کولر گازی شما به تعمیر و نگهداری منظم نیاز دارد

درست مثل این است که هر سال برای معاینه منظم خود به پزشک مراجعه کنید و یا اتومبیل خود را برای تعمیر و نگهداری منظم به مکانیک ببرید. در حالی که این ماشین‌ها به طور کلی برای کارکرد طولانی طراحی شده‌اند، اگر به خوبی از آنها مراقبت کنید، بسیار بهتر عمل خواهند کرد. کولر گازی به طور متوسط در حدود ۵% از بازده آن را در هر سال کاهش پیدا می‌کند اگر در زمان مصرف از آن به صورت مطلوب نگهداری نکرده باشید. چیزهایی وجود دارند که صاحب‌خانه می‌تواند انجام دهد تا از کولر گازی بتوانند به شکل خوب نگهداری کنند.

شماره یک اقدامات مهمی که شما باید برای کولر گازی خود انجام دهید این است که فیلتر را به صورت ماهانه تمیز کنید. انجام این کار برای نگه داشتن کولر گازی در حداکثر توان آسان‌ترین کار است. فیلتر کثیف باعث مسدود شدن جریان هوای ورودی به کولر گازی که برای خنک کردن منزل نیاز دارد، می‌شود. اگر آن را تمیز نکید، کولر گازی شما ممکن است شروع به پمپاژ هوای گرم کند و یا حتی ممکن است در اثر گرم شدن از کارکرد عادی خود خارج شود.

تمام اجزاء کولر گازی را بررسی کنید

یک گام مهم دیگر تمیز کردن لوله تخلیه آب است. به سادگی انتهای لوله را پیدا کنید و بر روی شبکه‌های پنل آب بریزید، اگر به طور طبیعی از آن خارج شد، نشان دهنده تمیز بودن آن است. در بعضی از مواقع گرد و غبار باعث گرفتگی لوله تخلیه آب می‌شوند که باید این گرفتگی رفع شود، اگر نتوانستید راه خروج آب را باز کنید باید لوله تخلیه آب را تعویض کنید. در حالی که شما می‌توانید این کار را در طول سال انجام دهید، اگر این مشکل به راحتی برطرف نشد از یک متخصص برای استفاده از خلاء فشار بالا استفاده کنید تا آن را خوب تمیز کند.

همچنین باید کوئل‌های کولر گازی خود را تمیز کنید. مطمئن شوید که برق را قطع کرده باشید. دقت کنید که از دستکش و عینک ایمنی استفاده کنید و پاک‌کننده را روی شبکه اسپری کنید. پس از مدتی، آن را کاملا با استفاده از آب خوب بشویید.

بقیه کار باید به افراد حرفه‌ای واگذار شود. قبل از اینکه گرمای تابستان شروع شود، کولر خود را به مدت کمی در فصل بهار روشن کنید. این کار به شما این امکان را می‌دهد که بدانید در حال حاضر چه مشکلی وجود دارد و می‌توانید قبل از گرم شدن هوا آنها را برطرف کنید. شما می‌توانید به جای اینکه صبر کنید تا آخرین دقیقه که هوا شروع به گرم شدن می‌کند، تعمیر و نگهداری کولر را برای بهار برنامه‌ریزی کنید.

در صورت کمک گرفتن از یک تعمیرکار، به احتمال زیاد میزان مبرد کولر گازی شما را بررسی خواهد کرد و در صورت نیاز آن را دوباره پر خواهد کرد. آن‌ها همچنین تمام اجزای الکتریکی، کندانسور و فیلتر را چک خواهند کرد. اگر شبکه‌های کولر گازی شما کثیف باشند، آنها را تمیز خواهند کرد. بررسی کولر در فصل بهار به شما این امکان را خواهد داد مشکلات را قبل از گرم شدن هوا برطرف کرده و کولر گازی در بهترین شرایط به کارکرد خود ادامه دهد.