نکات برتر برای صرفه‌جویی در مصرف انرژی کولر گازی

معمولا کولرهای گازی بیشترین مصرف‌کننده انرژی در محیط است. اگر به طور مرتب از این دستگاه‌ها استفاده می‌کنید، احتمالا هزینه‌های بالایی برای مصرف برق این دستگاه‌ها پرداخت کرده‌اید که کاملا طبیعی است. با این حال، می‌توان هر روز از این دستگاه‌ها استفاده کرد و هزینه‌های زیادی بابت مصرف انرژی پرداخت نکرد. در زیر چند نکته برتر در مورد صرفه‌جویی در مصرف انرژی کولر گازی وجود دارد که می‌توانند منجر به کاهش هزینه‌های برق در پایان ماه شوند.

صرفه‌جویی در مصرف انرژی با بالا بردن دمای تنظیم شده کولر گازی

هر چه دمای تنظیم شده در کولرهای گازی پایین‌تر باشد، کمپرسور بیشتر کار می‌کند و برق بیشتری مصرف خواهد شد. برای این که دمای محیط در حد مطلوب باقی بماند، دمای تنظیم شده را تا حدی بالا ببرید که هنوز احساس مطلوبی داشته باشید. با تنظیم مناسب دما، برق کمتری مصرف خواهد شد و کولر گازی دوام بیشتری خواهد داشت.

از تابش مستقیم نور خورشید به داخل محیط جلوگیری کنید

نور خورشید برای سلامتی انسان مفید است، اما همین نور اگر به داخل محیط بتابد، باعث گرم شدن خواهد شد. گرمای نور خورشید باعث می‌شود تا محیط گرم شود و کولر گازی مجبور به کارکرد بیشتر خواهد شد و مصرف برق بالا خواهد رفت. برای صرف‌جویی در مصرف انرژی کولر گازی، از ورود مستقیم نور خورشید به داخل محیط جلوگیری کنید و پرده‌ها را بسته نگه دارید.

مطمئن شوید که محیط راه نفوذ هوایی نداشته باشد

یکی از مواردی که منجر به مصرف زیاد انرژی در رابطه با  کولرگازی می‌شود، خانه‌ای با راه نفوذ هوا است. خانه‌های قدیمی معمولا عایق کافی ندارند. درب‌ها و پنجره‌ها درزهایی دارند که هوای بیرون به داخل وارد می‌شود. برای این که هوای خنک داخل به بیرون نرود و هوای گرم بیرون وارد محیط نشود، تمامی راه‌ها ورود و خروج هوا را بپوشانید. در صورت عایق نبوده محیط، کولر گازی بیشتر کار خواهد کرد و برق بیشتری مصرف خواهد شد.

  نکات مربوط به نگهداری از کولر گازی‌ها برای همه

فیلترهای هوا را تمیز نگه دارید

با گذشت زمان، فیلترهای هوا گرد و غبار و مواد معلق در هوا را جمع می‌کنند و در نهایت، جریان هوایی که از آنها عبور می‌کند کم می‌شود. هنگامی که جریان هوای وارد شده به پنل کم می‌شود، کولر گازی برای خنک نگه داشتن محیط، بیشتر کار می‌کند و این باعث مصرف انرژی بیشتری می‌شود. صبر نکنید که فیلترهای هوای کولر گازی شما مسدود شوند. با تمیز کردن آنها در فواصل زمانی مناسب، هوا به خوبی جریان پیدا می‌کند و در زمان کمتری محیط خنک خواهد شد و باعث صرفه‌جویی در مصرف انرژی خواهد شد.

وسایلی گرمایشی را در کنار کولر گازی قرار ندهید

کولر گازی شما نسبت به گرما حساس است. اگر احساس کند که دمای محیط بالاتر از حد انتظار باشد، کولر گازی تا زمان خنک شدن محیط، کار می‌کند. بنابراین، منطقی است که لوازم الکترونیکی و وسایلی که گرما تولید می‌کنند را از آن دور نگه دارید.

در صورت امکان از پنکه‌های سقفی استفاده کنید

پنکه‌های سقفی به گردش هوای خنک در تمام محیط کمک می‌کنند و این بدان معنا است که کولر گازی شما لازم نیست برای گردش هوای خنک در داخل محیط کار کند. گردش بهتر هوا همچنین به شما این امکان را می‌دهد که دمای تنظیم شده را چند درجه بالاتر و بدون کم شدن راحتی خود تنظیم کنید. فن‌های سقفی از برق کمتری استفاده کرده و به  کولر گازی شما کمک می‌کنند تا کار خود را کارآمدتر انجام دهد.

نگهداری مناسبی از کولر گازی داشته باشید

برای صرف‌جویی در مصرف انرژی کولر گازی، این دستگاه‌ها به نگهداری منظم نیاز خواهند داشت. با نگهداری منظم، کولر گازی کمتر خراب خواهند شد و به خوبی کار خواهند کرد. معمولا در صورتی که در فواصل زمانی منظم کولر گازی بررسی شود، اشکالات در مراحل اولیه برطرف خواهند شد و کولر گازی در شرایط مطلوب به کار خود ادامه خواهد داد.

  نحوه سرویس کولر گازی به صورت کامل

کولر گازی قدیمی خود را جایگزین کنید

در صورتی که کولر گازی شما عمر زیادی دارد و زیاد خراب می‌شود، کارایی بالایی نخواهد داشت و زمان آن رسیده که دستگاه جدیدی تهیه کنید. انواع جدید باعث صرفه‌جویی در مصرف انرژی می‌شوند و با مصرف برق کم، کارایی بالایی خواهند داشت. کولر گازی را انتخاب کنید که با کمترین مصرف برق، بیشترین بازده را داشته باشد. کولر گازی‌های اینورتر از تکنولوژی جدید برای خنک کردن محیط استفاده می‌کنند. در زمان انتخاب یک مدل جدید، به مصرف برق آن توجه کنید و کولری را تهیه کنید که برق کمتری مصرف می‌کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *