یخ زدگی کولر گازی
گاهی اوقات ممکن است متوجه شوید که کولر گازی شما بعد از مدتی کارکرد یخ میزند. هنگامی که این اتفاق می‌افتد، هوای سرد به درستی جریان پیدا نمی‌کند و در نهایت یک بلوک بزرگ یخ ممکن است در شبکه اواپراتور ساخته شود. متوجه خواهید شد که جریان هوای کولر گازی کم است چرا که یخ شروع به مسدود کردن جریان هوا می‌کند.تراکم بیشتر یخ باعث خنک نشدن محیط می‌شود. این بدان معنی است که زمان بررسی علل این مشکل فرا رسیده است. در اینجا چند دلیل را بررسی می‌کنیم.

مسدود شدن شبکه اواپراتور باعث تشکیل یخ در کولر گازی می‌شود

هنگامی که جریان هوا یا گردش هوا از پنل به محیط و بالعکس محدود می‌شود، انتقال انرژی حرارتی بین پنل و محیط محدود می‌شود. در نتیجه، بیشتر هوای سرد همچنان در اطراف شبکه اواپراتور و باله قرار می‌گیرد که باعث کاهش دمای اطراف آنها می‌شود. در نتیجه، یخ شکل می‌گیرد و به تدریج بیشتر یخ شروع به ایجاد و در نهایت سبب می‌شود که پنل کولر گازی مسدود شود.

فیلترهای هوا باید بطور مرتب تمیز شود. آنها را فقط با آب بشویید از مواد شوینده استفاده نکنید. این فیلترها برای جلوگیری از ورود گرد و غبار و سایر آلاینده‌های بزرگتر به باله‌های تبخیری استفاده می‌شود. در بسیاری از موارد، کاربران حتی یک بار در سال هم آنها را تمیز نمی‌کنند تا این مشکل شروع شود.

اواپراتور کویل و باله‌های هوا پس از آن نیز می‌توانند به دلیل فیلترهای کثیف مسدود شوند. در این مورد، شما باید آنها را با استفاده از اسپری پاک کننده کوئل تمیز کنید. جایگزین دیگر این است که تکنسین‌های ما را به خانه بیاورید و کولر گازی شما را بطور کامل سرویس کنیم. بنابراین، نگهداری منظم اواپراتورها و فیلترهای هوا بسیار مفید خواهد بود تا اطمینان حاصل شود که کولر گازی شما همچنان به درستی عمل می‌کند.

فن یا دمنده در واحد اواپراتور ممکن است عملکردی نداشته باشد. هنگامی که دستگاه روشن است، بررسی کنید که جریان هوایی وجود دارد. در غیر این صورت، ممکن است فن آسیب دیده باشد. در این حالت، موتور فن ممکن است نیم سوز و یا سوخته باشد، یا ممکن است برخی اتصالات آن سست شده باشند.

اطمینان حاصل کنید که در اطراف اواپراتور هیچ انسداد هوایی وجود ندارد و اطمینان حاصل کنید که هیچ مانعی در نزدیکی اواپراتور قرار نگرفته باشد.

یکی دیگر از گام‌هایی که می‌توانید انجام دهید این است که دمای مورد نظر تهویه هوا را بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که کمتر از ۲۱ درجه سانتی گراد تنظیم نشده باشد.

 

تفاوت کوئل کولر گازی

تفاوت کوئل کولر گازی

یخ زدگی کولر گازی بخاطر کم بودن گاز

هنگامی که مبرد در سیستم با توجه به نشت در طول زمان کم می‌شود، دمای نقطه اشباع سیستم کاهش می‌یابد. وقتی این اتفاق می‌افتد، درجه حرارت پایین‌تر را برای تمام مایعات مبرد که از طریق کمپرسور فشرده شده، می‌گیرد.

این بدان معنی است که دمای عملیاتی کویل‌های خنک کننده در مقایسه با طراحی اصلی کاهش می‌یابد. این درجه حرارت پایین موجب می‌شود رطوبت از هوا جمع آوری شود و به سرعت به یخ تبدیل شود، زمانی که درجه حرارت پایین‌تر ازصفر درجه سانتی گراد می‌رود.

این رطوبت که قرار است به مخزن درین هدایت شود، در حال حاضر در حلقه‌های تبخیر کننده گیر کرده است و یخ در اطراف آنها شکل می‌گیرد. وقتی این ادامه می‌یابد، در نهایت یک بلوک یخ بر روی آن شکل می‌گیرد.

هنگامی که یخ در پنل ایجاد می‌شود، کولر گازی را خاموش کرده و منتظر آب شدن یخ بمانید. این می‌تواند چند ساعت طول بکشد تا تمام یخ ذوب شود. راه سریع‌تر این است که کولر را در حالت فن روشن بگذاریم. این بدان معنی است که تنها فن کار می‌کند اما کمپرسور خاموش است.

این امر زمان ذوب یخ را کاهش می‌دهد اما شما باید آن را کنترل کنید زیرا آب ممکن است سرریز شود و باعث آسیب به وسایل و لوازم الکتریکی شود.

این مشکل یعنی کم بودن گاز می‌تواند توسط یک تکنسین کولر گازی واجد شرایط حل شود زیرا باید گاز اضافی به سیستم اضافه شود. تهران کولر تعمیر کولر گازی شما را به بهترین نحو انجام خواهد داد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *