air-conditioner-8

محافظت از کولر گازی

بسیاری از مردم در زمستان کولر گازی خود را فراموش می‌کنند و توجه خود را بر روی بخاری و روش‌های گرمایش دیگر متمرکز می‌کنند. با این حال، محافظت از کولر گازی حتی در طول زمستان، به این معنی است که شما واقعا نباید هر سال فقط یکبار آن را چک کنید، فقط قبل از شروع فصل تابستان و گرما. با چک کردن کولر گازی خود نه تنها شما قادر خواهید بود در طول تابستان از آن با خیال راحت استفاده کنید، بلکه برای راه‌اندازی آن نیز زمان کمتری صرف خواهید کرد و آسان‌تر خواهد بود.
شما هرگز نمی‌دانید چه زمانی یک موج ناگهانی آب و هوای گرم به منطقه شما می‌رسد، بنابراین شما باید برخی از این نکات ساده و آسان را به عنوان راهی برای محافظت از آن در نظر بگیرید. همه چیز که شما نیاز دارید یک کولر گازی خوب است، که در این مواقع هوای مطبوع را برای شما فراهم کند. 

برای محافظت از کولر گازی فیلترهای کولر گازی را شستشو دهید تا جریان هوا مناسب شود

این اولین چیزی است که هر تکنسین کولر گازی به شما می‌گوید. فیلترهای هوا که کثیف و پر از گرد و خاک هستند مانع جریان هوا می‌شوند که نه تنها مانع جریان هوای منظم می‌شود، باعث خواهد شد که دستگاه شما کار سختی داشته باشد، بلکه باعث می‌شود که حتی فشار بیش از حدی را تحمل کند.

در طول تابستان ما یادآوری می‌کنیم که این کار اغلب به اندازه کافی انجام شود، اما به هنگام پایان فصل خنک و آغاز فصل گرم، کاملا می‌تواند آین موضوع فراموش شود. تکنسین‌های کولر گازی به ما یادآوری می‌کنند که ما باید فیلترهای کولر خود را یک بار در ماه برای گرفتن بهترین نتیجه تمیز کنیم، اما در فصل زمستان و فصل‌های سرد سال، هنگامی که کولر گازی فقط به صورت تصادفی استفاده می‌شود، اگر شما این کار را فقط یک بار در فصل سرد انجام دهید کافی خواهد بود.

تمیز کردن فیلتر کولر گازی

تنظیم های کولر گازی خود را مدیریت کنید

بسیاری از مردم فقط دو تنظیم برای ترموستات خود، در زمستان و تابستان دارند. با این حال، این روش مطلوب برای حفظ سیستم کولر سالم و به طور کامل عملیاتی نیست. اول از همه، آب و هوا در طول فصل ها یکسان نیست، به این معنی که در تابستان برخی از روزها وجود دارد که شما به تهویه مطبوع نیاز ندارید و بالعکس.

این زمانی است که شما باید تنظیمات دما را برای کولر گازی خود تغییر دهید. اطمینان حاصل کنید که تنظیمات معمول خود را برای استفاده در آینده در نظر می گیرید، اما همیشه باید درجه حرارت را با احساس خود سازگار کنید، نه به تطبیق با ترموستات. نه تنها شما احساس بهتری خواهید داشت، بلکه شما می توانید کمی در صورتحساب خود هم صرفه جویی کنید.

کولر گازی کیفیت خوب هوا را مدیریت می کند

ما عادت داریم در مورد کولر گازی خود به عنوان دستگاههای خنک کننده ساده فکر کنیم، با این حال، آنها برای ما خیلی بیشتر از آنچه انجام میدهند، مفید هستند. آنها همچنین مسئول کیفیت هوای محیط ما نیز هستند. فیلترهای هوائی که در بالا ذکر شد قبلا به کارکرد کمک می کنند. آنها میکروب ها را از هوا فیلتر می کنند و آنها را از ما دور می کنند.

اگر شما کولر خود را نادیده بگیرید، یکی از بهترین دفاع های خود را در برابر بیماری ها و آلرژی های مختلف از دست می دهید. هر روز پنجره باز کردن چیزی است که بسیاری از مردم در هوای گرم تابستان انجام می دهند، اما کولر منبع هوای تازه ما می باشد.

زمان بندی مهم است

در صورتی که محافظت از کولر گازی را به خوبی انجام دهید. در زمان لزوم دیگر هوای گرم را مجبور نیستید تحمل کنید و کولر شما بخوبی کار خواهد کرد.

یکی دیگر از نکات مهم این است که زمستان یک فصل مناسب برای تعمیر کولر گازی است، بنابراین شما مجبور نیستید صبر کنید تا فصل تابستان و گرم برسد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *