مزیت استفاده از پوشش کولر گازی

پوشش کولر گازی برای محافظت از واحد خارجی کولر گازی از شرایط آب و هوایی نامطلوب مانند هوای شرجی، شبنم، یخ زدگی در زمستان و غیره به کار می‌رود. آنها همچنین مانع ورود گرد و غبار و حشرات کوچک به داخل واحد خارجی شده و اجزای مختلف آن محفوظ می‌مانند.

این پوشش‌ها از مواد مصنوعی مانند پلاستیک ساخته می‌شوند. این پوشش‌ها قابل شستشو هستند و می‌توان آنها را با مواد شوینده و آب شست. این پوشش می‌تواند برای پوشش دادن کل بدنه واحد خارجی، به جز منطقه‌ای که لوله‌های ورود و خروج گاز مبرد در آنجا قرار دارند، استفاده شوند. آنها در تعداد زیادی از اندازه‌ها و رنگ‌ها در بازار موجود هستند. بیشتر آنها در اندازه‌های استاندارد واحد خارجی کولر گازی ساخته می‌شوند. برخی شرکت‌ها همچنین پوشش‌های سفارشی را بعد از گرفتن مشخصات واحد خارجی تولید می‌کنند.

اکثر تولید کنندگان پوشش کولر گازی، در طراحی خود دقیق هستند. این پوشش‌ها از پلاستیک‌های خاص، از قبیل پلی‌اورتان ساخته می‌شوند و آب باران به داخل آنها نفوذ نمی‌کند. این پوشش‌ها به راحتی می‌توانند بر روی واحد خارجی کولر گازی قرار بگیرند. برخی از این پوشش‌ها می‌توانند با استفاده از نوارهایی که به آنها متصل هستند محکم شوند.

نگهداری مطلوب با پوشش کولر گازی

قرار دادن پوشش کولر گازی بر روی واحد خارجی در طول زمان‌هایی که از کولر استفاده نمی‌شود، مانند روزهای سرد سال، البته اگر شما از کولر گازی برای گرم کردن استفاده نمی‌کنید، باعث می‌شود گرد و غبار به داخل واحد خارجی نفوذ نکرده و بر روی پروانه و یا شبکه کندانسور انباشته نشود و دیرتر احتیاج به تعمیر کولر گازی داشته باشید.

  آیا به کولر گازی‌ها نیاز دارید؟

با استفاده از پوشش، واحد خارجی کثیف نشده و در روزهای اوایل بهار که هوا گرم می‌شود آماده کار بوده و بازدهی بالایی خواهد داشت. قبل از قرار دادن پوشش، بر روی واحد خارجی آن را با استفاده از آب تمیز کنید و شبکه‌های کندانسور را بشویید. با این کار زمانی که به کولر گازی احتیاج دارید، آماده خواهد بود و بازده بالایی خواهد داشت.

از پوشش‌های با رنگ روشن استفاده کنید تا در زمان تابیدن نور خورشید بر روی آن دیرتر دچار فرسودگی شود و عمر طولانی‌تری داشته باشد. استفاده از پوشش مناسب و مقاوم در برابر نفوذ آب، باعث می‌شود رطوبت کمتری به اجزاء داخلی در تماس باشد. با نگهداری مطلوب از کولر گازی و تمیز کردن به موقع آن، هوای محیط را با انرژی کمتری خنک خواهد کرد و هزینه‌های برق کمتر خواهد شد.

همیشه به خاطر داشته باشید قبل از روشن کردن کولر گازی پوشش واحد خارجی را بردارید. در صورت وجود پوشش بر روی واحد خارجی و روشن کردن کولر گازی گرمای زیادی ایجاد خواهد شد و این گرما باعث آسیب دیدن کمپرسور و سوختن سیم برق ورودی و آتش سوزی خواهد شد. هیچگاه بدون برداشتن پوشش، کولر گازی را روشن نکنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *