3 دلیل برای اینکه چرا کولر گازی قدیمی خوب کار نمی‌کند

آیا کولر گازی قدیمی شما به اندازه کافی خانه شما را خنک نمی‌کند؟ آیا هزینه مصرف برق بطور چشم گیری بالا رفته؟ ممکن است زمان آن رسیده باشد که به دنبال جایگزینی برای سیستم خنک کننده خانه خود باشید، اما ممکن است با کمی تعمیر و نگهداری کوچک بتوانید کولر گازی خود را به روزهای اول خود بازگردانید.

به دنبال دلایل خنک نکردن کولر گازی قدیمی خود باشید

نشتی در لوله‌های رابط گاز مبرد در کولر گازی قدیمی کارایی را پایین می‌آورد.

سرویس و تمیز نشدن پنل و واحد خارجی میزان سرما را کم و مصرف برق را بالا می‌برد.

فرسودگی کابل‌ها وسیم‌های کولر باعث اشکال کارکرد قطعات می‌شود.

نشتی در لوله‌های رابط گاز مبرد در کولر گازی قدیمی

در صورتی که مقدار سرمای ایجاد شده نسبت به روزهای اول کارکرد کولر گازی کم شده است احتمال نشت کردن گاز مبرد وجود دارد. اتصالات و لوله‌های رابط در سیستم خنک‌ کننده در معرض لرزش، تغییرات دما و دیگر آسیب‌های زیست محیطی قرار دارند. اگر  لوله‌های کولرهای گازی نشتی داشته باشند، اضافه کردن گاز مبرد بیشتر، مشکل را بطور موقت برطرف کرده ولی کاملا مشکل حل نخواهد شد.

اگر مقدار گاز مبرد کم است، با یک تکنسین آموزش دیده تماس بگیرید تا سیستم را آزمایش کرده و هر گونه نشت را تعمیر کند. هنگامی که گاز مبرد در سیستم کم می‌شود، تکنسین نشتی سیستم را برطرف کرده و آن را با سطح دقیقی از گاز مبرد دوباره شارژ می‌کند.

به یاد داشته باشید که تولید کننده، کولر گازی را برای کار، با یک مقدار مشخص گاز مبرد طراحی کرده است. اگر گاز مبرد در سیستم زیاد و یا کم باشد، کولر گازی به طور مطلوب کار نخواهد کرد و انرژی را هدر داده و برای شما هزینه خواهد داشت بدون اینکه محیط را خنک کند.

  8 اشتباه که ممکن است در هنگام استفاده از کولر گازی انجام دهید

سرویس و تمیز نشدن پنل و واحد خارجی

سیستم‌های تهویه هوا با انتقال حرارت از طریق کویل‌های کندانسور کار می‌کنند. هنگامی که فیلترهای هوا مسدود شوند و یا کویل‌های کندانسور کثیف شوند، کارایی سیستم کاهش می‌یابد. کمپرسور و دیگر قطعات سخت‌تر کار خواهند کرد و سیستم بطور کلی داغ‌تر می‌شود و فرسایش قطعات را افزایش خواهد داد. مولفه‌های تشکیل دهنده کولر به احتمال زیاد پیش از موعد خراب خواهند شد.

چک کردن کویل‌های کندانسور و تمیز کردن گرد و غبار و یا تعویض فیلترها تاثیر قابل توجهی بر عملکرد و طول عمر کولر گازی شما خواهد داشت.

فرسودگی کابل‌ها وسیم‌های کولر

همانطور که سیستم‌های مکانیکی کولر گازی شما در معرض فرسودگی و خرابی هستند، کابل‌ها و سیم‌های کمپرسور و موتور فن هم می‌تواند به سادگی از بین بروند، به خصوص زمانی که کولر مرتب روشن و خاموش می‌شود. این مورد زمانی شایع است که یک کولر برای فضای نصب شده خیلی بزرگ باشد و یا درجه‌ای که تنظیم شده خنک‌تر از مقدار مورد نیاز باشد و محیط را زود خنک کند.

خوردگی و فرسودگی سیم‌ها و فیش‌ها یک مشکل در بسیاری از دستگاه‌های کولر گازی است. اتصالات الکتریکی و سیم‌ها باید به طور منظم توسط یک تکنسین چک شوند.

یک پیشگیری کوچک می‌تواند از هزینه‌های زیاد تعمیر بکاهد. تعمیر و نگهداری و یک چک آپ معمولی، کولر شما را در بهترین حالت حفظ خواهد کرد و باعث عمر طولانی آن خواهد شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *