۵ فایده نصب یک کولر گازی اسپلیت
انواع مختلف کولر گازی و سیستم‌های تهویه مطبوع وجود دارند. انواع اسپلیت که در خانه و یا دفتر کار استفاده می‌کنید، علاوه‌بر خنک‌کردن در تابستان و گرمایش در زمستان، هوای محیط داخل را نیز تمیز می‌کنند. سیستم‌های اسپلیت سازگازی بهتری با محیط‌های مختلف دارند و می‌توان از آنها در بسیاری از محیط‌ها استفاده کرد. اگر برای انتخاب یک کولر گازی مناسب دچار تردید هستید، شما باید با یک فرد آشنا با سیستم‌های تهویه مطبوع تماس بگیرید تا از محل نصب مورد نظر شما بازدید کرده و یک کولر گازی مناسب را پیشنهاد دهد.

مزایای نصب کولر گازی اسپلیت

کولر گازی اسپلیت در حال حاضر در حال تبدیل شدن به یک انتخاب محبوب است. این نوع کولر دارای دو بخش یعنی واحد داخلی (پنل) و واحد خارجی است.

واحد خارجی از اجزاء مختلف ساخته شده و بخش‌هایی مانند کندانسور، کمپرسور و شیر دو طرفه و غیره را در خود جای داده است. از طرف دیگر، واحد داخلی، پنکه خنک‌کننده و کوئل اواپراتور را تشکیل می‌دهد. یکی از مزیت‌ها این است که وقتی از یک اسپلیت استفاده می‌کنید، نیازی نیست مانند کولر گازی پنجره‌ای یک شکاف در دیوارها ایجاد کنید.

کولر های گازی اسپلیت تولید شده در زمان حاضر ظاهری جذاب دارند و فضای زیادی اشغال نمی‌کنند. شما می‌توانید از نوعی کولر که دارای یک یا دو و یا چهار پنل مجزا است، استفاده کنید. در مقایسه با یک سیستم تهویه مطبوع مرکزی، در کولر های اسپلیت فقط لوله‌ها و سیم‌های رابط بین واحد بیرونی و پنل وجود دارند که فضای کمی اشغال می‌کنند که نسبت به یک سیستم تهویه مطبوع مرکزی یک انتخاب عالی است.

  مزایای کولر گازی اینورتر

این کولرهای گازی اسپلیت فواید بسیاری دارند و در نتیجه ارزش توجه خواهند داشت. تفاوت اصلی بین کولر پنجره‌ای و اسپلیت این است که اولی به لوله‌کشی نیاز ندارد. بنابراین نیازی نیست که شما هیچ نوع کار عمده‌ای برای نصب انجام دهید. در کولر گازی پنجره ای شما فقط باید یک پایه نصب کنید و سیم برق آنرا به جریان برق متصل کنید، اما باید حتما در جایی نصب شود که قسمتی از آن بیرون خانه باشد و محدودیت در نصب وجود دارد.

اما در کولر گازی اسپلیت به خاطر این که ارتباط پنل داخلی و واحد بیرونی به وسیله لوله‌های رابط است، پنل را می‌توان در جاهای مناسب‌تر نصب کرد.

۱٫ با کولر گازی اسپلیت در هزینه برق صرفه‌جویی کنید

کولر گازی اسپلیت مصرف انرژی کمتری نسبت به دیگر سیستم‌های تهویه مطبوع دارد. این به خاطر این واقعیت است که در هر اتاق می‌توان تنظیمات مختلفی را انجام داد. علاوه بر این، با ورود کولرهای کم مصرف اینورتر مصرف برق پایین‌ترین حد ممکن را خواهد داشت.

۲. نصب کولر گازی اسپلیت آسان است

بخاطر جدا بودن پنل و واحد بیرونی، نصب آنها آسان‌تر است. اگر بخواهید، می‌توانید واحد داخلی را در فاصله‌ای طولانی نسبت به واحد خارجی نصب کنید. تنها شما باید سوراخ‌هایی کوچک روی دیواره‌ها ایجاد کنید تا سیم‌ها و لوله‌های مسی را از آنجا عبور دهید.

۳. کنترل دمای هر اتاق به صورت مجزا

شما می‌توانید به طور مستقل هر اتاق را در دمای مختلفی تنظیم کنید. برخی از اسپلیت‌ها همچنین دارای قابلیت گرمایشی بوده و در نتیجه برای تمام سال مناسب هستند. این کولرها می‌توانند در تمام طول سال مورد استفاده قرار گیرند، چه تابستان و چه در زمستان.

  نحوه انتخاب کولر گازی‌های اینورتر

۴. کارکرد با صدای کم

زمانی که از یک کولر گازی اسپلیت استفاده می‌کنید، متوجه خواهید شد که چقدر ساکت است. دستگاه‌های تهویه سنتی بسیار پر سر و صدا بودند و باعث ایجاد مزاحمت بسیاری می‌شدند. اجزای واحد خارجی مانند پروانه و کندانسور بیش‌ترین آلودگی صوتی را ایجاد می‌کنند، اما آنها در محیط بیرون قرار دارند. پس شما نمی‌توانید هیچ گونه صدایی را در فضا بشنوید. البته در مدل‌های جدید، واحد خارجی نیز صدای بسیار کمی تولید می‌کند.

۵. استفاده از اسپلیت به شدت انعطاف‌پذیر است

استفاده از اسپلیت انعطاف‌پذیر است چون هر اتاق کولر مجزا دارد. این ثابت شده که اتاق‌هایی که کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرند، کولرهای آنها کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرند. در صورتی که با استفاده از تهویه مطبوع مرکزی تقریبا تمامی اتاق‌ها خنک خواهد شد و این باعث هدر رفتن انرژی زیادی می‌شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *