نحوه انتخاب یک کولر گازی اینورتر

کولر گازی‌های اینورتر نسبت به انواع قدیمی بسیار کارآمدتر، آرام‌تر هستند و مصرف برق کم‌تری دارند. سرعت کارکرد کمپرسور در یک کولر اینورتر طبق دمای محیط داخل تنظیم می‌شود، به این معنی که زمانی که دمای محیط به دمای تنظیم شده نزدیک شود، کمپرسور با سرعت کم‌تری کار می‌کند.

در کولر گازی‌هایی که اینورتر نیستند، زمانی که دمای تنظیم شده با دمای محیط متفاوت باشد، کمپرسور روشن شده و شروع به خنک کردن محیط می‌کند. زمانی که دما در محیط داخل به درجه‌ای که تنظیم شده برسد، کمپرسور خاموش می‌شود. در قسمت داخلی، فن پنل روشن می‌ماند و فقط مانند پنکه هوا را به جریان می‌اندازد. بعد از مدتی دمای هوای محیط داخل بالا می‌رود که در این زمان کمپرسور روشن شده و این چرخه ادامه پیدا می‌کند.

در کولر گازی اینورتر زمانی که کولر را روشن می‌کنیم، کمپرسور هم روشن شده و زمانی که دمای محیط به دمای تنظیم شده نزدیک می‌شود، سرعت کمپرسور کم شده و هیچ وقت به طور کامل خاموش نمی‌شود. خاموش و روشن شدن کمپرسور علاوه بر این که استهلاک آن را بالا می‌برد، باعث بالا رفتن مصرف برق هم خواهد شد. به خاطر این که لحظه اول روشن شدن کمپرسور احتیاج به برق زیادی دارد.

کمپرسورهای غیر اینورتر زمانی که روشن هستند، با بالاترین سرعت تعریف شده برای آنها کار می‌کنند. اما کمپرسورهای اینورتر قابلیت کارکرد در سرعت‌های مختلف را دارند. اگر اختلاف دمای تنظیم شده و محیط خیلی زیاد نباشد، کمپرسور با سرعت پایین کار می‌کند. کارکرد در سرعت پایین و روشن و خاموش نشدن کمپرسور باعث کم شدن مصرف برق خواهد شد.

  خازن کولر گازی و نحوه تشخیص عیب و تعمیر آن

نکاتی که باید در زمان خرید در نظر داشت

زمانی که تصمیم به خرید یک کولر گازی اینورتر گرفتید باید نکاتی را در نظر داشته باشید. در زیر چند مورد را برای شما آورده‌ایم.

زمانی که به دنبال یکی از آنها هستید، درباره آنها تحقیق کنید. ممکن است فروشنده‌هایی باشند که بخواهند یک کولر گازی معمولی با اصطلاحات فنی اشتباه را تحت عنوان اینورتر به شما بفروشند. می‌توانید با سوال از چند فروشنده به نتایج خوبی برسید و یا برای گرفتن نتیچه بهتر به صورت آنلاین و در اینترنت به دنبال مشخصات کولر گازی‌های اینورتر مورد نظر خود باشید. با دانستن مشخصات، احتمال اشتباه کم خواهد شد. یکی از این موارد توجه به مصرف برق آنها خواهد بود که به شما می‌تواند کمک خوبی کند.

تفاوت مصرف برق در کولر گازی‌های اینورتر و معمولی

کولر گازی‌های اینورتر بسیار کم‌تر از انواع معمولی آن برق مصرف می‌کنند. کولرهای گازی غیر اینورتر، معمولا بالاتر از ۱۰ آمپر مصرف برق دارند. در صورتی که انواع اینورتر حتی ظرفیت‌های بالای آنها معمولا زیر ۱۰ آمپر مصرف دارند. این مصرف برق پایین هزینه‌های اولیه خرید آن را جبران خواهد کرد. کولرگازی‌های معمولی قیمت پایین‌تری دارند، ولی مصرف برق بالای آنها باعث خواهد شد در طول زمان هزینه‌های زیادی را پرداخت کنید.

دانستن اینکه باید به دنبال کدام برند بگردید، در انتخاب اولیه هر محصول مهم است. برخی از برندها محصولات مرغوب‌تری تولید می‌کنند و پشتیبانی مناسبی دارند. می‌توانید در فروشگاه‌های آنلاین و در قسمت نظرات کاربران، اطلاعات خوبی به دست آورید.

در نظر گرفتن اندازه محیط

اندازه اتاق در انتخاب کولر گازی اهمیت بالایی دارد. در صورت داشتن فضای بزرگ، استفاده از انواع معمولی هزینه‌های انرژی بالایی را برای شما در پی خواهد داشت. یک اتاق بزرگ با استفاده از یک کولر کوچک به اندازه کافی خنک یا گرم نخواهد شد. یک اتاق کوچک، خیلی سریع با یک کولر گازی که برای آن بسیار بزرگ است، غیرقابل تحمل خواهد بود. سیستم‌های تهویه مطبوع کارایی بالایی دارند، اما این امر تنها در شرایط مناسب انجام می‌گیرد.

  کولر گازی چطور رطوبت محیط را کم می‌کند؟

اتاق یا اتاق‌هایی را اندازه بگیرید که انتظار دارید تهویه هوا بر روی آنها تاثیر داشته باشد. اگر شما چندین اتاق داشته باشید که می‌خواهید با استفاده از یک کولر گازی تهویه آن را انجام دهید، می‌توانید یک کولر گازی داکت اسپلیت اینورتر را انتخاب کنید.

کولرهای گازی علاوه بر خنک کردن محیط، رطوبت محیط را هم کم می‌کنند. اگر در یک منطقه مرطوب و شرجی زندگی می‌کنید، کولر گازی اینورتر می‌تواند محیط مطلوبی را برای شما فراهم کند.

در زمان خرید هر محصول، اگر اطلاعات کافی نداشته باشید، نتیجه رضایت بخش نخواهد بود. قبل از خرید اطلاعات مفیدی را کسب کنید تا در زمان خرید انتخاب خوبی داشته باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *