کولر گازی پنجره ای باید بماند یا برود

یکی از انواع تهویه مطبوع که می‌توانیم از آن نام ببریم، کولر گازی پنجره‌ای است. در زمانی که هنوز کولر گازی اسپلیت به بازار نیامده بود، در همه جا می‌توانستیم آنها را مشاهده کنیم. آن را می‌توانید در یک پنجره نصب کنید، اما این وسیله دارای صدای زیادی است و معمولا برق زیادی را مصرف می‌کند. از طرف دیگر ممکن است پنجره، محل مناسبی برای نصب کولر نباشد و نتواند تمام قسمت‌های اتاق را خنک کند.

البته اگر در طبقات بالا بخواهید از آن استفاده کنید، همیشه این نگرانی را خواهید داشت که نکند به پایین سقوط کند. از طرف دیگر وقتی در یک پنجره نصب شود دو مشکل اصلی را ایجاد می‌کند: آنها نور طبیعی را تضعیف می‌کنند و از طرف دیگر جلوی ورود و خروج هوا را خواهند گرفت.

در برخی موارد، این اشکالات قابل تحمل است. اگر به اندازه کافی خوش‌شانس باشید که بیش از یک پنجره در اتاق داشته باشید، ممکن است مایل باشید کاهش نور را تحمل کنید. یا این که پنجره‌ای در مناسب ترین محل داشته باشید که کولر گازی بازده بالایی دارد. البته در برخی از مکان‌های تجاری که صدای محیط مانند خیابان زیاد است یا در یک کارگاه ساختمانی می‌توان صدای کولر گازی را نادیده گرفت. اما در خانه‌های مسکونی این صدا می‌تواند آزار دهنده باشد.

در صورتی که از یک کولر گازی پنجره ای استفاده می‌کنید، اطراف آنرا با ابر پوشش دهید. از دیگر نکاتی که در هر محیطی که از کولر گازی استفاده می‌شود باید رعایت کنید این است که در زمان روشن بودن کولر هیچ درب یا پنجره ای باز نباشد. اگر هوای بیرون به داخل بیاید، کولر گازی باید خیلی بیشتر کار کند تا هوای گرمی که از بیرون می آید را خنک کند.

  انتخاب سیستم تهویه مطبوع و کولر گازی

چه موقع باید کولر گازی پنجره‌ای را تعویض کنیم

یکی از علت‌هایی که موجب می‌شود کولر گازی پنجره‌ای خود را تعویض کنیم این است که توان کافی را برای خنک کردن محیط ندارد. در صورتی که مایل باشید آنرا با یک کولر گازی اسپلیت تعویض کنید، حتما قبل از خرید با یک کارشناس مشورت کنید.

اگر اتاق شما گرم است و یا نور محدود است، احتمالا به کولر گازی جدید نیاز دارید. از کولری استفاده کنید که کمترین مصرف انرژی را داشته باشد. از دیگر مواردی که می‌توانید در نظر بگیرید مقدار پرتاب باد پنل است، در برخی از محیط هایی که افراد زیادی کار می کنند و یا رفت آمد زیاد است این نکته اهمیت پیدا خواهد کرد.

یکی دیگر از مشکلات صدای زیاد کولر گازی پنجره‌ای در زمان کارکرد است. کولرهای اسپلیت به مراتب کم صداتر از یک کولر پنجره‌ای هستند. پنل‌های اسپلیت در زمان روشن بودن کمترین صدا را تولید می کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *