مراقبت و نگهداری از کولر گازی در تابستان

نگهداری از کولر گازی باعث می‌شود تا این دستگاه تهویه مطبوع در شرایط مناسب کار کند و دیرتر به تعمیر نیاز داشته باشد. به طور کلی هزینه‌های نگهداری از هر وسیله‌ای، از هزینه‌های تعمیر پایین‌تر خواهد بود.

۳ روش آسان برای نگهداری از کولر گازی به طرز مناسب که باعث کارکرد خوب این وسیله خواهد شد

اگر فکر یک کولر گازی خراب و یا با عملکرد نامناسب در تابستان شما را ناراحت می‌کند، پس ما سه نکته مهم را برای شما بازگو می‌کنیم تا بتوانید کولر گازی خود را سالم نگه دارید، به خصوص اگر شما در مکانی زندگی می‌کنید که دارای آب و هوایی گرم است. در این مناطق وجود کولر گازی ضروری خواهد بود.

در روزهای گرم تابستان، نداشتن و یا کار نکردن کولر می‌تواند ناراحت کننده باشد و باعث خواهد شد در محیط‌های کاری بهره‌وری پایین بیاید. منظورمان این است که چه کسی می‌خواهد پشت یک کامپیوتر بنشیند، تایپ کند و عرق بریزد. تمرکز بر روی آن دشوار است و همه می‌خواهند بدانند که در چه زمانی کولر نصب خواهد شد.

اما در خانه، شرایط حتی بدتر است. برای مردم، خوابیدن در یک اتاق بدون تهویه مطبوع بسیار دشوار خواهد بود. این وسیله باعث بالا رفتن کیفیت استراحت خواهد شد.

برای نگهداری از کولر گازی چه کارهایی را باید انجام داد

۱٫ کولر گازی را روشن و خاموش نکنید، درست مانند هر وسیله دیگری، اگر به طور مرتب مورد استفاده قرار بگیرد کم‌تر از زمانی که به تعداد زیاد روشن وخاموش می‌شود خراب خواهد شد. از طرف دیگر، با روشن و خاموش شدن کولر گازی، استهلاک قطعات هم بالا خواهد رفت و در مدت زمان کوتاهی از کارکرد طبیعی خود خارج می‌شوند. قرار دادن کولر در دمای پایین باعث می‌شود، محیط خیلی زود سرد شود و مجبور شوید آن را خاموش کنید. با این کار بعد از مدتی دوباره احساس گرما خواهید کرد و ناچار به روشن کردن مجدد آن خواهید بود. دما را روی درجه بالاتری تنظیم کنید تا مصرف برق کم‌تری هم داشته باشد.

  چگونگی انتخاب و نصب لوله مسی رابط کولر گازی

۲٫ کولر گازی را تمیز و مرتب نگه دارید. در صورت امکان باید دو بار در طول فصل گرم سال آن را تمیز کنید. در برخی از محیط‌ها گرد و غبار زیاد است و یا عبور و مرور زیادی صورت می‌گیرد و باعث می‌شود جریان هوا از بیرون به داخل بیشتر شده و پنل داخلی کولر گازی زودتر کثیف شود. با تمیز نگه داشتن فیلتر کولر گازی، ذرات آلرژی زا تصفیه شده و هوای محیط تمیزتر خواهد شد. از طرف دیگر اگر فیلترها در پنل داخلی و یا شبکه‌های لوله‌های کندانسور در واحد خارجی کثیف شوند، مصرف برق کولر هم بیشتر خواهد شد و نمی‌تواند به خوبی محیط را خنک کند.

۳٫ نوع کولر گازی خود را شناسایی کنید و در صورت داشتن کانال از نشتی نداشتن آنها مطمئن شوید. در صورتی که در خانه و یا محل کار شما از کولر گازی داکت اسپلیت استفاده شده، این کولرها دارای کانال‌هایی هستند که هوای خنک را به اتاق‌ها می‌رساند. در صورت سوراخکاری و ایجاد نشتی در کانال‌ها، جریان هوای خنک نشت کرده و باعث اتلاف انرژی خواهد شد.

در همین راستا، مراقب هر گونه تعمیرات در منزل باشید. لوله‌های مسی کولر گازی از داخل دیوارها عبور کرده‌اند، سعی کنید قبل از هر سوراخکای، مسیر رد شدن لوله‌ها را در نظر داشته باشید. در صورت سوراخ شدن لوله‌های رابط، گاز فرئون نشت پیدا می‌کند و کولر نخواهد توانست محیط را خنک کند. تعیین جای نشتی در لوله‌هایی که از داخل دیوارها عبور کرده‌اند بسیار سخت است و نیاز به تخریب دیوار خواهد بود. هزینه این کار بالا بوده، چون علاوه بر پیدا کردن نشتی، ترمیم آن هم سخت و زمان‌بر است و از طرف دیگر هزینه شارژ گاز مجدد را هم باید در نظر گرفت.

  6 مشکل در صورت تمیز نکردن فیلتر کولر گازی

اگر چیزی اشتباه پیش برود، بهتر است با یک شخص تعمیرکار حرفه‌ای ارتباط برقرار کنید، یا شرکتی که شما این سیستم را از آن خریداری کرده‌اید، به جای تلاش برای انجام تعمیرات. این کار را بهتر است به یک متخصص واگذار کنید. همچنین با کار کردن بر روی کولر گازی خود، باعث از بین رفتن ضمانت می‌شوید.

اگر از کولر گازی خود مراقبت و نگهداری بهینه کنید، برای شما به مدت طولانی کار خواهد کرد و خراب نخواهد شد. نگهداری از کولر گازی بسیار ساده‌تر از تعمیرات این وسیله خواهد بود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *