتن دمای مناسب در روزهای سرد و زمستان مهم است. صحبت در میان اعضای خانواده برای تصمیم‌گیری در مورد انتخاب بهترین دما برای تنظیم دمای کولر گازی می‌تواند از هدر رفتن پول خانواده شما برای گرمایشی که به آن نیازی ندارید، جلوگیری کند.

چه دمایی را باید تنظیم کرد؟

بیشتر متخصصان ۲۴ تا ۲۶ درجه سانتی‌گراد را به عنوان درجه حرارت مناسب برای تنظیم ترموستات کولر گازی در زمستان توصیه می‌کنند. این دما از نظر انرژی، کارآمدترین است.

با این حال، “دمای ایده‌آل” برای هر فردی متفاوت است. برای نوزادان، افراد مسن و کسانی که بیمار هستند، ممکن است یک محیط کمی گرم‌تر مفید باشد. با افرادی که در یک خانه زندگی می‌کنید و با هدف یافتن بهترین دما تصمیم بگیرید.

درجه کولر گازی را با توجه به دمای هوای بیرون تنظیم کنید. برخی از روزهای زمستان گرم‌تر هستند و نیازی نیست تا کولر گازی را در دمای بالایی قرار داد. می‌توان برای روزهای سرد دما را بالاتر برد و در روزهایی که دمای هوا زیاد پایین نیست، دمای تنظیم شده را کمتر کرد.

با تغییر دمای تنظیم شده متناسب با دمای محیط بیرون، در روزهایی که هوا زیاد سرد نیست، کولر گازی کمتر کارکرده و برق کمتری هم مصرف می‌کند. این کار باعث می‌شود که هزینه‌های برق نیز پایین بیاید.

نحوه استفاده و تنظیم دمای کولر گازی در زمستان

در اینجا چند مرحله ساده برای کمک به شما در بهبود کارایی کولر گازی در حالت گرمایش ارائه شده است.

تمامی راه‌های نفوذ هوا را در خانه خود مسدود کنید و تمامی درب‌ها، پنجره‌ها و پرده‌ها را ببندید تا گرما حفظ شود. این کار از اتلاف گرما جلوگیری می‌کند و کارایی کولر گازی در حالت گرمایش را بهبود می‌بخشد.

هنگامی که در خانه نیستید، کولر گازی خود را خاموش کنید. در صورتی که کولر گازی متناسب با محیط انتخاب شده باشد، پس از روشن شدن دوباره، خانه شما به سرعت گرم می‌شود.

  کولر گازی هوشمند کریر در نمایشگاه CE2018

دمای تنظیم شده کولر گازی خود را در شب پایین بیاورید. وقتی در یک تخت گرم قرار دارید، بعید است که به گرمایش اضافی نیاز داشته باشید.

روش‌های دیگری را برای گرم شدن پیدا کنید و از لباس‌های نازک استفاده نکنید. در شب از پتوهای زمستانی استفاده کنید تا شما را گرم کند.

اگر از کولر گازی در روزهای سرد استفاده می‌کنید، جاهای مختلف محیط خانه را منطقه‌بندی کنید. این کار اجازه می‌دهد تا هوای گرم فقط به مناطق خاصی از خانه جریان یابد. در هر اتاق دما را متفاوت تنظیم کنید و اتاق‌هایی که به ندرت استفاده می‌شوند، مانند توالت و انبارها، می‌توانند در زمستان ۱۶ درجه سانتیگراد داشته باشند.

کولر گازی خود را در شرایط مناسب نگه دارید. سرویس و نگهداری منظم از کولر گازی باعث می‌شود تا همیشه در حالت مطلوب کار کند و با کمترین مصرف انرژی، بیشترین کارایی را داشته باشد.

اطمینان حاصل کنید که هوا به خوبی در اطراف پنل داخلی و واحد خارجی کولر گازی شما گردش می‌کند. فیلترها را به موقع تمیز کنید و هرگونه مانعی را که ممکن است باعث انسداد و یا کم شدن جریان هوا شود را بردارید. در واحد خارجی، پر پرندگان و گرد و غباری که می‌تواند مانع جریان هوا شود را پاک کنید.

مزایای کولر گازی‌هایی که دارای حالت گرمایش هستند

کولر گازی‌های دارای حالت گرمایش، یک سیستم خنک‌کننده هستند که می‌توانند برای گرم کردن خانه شما نیز استفاده شوند. البته این نکته را هم باید در نظر داشته باشید که کمپانی‌های مختلف، کولرگازی‌هایی با شرایط کارکرد متفاوت تولید می‌کنند. اگر دمای هوای محیط بیرون زیاد کاهش پیدا کند، امکان دارد دما از محدوده عملکرد کولر کمتر شده و کولرگازی نتواند عملکرد مطلوبی داشته باشد.

کولر گازی‌ها چگونه در حالت گرمایش کار می‌کنند؟

هنگامی که حالت گرمایش کولر گازی خود را فعال می‌کنید، این گاز مبرد است که گرما را از محیط خارج (حتی در روزهای سرد زمستان) جذب می‌کند و این گرما را برای افزایش دما و ایجاد یک فضای مطلوب به داخل محیط انتقال می‌دهد. حالت گرمایش یک روش کارآمد برای گرم نگه داشتن خانه در طول زمستان است.

در حالت گرمایش، مسیر حرکت گاز فرئون برعکس شده و گاز فشرده شده به جای این که به سمت شبکه کندانسور در واحد خارجی برود، به سمت شبکه اواپراتور در پنل حرکت می‌کند. با جریان پیدا کردن هوای محیط داخل توسط فن موجود در پنل و عبور از شبکه اواپراتور گرم، این گرما به هوا منتقل شده و باعث گرم شدن محیط داخل می‌شود.

  کولر گازی اینورتر با گاز فرئون کارآمد

برخی از کولرگازی‌ها زمانی که در حالت گرمایش روشن می‌شوند، در ابتدا کمپرسور روشن شده و شبکه اواپراتور پنل را گرم می‌کند، بعد از گرم شدن این شبکه، فن پنل روشن می‌شود.

هر کولرگازی عملکرد متفاوتی دارد. در بعضی از کولرها اگر گاز مبرد کم باشد، بعد از مدتی کارکرد و سرد شدن شبکه اواپراتور پنل، فن داخل پنل خاموش می‌شود تا شبکه دوباره گرم شود و دوباره فن روشن می‌شود. اما برخی از کولرها همچنان با بادی با گرمای کم به کار خود ادامه می‌دهند.

تطبیق‌پذیری کولرهای گازی با قابلیت گرمایش

یک کولر گازی با داشتن حالت گرمایش، یک دستگاه همه کاره است. در طول تابستان محیط را خنک می‌کند و در زمستان باعث گرم شدن می‌شود، هر دو قابلیت در یک واحد تهویه مطبوع کم مصرف قرار دارد.

بازده انرژی

کولرهای گازی دارای حالت گرمایش نسبت به بخاری‌های معمولی که با گاز و یا برق گرما تولید می‌کنند، بازده انرژی بهتری دارند.

ایمنی

برخلاف بخاری‌های گازی، شومینه‌ها یا وسایل گرمایشی دیگر، کولرهای گازی دارای حالت گرمایش، فاقد هرگونه شعله باز یا محفظه احتراق هستند و این امر باعث می‌شود تا خطر کمتری داشته باشند.

سازگاری

فناوری اینورتر به کولر اجازه می‌دهد نیرو را تنظیم کند تا محیط به سرعت به دمای تنظیم شده برسد. درجه حرارت در حین کار برای رسیدن به دمای مطلوب نوسان ندارد و راحتی بدون وقفه را فراهم می‌کند.

هوای سالم‌تر برای مبتلایان به آسم

بسیاری از کولرهای گازی مدرن مجهز به فیلترهای پیشرفته تصفیه‌کننده هوا هستند که باعث می‌شود محیط داخل گرد و غبار و آلودگی بسیار کمتری داشته باشد.

تنظیم دمای متفاوت برای نقاط مختلف محیط

اگر از چند کولر گازی در یک محیط استفاده می‌کنید، کاربران می‌توانند نسبت به نوع استفاده، برای اتاق‌ها و مناطق مختلف محیط، دماهای متفاوتی را تنظیم کنند و یا در صورت استفاده از کولر گازی داکت اسپلیت با کم و زیاد کردن دریچه خروج هوای هر اتاق، دمای اتاق‌های مختلف را تغییر دهند.

سازگار با محیط زیست

کولرهای گازی جدید، برای تولید فقط یک سوم گازهای گلخانه‌ای نسبت به بخاری‌های برقی سنتی طراحی شده‌اند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *