چیزهایی درباره کولر گازی قسمت 3

درباره کولر گازی کاربران باید مطالبی را بدانید تا بتوانید از این وسیله، بهترین استفاده را داشته باشید.

نکاتی که مصرف‌کنندگان باید درباره کولر گازی بدانند

موارد مختلفی را باید درباره کولر گازی بدانید که در زیر به آنها اشاره شده است.

تهویه

نقاط قبلی روی خنک سازی تمرکز کرده اند، اما تعریف اصلی تهویه مطبوع بیش از آن است. یک کولر گازی ایده آل باید خنکی، تمیزی، تهویه، و رطوبت کم را برای ارائه بهداشت و راحتی فراهم کند. در حقیقت مهمترین تعریف اصلی، تهویه است. آیا تجهیزاتی که ما تهویه مطبوع می نامیم، آن را فراهم می کند، آیا تهویه کافی است.

بدون تهویه مناسب، آلاینده های تولید شده در داخل خانه می تواند منجر به مشکلات بهداشتی و راحتی قابل توجهی شود. توصیه می شود که تهویه حداقل و به اندازه کافی برای مبادله هوا داخل خانه یک بار در هر چهار ساعت، بسته به طراحی خانه باشد.

خانه های قدیمی تر تمایل به داشتن دیوارهایی با نشتی دما و کانال های کولر همراه با نشتی دارند و عمدتا تهویه آنها از طریق چنین نشتی هایی کاسته خواهد شد. برطرف کردن چنین نشتی ها و نفوذ هایی ممکن است بیشترین تاثیر برای مصرف بهینه انرژی با استفاده از کولر گازی باشد و فرصتی برای صرفه جویی است.

اکثر خانه های جدید و برخی خانه های موجود، نسبتا کوچک هستند و بنابراین نیاز به کولر گازی دارند تا حداقل نیازهای تهویه را تامین کنند.

این گرما نیست، این حساسیت است

کنترل رطوبت مشکلی بود که در اصل نیاز به کولر گازی را به وجود آورد. عدم کنترل رطوبت در آب و هوای گرم و مرطوب می تواند منجر به رشد قارچ ها و دیگر مشکلات مربوط به رطوبت شود. رطوبت در محیط داخلی می تواند منجر به مشکلات سلامتی و راحتی شود.

کولر گازی های مدرن خانه را خنک نگه می دارند. شما می توانید آبی که از تخلیه خارج می شود را ببینید، اما این رطوبت نسبی است که در هنگام کارکرد کولر گازی و متناسب با دما و رطوبت محیط تغییر می کند. آنها میتوانند به طور مستقل هر دو، هم درجه حرارت و هم رطوبت را کنترل کنند.

در هوای گرم و مرطوب، کنترل رطوبت توسط کولر گازی اتفاق می افتد و ممکن است همیشه به اندازه کافی و برای حفظ شرایط رطوبت داخلی قابل قبول باشد. توصیه می شود تقریبا رطوبت نسبی ۶۰٪ در ۲۵٫۵ درجه سانتی گراد باشد. (حداکثر رطوبت نسبی زمانی اتفاق می افتد که کولر گازی در روزهای گرم سال زیاد روشن می شود، نه در روزهایی که هوا زیاد گرم نیست)

اگر چه برخی کولر گازی هایی وجود دارند که دارای کنترل مستقل رطوبت هستند، سیستم های متداول ممکن است قادر به کنترل این مشکل به اندازه کافی نباشند و باعث ایجاد ناراحتی و یا مشکلات در شرایط خاص کنند.

برخی از سیستم های بالا در حال حاضر سیستم خنک کننده را افزایش داده اند، اما هنگامی که سیستم موجود نمی تواند رطوبت را به میزان قابل ملاحظه ای کاهش دهد، ممکن است لازم باشد یک رطوبت گیر مستقل را خریداری کنید.

مواردی که در صورت رعایت، کمتر احتیاج به خارج کردن رطوبت از هوا خواهید داشت

استفاده از کولر آبی باعث بالا رفتن رطوبت در محیط می شود هیچ وقت کولر آبی و کولر گازی را هم زمان روشن نکنید. در برخی مواقع با بالا رفتن رطوبت، لوله های درین (لوله خروج آب) ظرفیت رطوبت بالا را نداشته و آب از کولر سر می رود.

از خشک کردن لباس ها در داخل خانه اجتناب کنید این کار باعث بالا رفتن رطوبت خواهد شد. پنجره ها را باز نکنید هم هوای سرد هدر می رود و هم رطوبت از محیط بیرون به داخل می آید. در زمان آشپزی از هود استفاده کنید تا رطوبت حاصل از آشپزی را به خارج ببرد. درباره کولر گازی می‌توانید اطلاعاتی را در مقاله‌های تهران کولر مطالعه کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *