تنظیم دمای کولر گازی در زمستان

هنگامی که هوا سرد می‌شود، حفظ دمای مناسب محیط داخل ممکن است دشوار باشد، به خصوص اگر در ناحیه‌ای باشید که در پاییز هوا شروع به سرد شدن می‌کند. خرید یک کولر گازی که حالت گرمایش داشته باشد اولین قدم است، اما چگونه می‌توانید محیط داخل را در دمای مطلوب نگه دارید و تنظیم دمای کولر گازی چگونه می‌تواند راحتی شما را افزایش دهد، بدون اینکه هزینه قبض برق شما افزایش یابد؟

در زیر دمایی که باید کولر گازی را در زمستان تنظیم کرد و در مورد بهترین دما در حالت گرمایش و نکات مفید در مورد نحوه استفاده بهتر از کولر گازی در زمستان بررسی می‌شود.

چرا یافتن و تنظیم دمای کولر گازی در زمستان مهم است؟

نکاتی را می‌توان در مورد تنظیم دمای کولر گازی بیان کرد که با مناسب نبودن تنظیم دمای محیط ممکن است برای شما رخ دهد.

سلامتی

مطالعات نشان می‌دهند، محیطی که در آن زندگی می‌کنیم، می‌تواند تاثیر جدی بر سلامتی ما داشته باشد.

آسیب پذیری در برابر ویروس‌ها – تنظیم دمای پایین باعث تحریک غشای مخاطی می‌شود و شما را در معرض سرماخوردگی و ویروس‌های دیگر قرار می‌دهد.

کیفیت خواب – اتاقی که بیش از حد گرم یا خیلی سرد باشد، می‌تواند خوابیدن و استراحت را دشوارتر کند و چرخه خواب ما را مختل کرده و منجر به خستگی روز بعد شود.

آسم – رطوبت می‌تواند کیفیت هوا را بدتر کند و قارچ‌ها، کپک‌ها و ریزگردها را در خود جای دهد. اگر شما یا یکی از عزیزانتان از آسم رنج می‌برید، این می‌تواند منجر به مشکلات جدی در تنفس شود.

حملات قلبی و مغزی – برای افراد مسن، گرم شدن بیش از حد در شب با مشکلات سلامتی تهدیدکننده زندگی مانند، حملات قلبی و مغزی مرتبط است.

راحتی

درد و خستگی عضلات: از آنجایی که بدن در صورت تنش مرتب نمی‌تواند شل شود، دمای هوا می‌تواند باعث ایجاد درد و خستگی در عضلات شود.

پرخوری: اشتها همچنین با هوای سرد افزایش می‌یابد، بنابراین ممکن است تمایل به پرخوری داشته باشیم، در حالی که سعی در گرم خود داریم.

تمرکز: توانایی تمرکز ما هنگامی که بدن در محیط سرد به سر می‌برد، کمتر می‌شود. برای افرادی که در خانه کار می‌کنند و دانشجویان، حفظ درجه حرارت متعادل در خانه می‌تواند تمرکز بر کارها را آسان کند.

هزینه

گرم شدن بیش از حد خانه می‌تواند گران باشد. به همین دلیل یافتن دمای مناسب در روزهای سرد و زمستان مهم است. صحبت در میان اعضای خانواده برای تصمیم‌گیری در مورد انتخاب بهترین دما برای تنظیم دمای کولر گازی می‌تواند از هدر رفتن پول خانواده شما برای گرمایشی که به آن نیازی ندارید، جلوگیری کند.

در دمای هوا چه کولایی را باید تنظیم کنم؟

بیشتر متخصصان ۲۳ تا ۲۵ درجه سانتی‌گراد را به عنوان درجه حرارت مناسب برای تنظیم ترموستات کولر گازی در زمستان و در طول سال توصیه می‌کنند. این دما از نظر انرژی، کارآمدترین است.

با این حال، “دمای ایده‌آل” برای هر فردی متفاوت است. برای نوزادان، افراد مسن و کسانی که بیمار هستند، ممکن است یک محیط کمی گرم‌تر مفید باشد. با افرادی که در یک خانه زندگی می‌کنید و با هدف یافتن بهترین دما تصمیم بگیرید.

نحوه استفاده و تنظیم دمای کولر گازی در زمستان

در اینجا چند مرحله ساده برای کمک به شما در بهبود کارایی کولر گازی در حالت گرمایش ارائه شده است.

تمامی راه‌های نفوذ هوا را در خانه خود مسدود کنید و تمامی درب‌ها، پنجره‌ها و پرده‌ها را ببندید تا گرما حفظ شود. این کار از اتلاف گرما جلوگیری می‌کند و کارایی کولر گازی در حالت گرمایش را بهبود می‌بخشد.

هنگامی که در خانه نیستید، کولر گازی خود را خاموش کنید. در صورتی که کولر گازی متناسب با محیط انتخاب شده باشد، پس از روشن شدن دوباره، خانه شما به سرعت گرم می‌شود.

دمای تنظیم شده کولر گازی خود را در شب پایین بیاورید. وقتی در یک تخت گرم قرار دارید، بعید است که به گرمایش اضافی نیاز داشته باشید.

روش‌های دیگری را برای گرم شدن پیدا کنید و از لباس‌های نازک استفاده نکنید. در شب از پتوهای زمستانی استفاده کنید تا شما را گرم کند.

اگر از کولر گازی در روزهای سرد استفاده می‌کنید، جاهای مختلف محیط خانه را منطقه‌بندی کنید. این کار اجازه می‌دهد تا هوای گرم فقط به مناطق خاصی از خانه جریان یابد. در هر اتاق دما را متفاوت تنظیم کنید و اتاق‌هایی که به ندرت استفاده می‌شوند، مانند توالت و انبارها، می‌توانند در زمستان ۱۶ درجه سانتیگراد داشته باشند.

کولر گازی خود را در شرایط مناسب نگه دارید. سرویس و نگهداری منظم از کولر گازی باعث می‌شود تا همیشه در حالت مطلوب کار کند و با کمترین مصرف انرژی، بیشترین کارایی را داشته باشد.

اطمینان حاصل کنید که هوا به خوبی در اطراف پنل داخلی و واحد خارجی کولر گازی شما گردش می‌کند. فیلترها را به موقع تمیز کنید و هرگونه مانعی را که ممکن است باعث انسداد و یا کم شدن جریان هوا می‌شود را بردارید. در واحد خارجی، پر پرندگان و گرد و غباری که می‌تواند مانع جریان هوا می‌شود را پاک کنید.

مزایای کولر گازی‌هایی که دارای حالت گرمایش هستند

کولر گازی‌های دارای حالت گرمایش، یک سیستم خنک‌کننده هستند که می‌توانند برای گرم کردن خانه شما نیز استفاده شوند.

اما  کولر گازی‌ها چگونه در حالت گرمایش کار می‌کنند؟ هنگامی که حالت گرمایش کولر گازی خود را فعال می‌کنید، این گاز مبرد است که گرما را از محیط خارج (حتی در روزهای سرد زمستان) جذب می‌کند و این گرما را برای افزایش دما و ایجاد یک فضای مطلوب به داخل محیط حمل می‌کند. حالت گرمایش یک روش کارآمد برای گرم نگه داشتن خانه در طول زمستان است.

تطبیق‌پذیری کولرهای گازی با قابلیت گرمایش – یک کولر گازی با داشتن حالت گرمایش، یک دستگاه همه کاره است. در طول تابستان محیط را خنک می‌کند و در زمستان باعث گرم شدن می‌شود، هر دو قابلیت در یک واحد تهویه مطبوع کم مصرف قرار دارد.

بازده انرژی – کولرهای گازی دارای حالت گرمایش نسبت به بخاری‌های معمولی که با گاز و یا برق گرما تولید می‌کنند، بازده انرژی بهتری دارند.

ایمنی – برخلاف بخاری‌های گازی، شومینه‌ها یا وسایل گرمایشی دیگر، کولرهای گازی دارای حالت گرمایش فاقد هرگونه شعله باز یا محفظه احتراق هستند و این امر باعث می‌شود تا خطر کمتری داشته باشند.

سازگاری – فناوری اینورتر به کولر اجازه می‌دهد تا نیرو را تنظیم کند تا محیط به سرعت به دمای تنظیم شده برسد. درجه حرارت و سرعت موتور در حین کار برای رسیدن به دمای مطلوب نوسان ندارد و راحتی بدون وقفه را فراهم می‌کند.

صورتحساب کمتر برق مصرفی – کولرهای گازی می‌توانند هوا را برای بیش از دوازده بار در ساعت به طور موثر در محیط به جریان در بیاورند و کاهش قابل توجهی در قبض‌های برق شما ایجاد کنند.

هوای سالم‌تر برای مبتلایان به آسم – بسیاری از کولرهای گازی مدرن مجهز به فیلترهای پیشرفته تصفیه‌کننده هوا هستند که باعث می‌شود گرد و غبار و آلودگی روی محیط داخلی شما تاثیر نگذارد.

ایاد دمای متفاوت برای نقاط مختلف محیط – اگر از چند کولر گازی در یک محیط استفاده می‌کنید و یا با استفاده از کولر گازی داکت اسپلیت هوای محیط را متعادل نگه می‌دارید، کاربران می‌توانند نسبت به استفاده، برای اتاق‌ها و مناطق مختلف محیط، دماهای متفاوتی تنظیم کنند.

سازگار با محیط زیست – کولرهای گازی جدید، برای تولید فقط یک سوم گازهای گلخانه‌ای نسبت به بخاری‌های برقی سنتی طراحی شده‌اند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *