چیزهایی درباره کولر گازی قسمت اول

چیزهایی که مصرف کنندگان باید درباره کولر گازی بدانند

اکثر خانه ها در هوای گرم کولر گازی دارند. برای بعضی ها، کولر گازی ممکن است یک وسیله لوکس باشد، اما برای بسیاری، ضروری است. این موارد برای آگاهی یافتن برای اینکه بهتر بتوانید از کولر گازی خود مراقبت کنید و از آن استفاده کنید.

چه چیزی اشتباه است

بر خلاف بسیاری از وسایل گرمایشی، کولر گازی سیستم های پیچیده مکانیکی هستند که به شرایط مختلفی بستگی دارد که به درستی کار کنند. آنها طراحی شده اند تا مقدار مشخصی از مبرد را که در آنها شارژ شده اند را به گردش در بیاورند. آنها طراحی شده اند تا یک مقدار مشخصی از جریان هوا را در سراسر کویل به جریان در بیاورند. وقتی هر یک از این موارد تغییر می کند، در کارکرد سیستم مشکل پیش می آید.

اگر محیط دارای تغییرات زیادی باشد و وسایل زیادی آنجا باشد و رفت آمد افراد زیاد باشد، کولر گازی ممکن است قادر به خنک کردن محیط نباشد.

اگر ماده مبرد از سیستم نشت کند، ظرفیت سیستم کاهش می یابد. شما به سادگی خنکی کمتری خواهید داشت و سیستم هنگامی که بار بالا می رود، قادر نخواهد بود محیط را خنک نگه دارد.

اگر جریان هوا درون کویل در فضای باز (کندانسور) کاهش یابد، توانایی تبادل گرما در خارج از محیط کاهش می یابد و بار دیگر سرمای کولر گازی ممکن است کاهش یابد، به خصوص در دماهای بالاتر در روزهای گرم تابستان.

در هوای خشک، مسائل مشابهی در رابطه با کوئل داخلی (اواپراتور) اتفاق می افتد. دمای هوای بالاتر باعث می شود، تبادل گرما در واحد خارجی کم شود در نتیجه خنکی کولر پایین تر می رود. در شرایط آب و هوایی مرطوب، وضعیت پیچیده تر است. وقتی شدت جریان باد را روی زیاد می گذاریم، رطوبت زیادی ایجاد می شود، که منجر به تولید آب بالا در پنل داخلی می شود. اگر جریان هوا خیلی پایین باشد، در این شرایط، کویل اواپراتور ممکن است یخ بزند. این کار باعث بد تر شدن عملکرد می شود و می تواند به کمپرسور آسیب برساند تا آنجایی که از کار می افتد.

فیلترهای پنل کولر گازی چیست؟

تقریبا هر کولر گازی دارای یک فیلتر هوا روی کوئل (اواپراتور) است. این فیلتر در کولر گازی پنجره ای در جلوی آن، در کولر اسپلیت دیواری در زیر در پوش و در کولر گازی های داکت اسپلیت در بین اواپراتور و کوئل آب گرم قرار دارد. این فیلتر ها ذرات را از جریان هوا حذف می کنند تا هم کولر گازی کثیف نشوند و هم هوای محیط تمیز تر باشد.

همانطور که فیلتر کار خود را انجام می دهد، ذرات بیشتر و بیشتر روی آن جمع می شوند. این در واقع با کوچک شدن، اثر آن را کارآمدتر می کند، اما همچنین باعث افزایش مقاومت و کاهش جریان هوا می شود. وقتی این اتفاق می افتد، زمان آن است که فیلتر را تمیز کنیم. چقدر طول می کشد تا این اتفاق بیافتد بستگی به اینکه چقدر هوا کثیف است و چقدر در محیط، رفت آمد می باشد.

اگر فیلتر را تمیز نکنید، جریان هوا پایین می آید و سیستم عملکرد خوبی نخواهد داشت. به غیر از این، اگر فیلتر بیش از حد کثیف شود، آن تبدیل به یک منبع آلودگی هوا خواهد شد.

اگر فیلتر را به طور کامل بردارید، می توانید مشکل کم شدن جریان هوا را حل کنید، اما این پیروزی کوتاه مدت خواهد بود. ذراتی که قبلا فیلتر برداشته شده آنرا جذب می کرد، اکنون روی کوئل اواپراتور شما جمع می شود و در نهایت سبب بسته شدن آن می شود. یک فیلتر جدید بسیار ارزانتر است.

هنگامی که شما یک فیلتر جدید را خریداری می کنید، سعی کنید مرغوب ترین را خریداری کنید. همیشه قبل از فصل گرما نسبت به تعمیر کولر گازی خود اقدام کنید. این کار باعث می شود در صورت لزوم بتوانید با آسایش از آن استفاده کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *