نگهداری از کولرهای گازی

کولرهای گازی یکی از سودمندترین اختراعات دنیای مدرن هستند. این وسایل در طی روزهای گرم تابستان به شما آرامش می‌دهند و شما را از گرما دور نگه می‌دارند. این وسایل خیلی مفید بوده اما ارزان نیستند. شما باید بهای خوبی برای خرید این دستگاه بدهید. با نگهداری مناسب از کولرهای گازی، آنها دیرتر خراب می‌شوند و در زمان استفاده، برق کمتری مصرف خواهند کرد.

فواید نگهداری مناسب از کولرهای گازی

این امر همچنین نیازمند توجه به این موضوع است که شما باید از کولرهای گازی مراقبت کنید و نگهداری دوره‌ای را به عهده بگیرید تا این وسیله برای مدتی طولانی در بهترین شرایط برای شما کار کند و نیازی به تعمیرات کولر گازی نداشته باشید. هیچ کس به دنبال خرید یک دستگاه تهویه هوا در هر سال نیست. بنابراین باید روش‌های تعمیر و نگهداری مناسب از کولرهای گازی را برای حفظ کیفیت هوا در یک وضعیت سالم را بدانید.

این جنبه‌های نگهداری معمولا توسط مالکان نادیده گرفته می‌شوند. کولرهای گازی دستگاه‌های خوبی هستند. این نیز مالکان را فریب می‌دهد. در طول این مدت کولر گازی هوای سردی دارد که افراد فکر می‌کنند همه چیز خوب است. اما آن‌ها از این واقعیت آگاه نیستند که اگر از کولرهای گازی مرقبت نشود، هر سال بازده خود را از دست می‌دهند.

لازم به ذکر است که اگر تعمیرات و نگهداری از کولر را انجام ندهید، سالیانه ۵ درصد از بازده خود را از دست خواهد داد. مهم نیست که کولرهای گازی هوا را خنک کنند، بازده کاهش خواهد یافت. هر کولر دارای ظرفیت مجاز است. دستگاه‌های تهویه مطبوع معمولا برای ۱۵ سال موثر و در برخی موارد حتی بیشتر کار می‌کنند. اگر تعمیر و نگهداری روزمره از کولر گازی را انجام دهید، این احتمال وجود دارد که کولرهای گازی شما به کار خود با ظرفیت مجاز خود ادامه دهند.

  برطرف کردن صدای اضافه کولر گازی

با تمیز کردن فیلترها در زمان مناسب، فیلترها می‌توانند به طور موثر هوای محیط داخل را از گرد و غبار تصفیه کنند. فیلترهای تمیز مصرف برق کولر را هم پایین می‌آورند. با تمیز کردن به موقع فیلترها، شبکه‌های داخلی پنل نیز دیرتر کثیف خواهند شد. تمیز بودن شبکه‌های داخلی پنل به معنی تبادلات گرمایی بهتر بین هوای محیط و گاز فرئون داخل شبکه اواپراتور پنل است. این باعث می‌شود تا محیط با مصرف برق کمتر و در زمان سریع‌تر خنک شود.

در واحد خارجی نیز اگر شبکه کندانسور تمیز باشد، تبادل گرما از گاز فرئون به محیط خارج بهتر انجام می‌شود. کمپرسور و دیگر قطعات در شرایط بهتری کار می‌کنند و دیرتر نیاز به تعمیر پیدا می‌کنند.

روش بازدید از کولرهای گازی

به طور معمول باید قبل از موعد مقرر، بررسی‌های معمول را روی کولرهای گازی انجام دهید. چگونه می‌توانید تعمیر و نگهداری کولر خود را انجام دهید؟ اولین بررسی که باید انجام دهید مشاهده کلی است. شما باید به دنبال هر گونه نشت یا صداهای غیر عادی باشید و همچنین برای تخلیه مناسب رطوبت محیط، لوله درین (خروج آب) را نیز بررسی کنید.

دوم، فیلترها را برای تمیزی چک کنید. اگر فیلترها کثیف باشند، گردش هوا را برای کولرهای گازی مشکل خواهند کرد. بنابراین باید هر ماه فیلترها را تمیز کنید تا کولر به شما بهترین عملکرد را بدهد. همچنین باید دریچه‌های هوا را تمیز کرده و پره‌های چرخان بولیور را نیز بررسی کنید. مرحله بعدی تمیز کردن واحد خارجی است. واحد خارجی باید از بیرون با یک شلنگ تمیز شود، به طوری که گرد و غبار انباشته شده بر روی شبکه‌ها پاک شود. زمانی که کولرهای گازی در طول ماه‌های زمستان مورد استفاده قرار نگیرد، شما باید روی واحد خارجی را بپوشانید.

  نصب پنل کولر گازی در ساختمان

شما می‌توانید این مراحل تعمیر و نگهداری نرمال کولرهای گازی را خودتان انجام دهید اما برای چیزهای پیچیده مثل تعمیرات بزرگ‌تر باید از تکنسین‌های حرفه‌ای کمک بگیرید. شما باید از یک تکنسین کمک بگیرید تا آن را دوباره احیا کنید. علاوه بر این، اطمینان حاصل کنید که بطور مناسب از کولر گازی خود استفاده کنید. اگر از کولرگازی خود مراقبت کنید، بهترین سرویس را در طول عمر خود به شما خواهد داد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *