کولر گازی شما به تعمیر و نگهداری منظم نیاز دارد
تعمیر و نگهداری درست کولر گازی مثل این است که هر سال برای معاینه منظم خود به پزشک مراجعه کنید و یا اتومبیل خود را برای تعمیر به تعمیرگاه ببرید. در حالی که این ماشین‌ها به طور کلی برای کارکرد طولانی طراحی شده‌اند، اگر به خوبی از آنها مراقبت کنید، بسیار بهتر عمل خواهند کرد.
کولر گازی نیز مانند دیگر وسایل به نگهداری نیاز دارد و به طور متوسط در حدود ۵% از بازده آن را در هر سال کاهش پیدا می‌کند. اگر در زمان مصرف، به صورت مطلوب نگهداری نکرده باشید. چیزهایی وجود دارند که صاحب‌خانه می‌تواند انجام دهد تا از کولر گازی بتواند به شکل خوب نگهداری کند.

برای تعمیر و نگهداری از کولر گازی چه کارهایی را می‌توان انجام داد

اولین اقدامی که شما باید برای تعمیر و نگهداری از کولر گازی خود انجام دهید این است که فیلتر را به صورت ماهانه تمیز کنید. انجام این کار برای نگه داشتن کولر در حداکثر توان آسان‌ترین کار است. فیلتر کثیف باعث مسدود شدن جریان هوای ورودی به پنل و شبکه‌های اواپراتور که برای خنک کردن منزل نیاز دارد، می‌شود. اگر آن را تمیز نکید، کولرگازی شما ممکن است شروع به پمپاژ هوای گرم کند. یا حتی ممکن است در اثر گرم شدن از کارکرد عادی خود خارج شود.

تمام اجزاء کولر گازی را بررسی کنید

یک گام مهم دیگر تمیز کردن لوله تخلیه آب است. به سادگی انتهای لوله را پیدا کنید و بر روی شبکه‌های پنل آب بریزید. اگر به طور طبیعی از آن خارج شد، نشان‌دهنده تمیز بودن آن است. در بعضی از مواقع گرد و غبار باعث گرفتگی لوله تخلیه آب می‌شوند که باید این گرفتگی رفع شود. اگر نتوانستید راه خروج آب را باز کنید، باید لوله تخلیه آب تعویض شود. در حالی که شما می‌توانید تمیز کردن لوله خروج آب را در طول سال انجام دهید، اگر این مشکل به راحتی برطرف نشد، از یک متخصص کمک بخواهید تا آن را با استفاده از هوای فشار بالا خوب تمیز کند.

  کولر گازی و مبانی تهویه مطبوع

همچنین باید کوئل‌های پنل را تمیز کنید. مطمئن شوید که برق را قطع کرده باشید. دقت کنید که از دستکش و عینک ایمنی استفاده کنید و پاک‌کننده را روی شبکه اسپری کنید. پس از مدتی، آن را کاملا با استفاده از آب خوب بشویید.

بقیه کار باید به افراد حرفه‌ای واگذار شود. قبل از این که گرمای تابستان شروع شود، کولر خود را به مدت کمی در فصل بهار روشن کنید. این کار به شما این امکان را می‌دهد که بدانید در حال حاضر چه مشکلی وجود دارد و می‌توانید قبل از گرم شدن هوا آنها را برطرف کنید. شما می‌توانید به جای این که صبر کنید تا آخرین دقیقه که هوا شروع به گرم شدن می‌کند، تعمیر و نگهداری کولر را برای بهار برنامه‌ریزی کنید.

بررسی کولر گازی در فصل بهار

در صورت کمک گرفتن از یک تعمیرکار، به احتمال زیاد میزان گاز مبرد کولر گازی شما را بررسی خواهد کرد و در صورت نیاز آن را دوباره پر خواهد کرد. آنها همچنین تمام اجزای الکتریکی، کندانسور و فیلتر را چک خواهند کرد. اگر شبکه‌های پنل و کندانسور کثیف باشند، آنها را تمیز خواهند کرد. بررسی کولر در فصل بهار به شما این امکان را خواهد داد مشکلات را قبل از گرم شدن هوا برطرف کرده و کولر گازی در بهترین شرایط به کارکرد خود ادامه دهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *