کولر گازی پنجره ای باید بماند یا برود

کولر گازی پنجره ای باید بماند یا برود

یکی از وسایل تهویه مطبوع که می توانیم از آن نام ببریم، کولر گازی پنجره ای است. در زمانی که هنوز کولر گازی اسپلیت به بازار نیامده بود در همه جا می توانستیم آنها را مشاهده کنیم. آنرا می توانید در یک پنجره نصب کنید، اما این وسیله دارای صدای زیادی است معمولا برق زیادی را مصرف می کند. از طرف دیگر ممکن است پنجره، محل مناسبی برای نصب کولر نباشد و نتواند تمام قسمت های اتاق را خنک کند.

البته اگر در طبقات بالا بخواهید از آن استفاده کنید، همیشه این نگرانی را خواهید داشت که نکند به پایین سقوط کند. از طرف دیگر وقتی در یک پنجره نصب شود کولر گازی پنجره ای دو مشکل اصلی را ایجاد می‌کند: آن‌ها نور طبیعی را تضعیف می‌کنند و از طرف دیگر جلوی ورود و خروج هوا را خواهد گرفت.

در برخی موارد، این اشکالات قابل تحمل است. اگر به اندازه کافی خوش‌شانس باشید که بیش از یک پنجره در اتاق داشته باشید، ممکن است مایل باشید کاهش نور را تحمل کنید. یا اینکه پنجره ای در مناسب ترین محل داشته باشید که کولر گازی بازده بالایی دارد. البته در برخی از مکان های تجاری که صدای محیط مانند خیابان زیاد است یا در یک کارگاه ساختمانی می توان صدای کولر گازی را نادیده گرفت.

در صورتی که از یک کولر گازی پنجره ای استفاده می کنید، اطراف آنرا با ابر پوشش دهید. از دیگر نکاتی که در هر محیطی که از کولر گازی استفاده می شود باید رعایت شود این است که در زمان روشن بودن کولر هیچ درب یا پنجره ای باز نباشد. اگر هوای بیرون به داخل بیاید، کولر گازی باید خیلی بیشتر کار کند تا هوای گرمی که از بیرون می آید را خنک کند.

چه موقع باید کولر گازی پنجره ای را تعویض کنیم

یکی از علت هایی که موجب می شود کولر گازی پنجره ای خود را تعویض کنیم این است که توان کافی را برای خنک کردن محیط ندارد. در صورتی که مایل باشید آنرا با یک کولر گازی اسپلیت تعویض کنید، حتما قبل از خرید با یک کارشناس مشورت کنید.

اگر اتاق شما گرم است و یا نور محدود است، احتمالا به کولر گازی جدید نیاز دارید. از کولری استفاده کنید که کمترین مصرف انرژی را داشته باشد. از دیگر مواردی که می توانید در نظر بگیرید مقدار پرتاب باد پنل می باشد، در برخی از محیط هایی که افراد زیادی کار می کنند و یا رفت آمد زیاد است این نکته اهمیت پیدا خواهد کرد.

یکی دیگر از مشکلات صدای زیاد کولر گازی پنجره ای در زمان کارکرد می باشد. کولرهای اسپلیت به مراتب کم صداتر از یک کولر پنجره ای می باشد. پنل های اسپلیت در زمان روشن بودن کمترین صدا را تولید می کنند.