پمپ درین کولر گازی

پمپ درین (لوله خروج آب) کولر گازی در مواقعی استفاده می‌شود که امکان لوله کشی برای خروج آب با شیب مناسب وجود نداشته باشد. در هنگام نصب پنل کولر گازی، آن را با شیب ملایم به سمت لوله درین قرار می‌دهند. با این کار، رطوبت هوا که بر روی شبکه اواپراتور در پنل داخلی تبدیل به آب شده و از طریق مخزن جمع آوری آب به سمت لوله درین هدایت می‌شود، می‌تواند به راحتی از طریق این لوله به بیرون انتقال پیدا کند.

معرفی ۶ مدل پمپ درین (تخلیه آب) کولر گازی

در بعضی از محیط‌ها امکان این کار وجود ندارد و باید برای خروج آب از پمپ درین استفاده شود. اگر کولر گازی دارای گاز فرئون با فشار مناسب باشد، در هنگام عبور جریان هوا، ذرات رطوبت موجود در هوا با برخورد با لوله‌های با دمای پایین اواپراتور پنل، تبدیل به آب می‌شود. البته این عمل در هر محیطی متفاوت است و در جاهایی مانند فروشگاه‌ها و شرکت‌ها که تعداد افراد زیادی در آن محیط‌ها تردد دارند و از طرف دیگر درب ورودی زیاد باز و بسته می‌شود، رطوبت بیشتری وارد محیط می‌شود و آب خروجی از لوله درین بیشتر از خانه‌ها خواهد بود.

پمپ درین

پمپ درین دارای یک مخزن آب، یک پمپ و شناور است. آب از لوله درین کولر گازی به وسیله یک شلنگ وارد پمپ شده و در مخزن آن جمع می‌شود. زمانی که آب به حد مشخصی رسید، شناوری که بر روی آب قرار دارد کلید روشن شدن پمپ را فعال می‌کند و پمپ درین روشن می‌شود و آب را درون لوله خروجی، پمپ می‌کند.

  کولر گازی چطور رطوبت محیط را کم می‌کند؟

انواع پمپ درین دارای توان‌های مختلفی هستند و هر کدام بنا به توانی که دارد می‌تواند این آب خروجی را تا چند متر بالاتر از پنل کولر گازی منتقل کرده و از آنجا به بیرون هدایت کند. البته باید توجه داشت که این پمپ باید در زیر پنل نصب شود تا آب از پنل به راحتی و با شیب مطلوب به پمپ هدایت شود.

سیم برق ورودی پمپ درین را می‌توان به پریز برق یا به سیم برق ورودی به پنل کولر گازی متصل کرد. در صورت متصل کردن سیم برق پمپ به سیم پنل، اگر بتوان آن را در زیر لوله ورودی آب به پمپ پنهان کرد، متصل کردن آن به سیم برق پنل بهتر خواهد بود.

باید به این نکته توجه کرد که در زمان سرویس و تمیز کردن پنل باید پمپ درین را هم از هرگونه کثیفی تمیز کرد. ذرات گرد و غبار هوا علاوه بر فیلترها بر روی شبکه اواپراتور هم جمع می‌شوند و همراه با آبی که بر روی آنها تشکیل می‌شود، به مخزن درین پنل منتقل شده و در بعضی از مواقع اگر پنل دیر به دیر تمیز شود باعث گرفتگی لوله درین خواهند شد و باعث سر ریز شدن آب از پنل می‌شوند. این اتفاق می‌تواند برای مخزن و لوله‌های پمپ درین هم اتفاق افتد. در زمان سرویس، پمپ را هم تمیز کنید.

از طرف دیگر در زمان سرویس پنل و پمپ، شناور دورن مخزن پمپ را هم بازدید کنید. این شناور باید آزادانه به بالا و پایین حرکت کند. اگر شناور نتواند به راحتی حرکت کند، باعث خواهد شد آب از پمپ سرریز شود.

  8 اشتباه که ممکن است در هنگام استفاده از کولر گازی انجام دهید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *