بهترین راه خنک کردن فضا با کولر گازی قسمت یک

تابستان نزدیک است و خانه شما به زودی گرم می شود. اما فقط تصور اینکه یک کولر گازی جدید که به دنبال آن هستید، کافی است که دیگر عرق نکنید؟

چگونه می دانید کدام یک را خریداری کنید و آنها چطور بر هزینه برق ما تاثیر خواهند گذاشت؟ اگر در ساختمان، شما نتوانید یک کولر گازی پنجره ای را نصب کنید چه؟ نگران نباشید: این تحقیق را برای شما انجام داده ایم.

کلید راحتی و صرفه جویی در پیدا کردن کولر گازی است که متناسب با فضای شما باشد. یک کولر گازی که به اندازه کافی قدرتمند نیست، خانه شما را به طور موثری خنک نخواهد کرد و می تواند منجر به مصرف زیاد برق خانه شما شود.

یکی از آنهایی که خیلی قدرتمند است، خیلی سریع کار می کند، قبل از اینکه رطوبت کم شود، خاموش می شود. همه چیزهایی که باعث روشن و خاموش شدن سریع کولر گازی می شود هزینه ها را بالا برده و طول عمر آن را کاهش می دهد.

بهره وری انرژی یکی دیگر از عوامل است. در نسبت کارآیی انرژی (EER) اندازه گیری شده است که چگونه یک کولر گازی کار می کند زمانی که درجه حرارت در خارج از خانه ۳۵ درجه باشد.

به دنبال یک کولر گازی با یک برچسب Energy Star باشید، که نشان می دهد که کارآمدتر از استانداردهای مورد نیاز است. اما به یاد داشته باشید که صرف نظر از اینکه کولر گازی چقدر کارآیی دارد، هر چقدر هم که کم مصرف باشد اگر خانه شما به درستی عایق بندی نشده باشد، راحتی و هزینه برق پایینی نخواهید داشت.

همه اینها را در ذهن داشته باشید، در اینجا برخی از دستورالعمل‌هایی که برای کمک به شما در پیدا کردن کولر گازی مناسب برای خانه شما است خواهیم داشت.

نحوه انتخاب کولر گازی مناسب

راهنمای مصرف خریدار را بررسی کنید و مطمئن شوید که سیستم نسبت انرژی کارایی فصلی (SEER) خوبی داشته باشد. یک نصب کننده را استخدام کنید که با یک طرح خوب کارها را انجام دهد و مطمئن شوید که لوله های رابط را عایق بندی کند.

همچنین، بازدید فصلی برای سرویس کولر گازی یعنی تمیز کردن فیلترها، کویل ها و انجام تعمیرات دیگر برای اطمینان از اینکه سیستم به درستی کار می کند را در نظر بگیرید.

اگر فضایی را برای لوله کشی دارید، کولر گازی اسپلیت، راحت و دارای طراحی مناسب برای خنک کردن خانه شما است.

اگر یک تهویه هوای مرکزی گزینه شما نیست، یک سیستم اسپلیت ممکن است بهترین گزینه شما باشد.

این سیستم ها بر روی یک دیوار نصب شده و توسط کنترل از راه دور عمل می کنند، این سیستم ها هنوز نیاز به یک کمپرسور در فضای باز دارند، البته فضای زیادی را اشغال نمی کنند. مبرد توسط لوله هایی که واحد های داخلی و خارجی را متصل می کنند، گردش می کند.

سیستم های مینی اسپلیت بسیار کارآمد هستند زیرا هر واحد می تواند به طور جداگانه کنترل شود. این سیستم ها همچنین می توانند گرما ایجاد کنند. کولر گازی های اسپلیت نسبت به کولرهای پنجره ای هزینه اولیه بالاتری دارند.البته نسبت به تهویه هوای مرکزی هزینه های تعمیر و نگهداری کمتری دارند.

کولر گازی پنجره ای ، ارزان قیمت و نصب آن آسان است، کولرهای پنجره ای یکی از محبوب ترین گزینه ها برای خنک کردن فضاهای کوچک هستند.

برای فهمیدن اندازه کولر مورد نیاز که اتاق مورد نظرتان را خنک نگه دارد باید متر مربع اتاق را محاسبه کنید. ظرفیت خنک سازی توصیه شده در واحد حرارتی بریتانیا BTU، در ساعت است.

اطمینان حاصل کنید که قرار گرفتن در معرض نور خورشید و نحوه استفاده از اتاق را در نظر بگیرید. برای مثال، اگر اتاق به شدت سایه دار باشد، نمودار انرژی Star توصیه می کند ظرفیت را ۱۰ درصد کاهش دهید. اگر بیش از دو نفر به طور منظم در اتاق بسر می برند، برای هر فرد اضافی ۶۰۰ BTU اضافه کنید. در آشپزخانه، ظرفیت را تا ۴۰۰۰ BTU افزایش دهید.

تهران کولر تعمیر کولر گازی شما را به بهترین نحو برای شما انجام خواهد داد.

 

 

 

 

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *