air-conditioner-8

بسیاری از مردم در زمستان کولر گازی خود را فراموش کرده و توجه خود را بر روی بخاری و روش‌های گرمایشی دیگر متمرکز می‌کنند. با این حال، محافظت از کولر گازی حتی در طول زمستان، به این معنی است که شما واقعا نباید هر سال فقط یکبار آن را چک کنید، فقط قبل از شروع فصل تابستان و گرما. با چک کردن کولر گازی خود در ابتدای فصل و در طول زمان استفاده، نه تنها شما قادر خواهید بود در طول تابستان از آن با خیال راحت استفاده کنید، بلکه برای راه‌اندازی آن نیز زمان کمتری صرف خواهید کرد و آسان‌تر خواهد بود.

شما هرگز نمی‌دانید چه زمانی یک موج ناگهانی هوای گرم به منطقه شما می‌رسد. بنابراین شما باید برخی از این نکات ساده و آسان را به عنوان راهی برای محافظت از آن در نظر بگیرید. همه چیز که شما نیاز دارید یک کولر گازی خوب است، که در این مواقع هوای مطبوع را برای شما فراهم کند.

برای محافظت از کولر گازی فیلترهای کولر گازی را شستشو دهید تا جریان هوا مناسب شود

فیلترهای هوا که کثیف و پر از گرد و خاک هستند، مانع جریان هوا می‌شوند. فیلترهای کثیف نه تنها مانع جریان هوای منظم می‌شوند، باعث خواهند شد که دستگاه شما کار سختی داشته باشد، بلکه باعث می‌شود که حتی فشار بیش از حدی را تحمل کند.

در طول تابستان توصیه می‌شود که این کار اغلب به اندازه کافی انجام شود. اما به هنگام پایان فصل خنک و آغاز فصل گرم، این موضوع فراموش می‌شود. برای گرفتن بهترین نتیجه، باید فیلترهای کولر را یک بار در ماه تمیز کرد. اما در فصل زمستان و فصل‌های سرد سال، هنگامی که کولر گازی فقط به صورت تصادفی استفاده می‌شود، اگر شما این کار را فقط یک بار در فصل سرد انجام دهید کافی خواهد بود.

  دلایل یخ زدن کولر گازی

تمیز کردن فیلتر کولر گازی

بازدید و تمیز کردن واحد خارجی

واحد خارجی نقش مهمی در کارکرد کولر گازی دارند. شبکه‌های واحد خارجی اگر تمیز نشوند، تبادل گرما به خوبی انجام نمی‌شود. وجود هر گونه مانع در پشت و جلوی واحد خارجی را بررسی کنید. در بسیاری از مواقع، پر پرندگان باعث اختلال در عبور جریان هوا از شبکه‌های واحد خارجی می‌شود.

تنظیم‌های کولر گازی خود را مدیریت کنید

بسیاری از مردم فقط دو تنظیم برای ترموستات خود، در زمستان و تابستان دارند. با این حال، این روش مطلوب برای استفاده نیست. اول از همه، آب و هوا در طول فصل یکسان نیست. به این معنی که در تابستان برخی از روزها وجود دارند که شما به تهویه‌مطبوع نیاز ندارید و بالعکس.

این زمانی است که شما باید تنظیمات دما را برای کولر گازی خود تغییر دهید. اطمینان حاصل کنید که تنظیمات معمول خود را برای استفاده در آینده در نظر می‌گیرید، اما همیشه باید درجه حرارت را با احساس خود سازگار کنید. اگر دمای تنظیم شده را متناسب با گرمای هوا در هر روز تغییر دهید، نه تنها احساس بهتری خواهید داشت، بلکه کولر مصرف برق کمتری هم خواهد داشت. با تنظیم مناسب شما می‌توانید کمی در صورتحساب خود هم صرفه‌جویی کنید.

کولر گازی کیفیت خوب هوا را مدیریت می‌کند

ما عادت داریم در مورد کولر گازی خود به عنوان دستگاه‌های خنک‌کننده ساده فکر کنیم، با این حال، آنها برای ما خیلی بیشتر از آنچه انجام می‌دهند، مفید هستند. آنها همچنین مسئول کیفیت هوای محیط نیز هستند. فیلترهای هوا ذرات گرد و غبار و آلودگی را از هوای محیط می‌گیرند.

  نکاتی درباره کولر گازی قسمت سوم

اگر شما کولر خود را نادیده بگیرید، یکی از بهترین دفاع‌های خود را در برابر بیماری‌ها و آلرژی‌های مختلف از دست می‌دهید. باز کردن پنجره در هر روز چیزی است که بسیاری از مردم در هوای گرم تابستان انجام می‌دهند، اما این کار باعث می‌شود که گرد و غبار از بیرون به داخل خانه بیاید.

زمان‌بندی مهم است

نگهداری مناسب از کولر گازی باعث می‌شود این دستگاه همیشه به طور کارآمد کار کند. در صورتی که کولر گازی شما نیاز به تعمیر یا سرویس داشته باشد، این کار را قبل از رسیدن روزهای گرم انجام دهید.

یکی از نکات مهم این است که بهار یک فصل مناسب برای تعمیر کولر گازی است، بنابراین شما قبل از رسیدن فصل تابستان و گرم از سالم بودن کولر خود مطمئن خواهید شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *