نحوه انتخاب یک کولر گازی اینورتر

کولر گازی اینورتر نسبت به انواع قدیمی بسیار کارآمدتر، آرام‌تر و مصرف برق کم‌تری دارند. سرعت کارکرد کمپرسور در یک کولر اینورتر طبق دمای محیط داخل تنظیم می‌شود، به این معنی که زمانی که دمای محیط به دمای تنظیم شده نزدیک شود، کمپرسور با سرعت کم‌تری کار می‌کند.

در کولر گازی‌هایی که اینورتر نیستند، زمانی که دمای تنظیم شده با دمای محیط متفاوت باشد، کمپرسور روشن شده و شروع به خنک کردن محیط می‌کند و زمانی که دما در محیط داخل به درجه‌ای که تنظیم شده برسد، کمپرسور خاموش می‌شود و در قسمت داخلی، فقط فن پنل روشن می‌ماند و فقط مانند پنکه هوا را به جریان می‌اندازد. بعد از مدتی دمای هوای محیط داخل بالا می‌رود که در این زمان کمپرسور روشن شده و این چرخه ادامه پیدا می‌کند.

در کولر گازی اینورتر زمانی که کولر را روشن می‌کنیم کمپرسور هم روشن شده و زمانی که دمای محیط به دمای تنظیم شده نزدیک می‌شود سرعت کمپرسور کم می‌شود و هیچ وقت به طور کامل خاموش نمی‌شود. خاموش و روشن شدن کمپرسور علاوه بر این که استهلاک آن را بالا می‌برد، باعث بالا رفتن مصرف برق هم خواهد شد به خاطر این که لحظه اول روشن شدن کمپرسور احتیاج به برق زیادی دارد.

زمانی که تصمیم به خرید یک کولر گازی اینورتر گرفتید باید نکاتی را در نظر داشته باشید. در زیر چند مورد را برای شما آورده‌ایم.

زمانی که به دنبال یکی از آنها هستید، درباره آنها تحقیق کنید. ممکن است فروشنده‌هایی باشند که بخواهند یک کولر گازی معمولی با اصطلاحات فنی اشتباه را تحت عنوان اینورتر به شما بفروشند. می‌توانید با سوال از چند فروشنده به نتایج خوبی برسید و یا برای گرفتن نتیچه بهتر به صورت آنلاین و در اینترنت به دنبال مشخصات کولر گازی اینورتر مورد نظر خود باشید. با دانستن مشخصات احتمال اشتباه کم خواهد شد و یکی از این موارد توجه به مصرف برق آنها خواهد بود که به شما می‌تواند کمک خوبی کند.

تفاوت مصرف برق در کولر گازی اینورتر و معمولی

کولر گازی اینورتر بسیار کم‌تر از انواع معمولی آن برق مصرف می‌کنند. کولرهای گازی معمولی معمولا بالاتر از ۱۰ آمپر مصرف برق دارند در صورتی که انواع اینورتر حتی ظرفیت‌های بالای آنها معمولا زیر ۱۰ آمپر مصرف دارند. این مصرف برق پایین هزینه‌های اولیه خرید آن را جبران خواهد کرد. کولرگازی‌های معمولی قیمت پایین‌تری دارند ولی مصرف برق بالای آنها باعث خواهد شد در طول زمان هزینه‌های زیادی را پرداخت کنید.

دانستن اینکه کدام برند باید به دنبال آن بگردد، در انتخاب هر محصول مهم است. واحدهای فعال به طور معکوس توسط هر شرکت ساخته نشده‌اند، و از آن‌هایی که تنها تعداد کمی از آن‌ها می‌توانند متناسب با نیازهای شما باشند، خارج می‌شوند. وب سایت‌هایی مانند brands یا میتسوبیشی را بخوانید و آمار آن‌ها را مقایسه کنید. ممکن است متوجه شوید که می‌توانید آنچه را که به سرعت به آن نیاز دارید را کم کنید.

اندازه اتاق در انتخاب کولر گازی دارای اهمیت بالایی است، در صورت داشتن فضای بزرگ استفاده از انواع معمولی هزینه‌های انرژی بالایی را برای شما در پی خواهد داشت. یک اتاق بزرگ با استفاده از یک کولر کوچک به اندازه کافی خنک یا گرم نخواهد شد و یک اتاق کوچک، خیلی سریع با یک کولر که برای آن بسیار بزرگ است غیرقابل تحمل خواهد بود. سیستم‌های تهویه مطبوع به شدت موثر هستند، اما این امر تنها در شرایط مناسب انجام می‌گیرد.

اتاق یا اتاق‌هایی را اندازه بگیرید که انتظار دارید تهویه هوا بر روی انها تاثیر داشته باشد و کل منطقه هوایی که قرار است در آن پخش شود را توانایی تهویه آن را داشته باشد. اگر شما چندین اتاق داشته باشید که می‌خواهید با استفاده از یک کولر گازی تهویه آن را انجام دهید، می‌توانید یک کولر گازی داکت اسپلیت اینورتر را انتخاب کنید.

کولرهای گازی علاوه بر خنک کردن محیط رطوبت محیط را هم کم می‌کند. اگر در یک منطقه مرطوب و شرجی زندگی می‌کنید کولر گازی می‌تواند محیط مطلوبی را برای شما فراهم کند.

در زمان خرید هر محصولی اگر اطلاعات کافی نداشته باشیم نتیجه رضایت بخش نخواهد بود. قبل از خرید اطلاعات مفیدی را کسب کنید تا در زمان خرید انتخاب خوبی داشته باشید.