انتخاب ظرفیت مناسب کولر گازی قابل حمل

برای خنک ماندن در روزهای گرم سال و در محیط‌هایی که نصب دستگاه تهویه مطبوع ممکن نیست، کولر گازی قابل حمل می‌تواند محیط خنک و مطبوعی برای شما ایجاد کند. نصب آنها ساده و آسان است. در حقیقت نیازی نیست که آنها برای همیشه نصب شوند. آنها فقط باید به وسیله یک لوله، هوای گرم را به بیرون انتقال دهند. کولر گازی قابل حمل برای افرادی که می‌خواهند خنک شوند، بدون نیاز به نصب یک کولر گازی پنجره‌ای که فضای پنجره را خواهد گرفت و یا یک کولر گازی اسپلیت بسیار کاربردی خواهد بود. از آنها می‌توان در هر جایی استفاده کرد و کارکرد با آنها ساده است. اغلب آنها چرخ در زیر خود دارند که حرکت از یک بخش از منزل به قسمت دیگر را آسان می‌کند. هزینه برق زیادی ندارند چون تنها منطقه‌ای که نیاز دارید خنک می‌شود. آنها می‌توانند به عنوان یک پنکه عمل کنند زمانی که نیاز کمتری برای خنک کردن وجود داشته باشد و گاهی اوقات یک عملکرد گرم‌کن در نظر گرفته می‌شود تا بتوانند در تمام طول سال مورد استفاده قرار گیرند.

کولر گازی قابل حمل پیکربندی ساده‌ای دارد. یک طرح جعبه مانند وجود دارد که دریچه خروج هوای سرد در جلو قرار دارد و پشت آن قسمت گرم واقع شده است. یک لوله اگزوز، گرما و آب جمع شده از محیط را به بیرون منتقل می‌کند. آب حاصل در یک سطل داخلی جمع شده و یا از طریق لوله تخلیه به بیرون هدایت می‌شود. برخی از انواع کولر گازی قابل حمل از تکنولوژی تبخیر استفاده می‌کنند، به طوری که هیچ آبی تولید نمی‌شود و تمام آب تبخیر شده از طریق لوله خروج هوای گرم خارج می‌شود.

  کولر گازی هوشمند کریر در نمایشگاه CE2018

در نظر گرفتن اندازه مناسب کولر گازی قابل حمل برای محیط

یکی از مهم‌ترین عوامل در هنگام انتخاب یک کولر گازی قابل حمل ، داشتن بازده بالای آن است. BTU علامت واحد حرارتی بریتانیا است که واحد انرژی مورد استفاده در صنایع انرژی، تولید بخار و صنایع گرمایش و تهویه مطبوع است. این رده‌بندی ظرفیت و مقدار سرمایش را توصیف می‌کند. آن مقدار گرمایی را اندازه‌گیری می‌کند که یک کولر گازی می‌تواند از یک اتاق خارج کند. هرچه این عدد بالاتر باشد، بازده کولر گازی نیز بیشتر خواهد بود. نرخ BTU معمولا از ۵۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ افزایش می‌یابد و اندازه مورد نیاز بستگی به اندازه و موقعیت محیط مورد استفاده دارد.

انتخاب کولر گازی قابل حمل و خنک کنندگی آن می‌تواند بطور غلط انجام شود. اگر کولری ظرفیت بالاتری نسبت به اندازه اتاق مربوطه داشته باشد، برق بیشتری مصرف خواهد کرد و قبض‌های برق افزایش می‌یابند و کولر به تعداد دفعات بیشتری روشن و خاموش خواهد شد و باعث استهلاک بیشتر می‌شود اگر درجه‌بندی BTU کم‌تر از اندازه اتاق مربوطه باشد، اتاق به اندازه کافی خنک نمی‌شود و کولر گازی باید تمام وقت کار کند.

کولر گازی قابل حمل در زمانی به درستی کار می‌کنند که اندازه آن بدرستی انتخاب شده باشد، این نکات ساده را در هنگام انتخاب در نظر بگیرید:

ابعاد اتاق را با ضرب کردن طول به عرض اندازه بگیرید. برای هر متر مربع فضا به حدود ۳۰۰ BTU نیاز خواهید داشت.

تعداد و اندازه پنجره‌ها را در نظر بگیرید. وجود پنجره‌های زیاد و موقعیت قرار گرفتن آنها (به سمت آفتاب) گرمای محیط را افزایش خواهد داد.

  ۵ مزیت نصب یک کولر گازی اسپلیت

برای هر فرد در یک اتاق ۶۰۰ BTU به آن اضافه کنید. هر فرد در هر ساعت حدود ۲۳۰ BTU گرما به یک اتاق اضافه می‌کند.

برای خنک کردن آشپزخانه و یا اتاق‌های دیگر با مقدار بسیار زیادی از گرما ، ۴۰۰۰ BTU اضافه کنید. همچنین، اگر در آب و هوای بسیار گرم زندگی کنید، احتمالا به یک کولر گازی قابل حمل نیاز خواهید داشت که دارای ظرفیت بالاتری باشد تا بتواند محیط را به طرز مطلوب خنک کند.

انتخاب ظرفیت مناسب و سرویس و نگهداری به موقع باعث کاهش هزینه‌های برق مصرفی و تعمیرات می‌شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *