بهترین راه خنک کردن فضا با کولر گازی قسمت یک

یکی از بهترین راه‌ها، خنک کردن فضا با کولر گازی است. انواع جدید این نوع از کولرها، مصرف برق کمی دارند و با کمترین مصرف انرژی می‌توانند فضای زیادی را خنک کنند. چگونه می‌دانید کدام یک را خریداری کنید و آنها چطور بر هزینه برق ما تاثیر خواهند گذاشت؟ اگر در ساختمان، شما نتوانید یک کولر گازی پنجره‌ای را نصب کنید چه؟ نگران نباشید: این تحقیق را برای شما انجام داده‌ایم.

کلید راحتی و صرفه‌جویی در پیدا کردن نوعی کولرگازی است که متناسب با فضای شما باشد. یک کولر گازی که به اندازه کافی قدرتمند نیست، خانه شما را به طور موثری خنک نخواهد کرد و می‌تواند منجر به مصرف زیاد برق خانه شما شود.

خنک کردن فضا با کولر گازی

یکی از آنهایی که خیلی قدرتمند است، خیلی سریع کار می‌کند، قبل از این که رطوبت کم شود، خاموش می‌شود. همه چیزهایی که باعث روشن و خاموش شدن سریع کولر گازی می‌شوند، هزینه‌ها را بالا برده و طول عمر آن را کاهش می‌دهد.

بهره‌وری انرژی یکی دیگر از عوامل است. در نسبت کارآیی انرژی (EER) اندازه‌گیری شده است که چگونه یک کولر گازی کار می‌کند زمانی که درجه حرارت در خارج از خانه ۳۵ درجه باشد.

به دنبال یک کولرگازی با یک برچسب Energy Star باشید، که نشان می دهد که کارآمدتر از استانداردهای مورد نیاز است. اما به یاد داشته باشید که صرف نظر از این که کولر گازی چقدر کارآیی دارد، هر چقدر هم که کم مصرف باشد اگر خانه شما به درستی عایق‌بندی نشده باشد، راحتی و هزینه برق پایینی نخواهید داشت.

  اجزاء مختلف کولر گازی را بشناسید

همه اینها را در ذهن داشته باشید، در اینجا برخی از دستورالعمل‌هایی که برای کمک به شما در پیدا کردن کولرگازی مناسب برای خانه شما است خواهیم داشت.

نحوه انتخاب کولر گازی مناسب

راهنمای مصرف خریدار را بررسی کنید و مطمئن شوید که سیستم نسبت انرژی کارایی فصلی (SEER) خوبی داشته باشد. یک نصب کننده را استخدام کنید که با یک طرح خوب کارها را انجام دهد و مطمئن شوید که لوله‌های رابط را عایق‌بندی کند.

همچنین، بازدید فصلی برای سرویس کولر گازی یعنی تمیز کردن فیلترها، کویل ها و انجام تعمیرات دیگر برای اطمینان از این که سیستم به درستی کار می‌کند را در نظر بگیرید.

اگر فضایی را برای لوله کشی دارید، کولرگازی اسپلیت، راحت و دارای طراحی مناسب برای خنک کردن خانه شما است. خنک کردن فضا با کولر گازی باعث می‌شود تا رطوبت محیط هم کم شود.

اگر یک تهویه هوای مرکزی گزینه شما نیست، یک سیستم اسپلیت ممکن است بهترین گزینه شما باشد.

این سیستم ها بر روی یک دیوار نصب شده و توسط کنترل از راه دور عمل می‌کنند، این سیستم‌ها هنوز نیاز به یک کمپرسور در فضای باز دارند، البته فضای زیادی را اشغال نمی‌کنند. مبرد توسط لوله‌هایی که واحدهای داخلی و خارجی را متصل می‌کنند، گردش می‌کند.

سیستم‌های مینی اسپلیت بسیار کارآمد هستند زیرا هر واحد می‌تواند به طور جداگانه کنترل شود. این سیستم‌ها همچنین می‌توانند گرما ایجاد کنند. کولر گازی‌های اسپلیت نسبت به کولرهای پنجره‌ای هزینه اولیه بالاتری دارند.البته نسبت به تهویه هوای مرکزی هزینه‌های تعمیر و نگهداری کمتری خواهند داشت.

  کولر گازی پنجره‌ای موثر، جمع و جور و ارزان

کولر گازی پنجره‌ای، ارزان قیمت و نصب آن آسان است، کولرهای پنجره‌ای یکی از محبوب‌ترین گزینه‌ها برای خنک کردن فضاهای کوچک هستند.

برای فهمیدن اندازه کولر مورد نیاز که اتاق مورد نظرتان را خنک نگه دارد باید متر مربع اتاق را محاسبه کنید. ظرفیت خنک سازی توصیه شده در واحد حرارتی بریتانیا BTU، در ساعت است.

اطمینان حاصل کنید که قرار گرفتن در معرض نور خورشید و نحوه استفاده از اتاق را در نظر بگیرید. برای مثال، اگر اتاق به شدت سایه‌دار باشد، نمودار انرژی Star توصیه می‌کند ظرفیت را ۱۰ درصد کاهش دهید. اگر بیش از دو نفر به طور منظم در اتاق بسر می‌برند، برای هر فرد اضافی ۶۰۰ BTU اضافه کنید. در آشپزخانه، ظرفیت را تا ۴۰۰۰ BTU افزایش دهید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *