کولر گازی اینورتر هوشمند چیست

کولر گازی اینورتر هوشمند ترکیبی از فناوری پیشرفته با ویژگی‌های عملکردی استثنایی است. سرمایش و گرمایش سریع و قدرتمند، با حداقل مصرف برق حاصل می‌شود. در نتیجه، قبض‌های برق شما در مقایسه با سایر مدل‌های معمولی تقریبا به نصف کاهش یافته، در حالی که راحتی فوق‌العاده‌ای که انتظار دارید حفظ می‌شود. کولرهای گازی هوشمند اینورتر بهترین گزینه برای کسانی است که به دنبال عملکرد بالا و صرفه‌جویی در مصرف انرژی هستند.

نحوه عملکرد کولر گازی اینورتر هوشمند

کولرهای گازی اینورتر از یک مدار مبدل (اینورتر)، برای تبدیل برق متناوب (AC) ورودی به برق مستقیم (DC) و سپس تبدیل مجدد آن به AC استفاده می‌کند.

در مدار تبدیل دوم، ولتاژ و فرکانس کار تغییر می‌کند، امکان تنظیم آزادانه سرعت چرخش کمپرسور و تنظیم خروجی کولر گازی فراهم می‌شود. با تغییر در سرعت کمپرسور، کولر گازی اینورتر از نظر اقتصادی مقرون به صرفه‌تر است و عملکرد بهتری نسبت به کولر گازی‌های غیر اینورتر دارد.

چرا باید کولر گازی هوشمند انتخاب کنید

کولر گازی اینورتر هوشمند می‌تواند در زمان کمتری محیط را به دمای مورد نظر شما برساند و در نتیجه باعث صرفه‌جویی در مصرف انرژی می‌شود. در زمانی که کولر گازی معمولی در اتاق روشن است، کمپرسور با تمام قدرت کار می‌کند تا محیط به دمای تنظیم شده برسد. با رسیدن به دمای تنظیم شده، کمپرسور خاموش می‌شود.

وقتی شرایط اتاق از حد مجاز دمای تنظیم شده فراتر رود، کمپرسور با تمام قدرت دوباره راه‌اندازی می‌شود تا بار دیگر اتاق را به دمای تنظیم شده (خنک یا گرم) برساند. نوسان دمای محیط مورد نیاز برای روشن و خاموش شدن کمپرسور برای حفظ دمای تنظیم شده، به این صورت است که دمای اتاق تا حدود ۱٫۵ درجه سانتیگراد از دمای تنظیم‌شده نوسان خواهد داشت.

  چه چیزی باید در مورد تعمیر کولرهای گازی بدانید

صرفه‌جویی در مصرف انرژی

اساس موفقیت کولرهای گازی اینورتر هوشمند به خاطر استفاده بهینه و کنترل برق ورودی است. تغییر سرعت منطقی کمپرسور باعث می‌شود سیستم تهویه مطبوع در یک حالت اقتصادی کار کند. اجتناب از خاموش و روشن شدن مکرر و ناکارآمد در مدل‌های غیر اینورتر، کنترل هوشمند در انواع اینورتر باعث می‌شود که سیستم تهویه مطبوع در بیشتر اوقات با ظرفیت کم کار کند. به ویژه هنگام روشن بودن کولر در شب که نیاز به ظرفیت خیلی بالا برای خنک کردن نیست.

اکثر شرکت‌ها از کنترل استاندارد اینورتر AC استفاده می‌کنند که باعث کاهش ۲۰٪ از هزینه‌های مصرفی کولر گازی در مقایسه با انواع معمولی می‌شود. سیستم جدید اینورتر هوشمند باعث کاهش بیشتر هزینه‌های عملیاتی می‌شود و عملکرد بهینه آنها کمترین انرژی را مصرف کرده و قابلیت‌های بیشتری ارائه می‌دهد.

تنظیم دمای محیط با سرعت بالا

کنترل هوشمند در هنگام راه‌اندازی کولر گازی، قدرت کامل کمپرسور را آزاد می‌کند تا محیط در اسرع وقت به دمای تنظیم شده برسد. در هر دو حالت سرمایش و گرمایش، حداکثر قدرت کولرهای هوشمند اینورتر به طور قابل توجهی بیشتر از انواع غیر اینورتر است، که باعث می‌شود تا در لحظه ورود به خانه با روشن کردن کولر، دمای محیط در زمان کمتری متعادل شود.

راحتی مطلوب در طول سال

کولر گازی اینورتر هوشمند در هنگام راه‌اندازی با حداکثر ظرفیت کار می‌کند. اما به محض این که دمای محیط به دمای تنظیم شده می‌رسد، به خوبی ظرفیت مناسب را تنظیم می‌کند. این بدان معناست که محیط نوسانات دمایی کمتری خواهد داشت و راحتی بیشتر شما را تضمین می‌کند، که در عرض چند دقیقه قابل دستیابی است.

  نصب پنل کولر گازی در ساختمان

دامنه عملکرد گسترده

برخلاف مدل‌های معمولی با سطح ظرفیت ثابت، سیستم‌های تهویه مطبوع هوشمند اینورترمی‌توانند سرعت کمپرسورهای خود را دقیقاً کنترل کرده و ظرفیت را تنظیم کنند. کولرهای گازی اینورتر ظرفیت گسترده‌تری نسبت به سیستم‌های تهویه مطبوع غیر اینورتر دارند. اساسا، سیستم‌های تهویه مطبوع اینورتر هوشمند بسیار کارآمد و دارای کارایی فوق‌العاده اقتصادی هستند.

کمپرسور روتاری DC

کنترل هوشمند در کولرهای گازی اینورتر با کمپرسور روتاری جدید DC به خوبی هماهنگ بوده و به این ترتیب بهره‌وری انرژی بیشتری در مقایسه با کمپرسورهای AC متداول فراهم می‌شود. این نوع کمپرسور یکی از گسترده‌ترین ظرفیت‌های عملیاتی در کلاس خود را ارائه می‌دهد. کمپرسور روتاری DC عملکرد یکنواخت و بدون لرزش را در بالاترین و کمترین سرعت تضمین می‌کند.

مزایای کمپرسور روتاری DC با فناوری برتر:

  • عملکردی قدرتمند و اقتصادی (تا ۶۵٪ صرفه‌جویی در مصرف انرژی سالانه نسبت به سیستم‌های تهویه مطبوع معمولی)
  • نوسانات کمتر دمای اتاق و راحتی مداوم
  • قابلیت اطمینان پیشرفته سیستم و کاهش هزینه‌های تعمیر و نگهداری
  • کم صدا و لرزش
  • نصب آسان، تعمیر و نگهداری کمتر

کمپرسورهای DC کولر گازی اینورتر هوشمند نه تنها به دلیل کیفیت و کارایی بالا، بلکه در سهولت نصب و عملکرد بالا و نیاز کم به تعمیر نیز مشهور هستند. ادغام سیم‌کشی‌ها در سیستم باعث کاهش چشمگیر زمان نصب و هزینه‌های مربوطه شده است. از مزایای مدل‌های اینورتر، سیستم گاز مبرد بدون شارژ است که برای سهولت نصب نیاز به شارژ در محل را از بین می‌برد. به لطف الگوریتم اینورتر هوشمند، سیستم مبرد بدون شارژ به شما امکان می‌دهد تا از لوله‌های رابط تا ۱۵ متر بدون شارژ گاز مبرد اضافی و امکان اضافه کردن طول لوله‌ها تا ۳۰ متر با شارژ را داشته باشید. در نتیجه، هزینه نصب به طور قابل توجهی کاهش می‌یابد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *