6 نکته که قبل از روشن کردن کولرگازی باید رعایت کنید

 

 

تابستان‌ها با کولر گازی مترادف هستند. هیچ‌کس نمی‌تواند به فکر گذراندن فصل تابستان بدون سیستم تهویه مطبوع باشد. اما همان طور که می‌گویند، برای بدست آوردن هر چیز خوبی باید هزینه پرداخت شود، شما ممکن است قبل از این که بتوانید از خنک کردن کولر در آفتاب سوزان لذت ببرید، باید اقداماتی را انجام دهید.

اما لازم نیست نگران باشید چون ما به شما برخی چیزهای ساده را که قبل از روشن کردن کولر گازی باید انجام دهید را خواهیم گفت. از آنها پیروی کنید و از یک تابستان سرد و راحت بدون نیاز به هزینه کردن لذت ببرید.

نکاتی که باید قبل از روشن کردن کولر گازی بررسی کنید

واحد خارجی کولر گازی را تمیز کنید

بسیاری از مردم در پاییز و زمانی که هوا خنک می‌شود، از پوشش واحد خارجی استفاده می‌کنند و در تابستان تنها پوشش را برداشته و از کولر گازی استفاده می‌کنند. اما روش ایده‌آل، تمیز کردن کامل واحد خارجی قبل از استفاده از کولر است.

تمیز کردن یک واحد خارجی کار آسانی است. شما فقط به آب نیاز دارید و کمی مواد تمیز کننده. همچنین می‌توانید با استفاده از شلنگ، آب را بر روی آن اسپری کنید.

در زمان تمیز کردن واحد خارجی در صورت مشاهده هر گونه نشتی و یا اشکال، با تعمیرکار کولر گازی تماس بگیرید تا مشکل را برای شما برطرف کند.

ناحیه اطراف واحد خارجی را تمیز کنید

شما فقط نیاز ندارید که واحد خارجی را تمیز کنید، بلکه منطقه‌ای که در آن واحد خارجی قرار دارد نیز باید تمیز شود. قبل از رسیدن تابستان، اطراف واحد خارجی کولر گازی را تمیز کنید. به خصوص قسمت پشت واحد خارجی را از هر گونه گرد و غبار و پر پرنده تمیز کنید.

تمیز کردن فیلترهای هوا

برای اطمینان از گردش هوای خنک داخل خانه، فیلترهای هوای پنل را تمیز کنید. کثیف بودن فیلتر هوا می‌تواند به کارکرد نامناسب کولر منجر شود. بنابراین قبل از این که کولر گازی را روشن کنید، باید فیلترها را تمیز کنید. هیچ دانش موشکی در این جا وجود ندارد. شما می‌توانید به راحتی این کار را با آب ملایم انجام دهید.

در بسیاری از موارد، شما نیاز به تعویض فیلترها دارید. اگر این فیلترها آسیب دیده باشند، قبل از رسیدن فصل تابستان، برای آنها جایگزین تهیه کنید.

پنل واحد داخلی را بررسی کنید

بعد از این که با چک کردن، تمیز کردن و تعویض قطعات (در صورت نیاز) واحد خارجی، زمان آن رسیده که پنل واحد داخلی را چک کنید.

بسیاری اوقات، مسائل مربوط به پنل کولر، مانع سرد شدن خانه خواهند شد. مسائلی مانند خرابی سنسور دما در پنل می‌تواند بر خنک کردن ضعیف منجر شود.

بنابراین قبل از این که کولر خود را روشن کنید، باید به طور کامل دستگاه داخلی را بازرسی کنید و مشکلات را برطرف کنید.

تعمیر موارد معیوب کولر

اگر شما از گرمای کولر گازی خود در روزهای سرد سال استفاده نمی‌کنید، در زمان راه اندازی دستگاه مشکلات کوچک را مشخص کنید. بنابراین قبل از این که از کولر استفاده کنید، می‌توانید با تعمیر آن از هزینه‌ها بکاهید. به این ترتیب، شما می‌توانید قبل از این که شروع به استفاده از کولر کنید مشکل را برطرف کرده و هزینه‌های برق مصرفی را پایین بیاورید.

جایگزینی کولر گازی جدید

در مورد این که آیا زمان آن رسیده است که دستگاه فعلی را با یک کولر گازی جدید تعویض کنید، با یک متخصص خبره مشورت کنید.

اگر این نکات ساده را دنبال کنید، کولر گازی شما قطعا برای کل فصل تابستان بطور موثر جوابگوی نیازهای شما خواهد بود.

 

 

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید

 

[contact-form][contact-field label=”نام” type=”name” required=”1″][contact-field label=”ایمیل” type=”email” required=”1″][contact-field label=”وب‌گاه” type=”url”][contact-field label=”پیام” type=”textarea”][/contact-form]