۵ فایده نصب یک کولر گازی اسپلیت
انواع مختلف کولر گازی و سیستم های تهویه مطبوع وجود دارد. نوع اسپلیت که در خانه و یا دفتر کار استفاده می‌کنید به اندازه فضا بستگی دارد، حرارت معمولا در داخل خانه ایجاد می‌شود و به شرایط آب و هوایی منطقه بستگی دارد.اگر برای انتخاب یک کولر گازی مناسب دچار تردید هستید، شما باید با یک فرد آشنا با سیستم های تهویه مطبوع تماس بگیرید تا از محل نصب مورد نظر شما بازدید کرده و یک کولر گازی مناسب را پیشنهاد دهد.

کولر گازی اسپلیت در حال حاضر در حال تبدیل شدن به یک انتخاب محبوب است. این نوع کولر دارای دو بخش یعنی واحد داخلی (پنل) و واحد خارجی است.

واحد خارجی از اجزاء مختلف ساخته شده‌است و بخش‌هایی مانند کندانسور، کمپرسور و شیر انبساط را در خود جای داده. از طرف دیگر، واحد داخلی، پنکه خنک‌کننده و کوئل اواپراتور را تشکیل می‌دهد. یکی از مزیت ها این است که وقتی از یک اسپلیت استفاده می‌کنید، نیازی نیست مانند کولر گازی پنجره ای یک شکاف در دیوارها ایجاد کنید.

کولر های گازی اسپلیت تولید شده در زمان حاضر ظاهری جذاب دارند و فضای زیادی اشغال نمی‌کنند. شما می‌توانید از نوعی کولر که دارای یک یا دو و یا چهار پنل مجزا است، استفاده کنید. در مقایسه با یک سیستم تهویه مطبوع مرکزی، در کولر های اسپلیت فقط لوله ها و سیم های رابط بین واحد بیرونی و پنل وجود دارد که فضای کمی اشغال می کنند که نسبت به یک سیستم تهویه مطبوع مرکزی یک انتخاب عالی است.

این کولرهای گازی اسپلیت فواید بسیاری دارند و در نتیجه ارزش توجه خواهند داشت. تفاوت اصلی بین کولر پنجره ای و اسپلیت این است که اولی به لوله کشی نیاز ندارد. بنابراین نیازی نیست که شما هیچ نوع کار عمده‌ای برای نصب انجام دهید. در کولر گازی پنجره ای شما فقط باید یک پایه نصب کنید و سیم برق آنرا به جریان برق متصل کنید، اما باید حتما در جایی نصب شود که قسمتی از آن بیرون خانه باشد و محدودیت در نصب وجود دارد.

اما در کولر گازی اسپلیت بخاطر این که ارتباط پنل داخلی و واحد بیرونی بوسیله لوله های رابط است، پنل را می توانید در جاهای مناسب تر نصب کنید.

۱٫ با کولر گازی اسپلیت در هزینه برق صرفه‌جویی کنید

کولر گازی اسپلیت مصرف انرژی کمتری نسبت به دیگر سیستم های تهویه مطبوع دارد. این به خاطر این واقعیت است که در هر اتاق می توان تنظیمات مختلفی را انجام داد. علاوه بر این، با ورود کولرهای کم مصرف اینورتر مصرف برق پایین ترین حد ممکن را خواهد داشت.

۲. نصب کولر گازی اسپلیت آسان است

بخاطر جدا بودن پنل و واحد بیرونی، نصب آنها آسان‌تر است. اگر بخواهید، می‌توانید واحد داخلی را در فاصله ای طولانی نسبت به واحد خارجی نصب کنید. تنها شما باید سوراخ‌هایی کوچک روی دیواره ها ایجاد کنید تا سیم‌ها و لوله‌های مسی را از آنجا عبور دهید.

۳. کنترل دمای هر اتاق بصورت مجزا

شما می توانید بطور مستقل هر اتاق را در دمای مختلفی تنظیم کنید. برخی از اسپلیت ها همچنین دارای قابلیت گرمایشی بوده و در نتیجه برای تمام سال مناسب هستند. این کولرها می‌توانند در تمام طول سال مورد استفاده قرار گیرند، چه تابستان و چه در زمستان.

۴. کارکرد با صدای کم

زمانی که از یک کولر گازی اسپلیت استفاده می‌کنید، متوجه خواهید شد که چقدر ساکت است. دستگاه‌های تهویه سنتی بسیار پر سر و صدا بودند و باعث ایجاد مزاحمت بسیاری می شدند. اجزای واحد خارجی مانند پروانه و کندانسور بیش‌ترین آلودگی صوتی را ایجاد می‌کنند، اما آنها در محیط بیرون قرار دارند. پس شما نمی‌توانید هیچ گونه صدایی را در فضا بشنوید.

۵. استفاده از اسپلیت به شدت انعطاف‌پذیر است

استفاده از اسپلیت انعطاف‌پذیر است چون هر اتاق کولر مجزا دارد. این ثابت شده‌است که اتاق هایی که کمتر مورد استفاده قرار می گیرند، کولرهای آنها کمتر مورد استفاده قرار می گیرند. در صورتی که با استفاده از تهویه مطبوع مرکزی تقریبا تمامی اتاق ها خنک خواهد شد و این باعث هدر رفتن انرژی زیادی می‌شود.

تعمیر کولر گازی با تهران کولر

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *