استفاده بهینه از کولرهای گازی

به نظر می‌رسد که بسیاری از مردم عادت به روشن گذاشتن کولرهای گازی خود در تمام روز و تمام طول شب دارند. با این حال، یک کمی هوای تازه هرگز به کسی آسیب نمی‌زند و شما قطعا نمی‌خواهید قبض برق خود را باز کنید و متوجه شوید که شما باید مبلغ زیادی را برای هزینه برق مصرفی پرداخت کنید. وقتی که شما در طول روز در خانه هستید و هوای بیرون گرم است، مطمئن شوید که کولرهای گازی اتاق‌های دیگر که کسی از آنها استفاده نمی‌کند را خاموش کرده‌اید. با این کار هزینه‌های زیادی را صرفه جویی خواهید کرد و دیرتر احتیاج به تعمیر کولر گازی خواهید داشت.

با این حال، زمانی که خانه نیستید، لازم نیست در تمام روز کولرهای گازی را روشن نگه دارید چون شما به سادگی انرژی زیادی را هدر خواهید داد. البته، آن‌هایی که حیوانات خانگی در خانه نگه‌داری می‌کنند، به جای این که که شما کولر گازی خانه را کاملا خاموش کنید، می‌توانید کولر را در درجه بالاتری تنظیم کنید تا هم انرژی کمتری مصرف شود و هم بیش از حد هوای محیط داخل خانه گرم نشود.

در طول شب‌ها، اگر هوای بیرون خنک‌تر از هوای داخل است، کولرهای گازی را خاموش کنید و چند درب و پنجره را باز کنید و از هوای خنک بیرون در طول شب بره ببرید. این کار به هوای خارج از خانه اجازه می‌دهد تا برای خنک کردن خانه به داخل بیاید. این کار باعث صرفه‌جویی انرژی بسیار بیشتر از ادامه استفاده از کولرهای گازی در طول شب خواهد شد.

  مزایای استفاده از کولر گازی برای اتاق سرور

هم چنین مطمئن شوید که زمانی که کسی در خانه نیست کولر گازی را خاموش کنید. به عنوان مثال، هیچ دلیلی وجود ندارد که کولرهای گازی در تمام روز و تمام شب در یک اتاق مهمان روشن گذاشته شود که هیچ‌کس در آن حضور نداشته باشد. این فقط یک هدر دادن انرژی است.

تنظیم دمای کولرهای گازی

اکثر افراد از یک دمای ثابت برای کولرهای گازی استفاده می‌کنند و بعد از مدتی کارکرد که احساس سرما کردند، کولر را خاموش می‌کنند و دوباره بعد از مدتی مجبور به روشن کردن آن می‌شوند. این کار علاوه بر اینکه نوسانات دمای محیط داخل زیاد خواهد شد، با روشن و خاموش کردن مداوم، استهلاک کولرهای گازی زیاد خواهد شد.

بهترین حالت برای تنظیم دمای مناسب تغییر دمای تنظیم شده مناسب با گرمای هوای محیط خارج است. با خنک‌تر شدن دمای هوا می‌توانید دمای تنظیم شده را بالا برده تا محیط زیاد سرد نشود و در مواقعی که هوا گرم می‌شود دما را پایین بیاورید.

هیچ گاه دمای کولرهای گازی را تا کمترین حد تنظیم نکنید. با تنظیم کولر در دمای پایین، کمپرسور مجبور به کارکرد در تمام زمان روشن بودن کولر خواهد شد و با این کار علاوه بر اینکه هزینه‌های برق مصرفی بالا خواهد رفت، با کارکرد زیاد کولر گازی طول عمر قطعات آن پایین خواهد آمد و هزینه‌های تعمیر زیادی را باید متحمل شوید.

در طول شب در صورتی که کولرهای گازی شما مجهز به حالت خواب هستند از این آپشن استفاده کنید. با انتخاب حالت خواب دمای تنظیم شده کولر گازی در طول زمان بالا خواهد رفت و نزدیک صبح دیگر احساس سرما نخواهید کرد.

  تنظیم دمای کولر گازی در زمستان

می‌توانید از حالت تایمر روشن و خاموش نیز برای استفاده در طول شب هم استفاده کنید. در اواسط شب کولر را خاموش و دوباره در اوایل صبح آن را روشن خواهد کرد و دیگر احساس سرما نخواهید کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *