کولر گازی اسپلیت پاسخی موثر برای سرد کردن خانه شما خواهد بود

کولر گازی اسپلیت سیستمی کارآمد و با کارایی بالا است و با داشتن انواع مختلف، قابل نصب در محیط‌های متفاوتی است.

آیا در نظر دارید یک کولر گازی اسپلیت را خریداری کنید؟

اگر اینطور است، این مقاله برخی از مزایای استفاده از یک کولر گازی اسپلیت برای خنک و یا گرم کردن خانه‌تان را توضیح خواهد داد.

کولر گازی‌های اسپلیت یک جایگزین عالی برای سیستم‌های خنک‌کننده سنتی هستند.

بسیاری از مردم در آب و هوایی زندگی می‌کنند که در آن محیط درجه حرارت فضای باز در تابستان‌ها بالا می‌رود. پاسخ عمومی به این درجه‌حرارت داغ، کولر آبی، تهویه هوای مرکزی، کولر گازی پنجره‌ای و یا کولر گازی اسپلیت بوده است.

با این حال، تهویه هوای مرکزی به انرژی زیادی نیاز دارد که می‌تواند بسیار گران باشد، و نیاز به نصب کانال‌های متعدد دارد (اگر در خانه نصب نشده باشند).

کولر گازی پنجره‌ای زشت هستند و بیشتر مردم نمی‌خواهند نمای پنجره خود را با یک جعبه پر سر و صدا خراب کنند. دستگاه‌های تهویه مطبوع مرکزی نیز همانطور که گفته شد می‌توانند بسیار پرهزینه باشند.

کولر آبی یک اثر خنک‌کننده کم دارند و بسیار ارزان‌تر از آن هستند که عمل می‌کنند. با این حال، خنک‌کننده تبخیری به یک حفره بزرگ نیاز دارد که در یک دیوار ایجاد شود، اثر خنک‌کننده آن بسیار مرطوب است و اگر آب و هوای شما مرطوب باشد، کولر به خوبی قادر به خنک کردن خانه نیست چون هوا برای خنک شدن نیاز به آب دارد. در نظر بگیرید که وقتی هوا مرطوب است، آب چگونه تبخیر می‌شود؟

  کولر گازی اینورتر با گاز فرئون کارآمد

یک کولرگازی اسپلیت می‌تواند پاسخی باشد که به دنبالش هستید

کولر گازی اسپلیت از تکنولوژی کمپرس کردن گاز مبرد استفاده می‌کنند که بسیار شبیه به نحوه کار یخچال خانه شما است.

یخچال شما با گرفتن گرما از داخل یخچال و آزاد کردن آن به آشپزخانه کار می‌کند. البته حرارت تولید شده توسط یخچال توجه شما را جلب نخواهد کرد. فقط متوجه می‌شوید که یخچال در داخل خنک است، اما در بالای آن یا پشت آن می‌توانید هوای گرم آزاد داشته باشید. کولر گازی‌های اسپلیت نیز به همان شیوه عمل می‌کنند. آنها گرما را از یک اتاق بیرون می‌برند و آن را در محیط بیرون رها می‌کنند در نتیجه هوای داخل محیط خنک خواهد شد.

یک کولر گازی اسپلیت شامل چه چیزهایی است؟

دو مولفه مورد نیاز برای یک کولر گازی اسپلیت وجود دارد. اولی واحد خارجی در فضای باز است که گرمای داخل را به فضای بیرون انتقال می‌دهد و پنل داخلی که گرما را از محیط داخل به بیرون منتقل می‌کند.

قسمت واحد بیرونی فضای باز شبیه به یک دستگاه تهویه مطبوع کوچک است. این سیستم باید در کوتاه‌ترین فاصله ممکن از پنل داخلی نصب شود تا بهترین بازده را داشته باشد.

پنل کولر گازی‌های اسپلیت در انواع مختلف ساخته می‌شوند تا جوابگوی سلیقه‌های مختلف باشند. آنها معمولا بر روی یک دیوار یا سقف قرار می‌گیرند. تولید کنندگان توصیه می‌کنند که پنل واحد داخلی در یک دیوار که بتواند جریان هوا را در تمام محیط به جریان اندازد نصب شود.

هنگام نصب پنل یک کولر گازی اسپلیت ، اکثر تولیدکنندگان پیشنهاد می‌کنند که پنل واحد داخلی بر روی دیواری نصب شود که در پشت آن واحد خارجی بتواند نصب شود تا کمترین فاصله را از هم داشته باشند.

  روش‌هایی برای بهبود کارایی کولر گازی و صرفه‌جویی در هزینه آن

اکثر این کولرهای گازی اسپلیت، قادر به تولید گرما نیز هستند و در روهای سرد سال هم می‌توانند گرما تولید کنند. این کولرهای گازی تولید گرما را به همان روش خنک کردن انجام می‌دهند با این تفاوت که مسیر جریان گاز مبرد را عوض می‌کنند تا در داخل گرما تولید کنند.

کولر گازی اسپلیت می‌تواند یک اتاق تکی یا کل خانه را خنک کند

کولر گازی اسپلیت در انواع مختلف تولید می‌شوند. انواع دو پنل و یا بیشتر، یک واحد خارجی دارند و پنل‌های مختلف آن در اتاق‌های مختلف نصب می‌شوند. از طرف دیگر مدل دیگری از کولرهای گازی اسپلیت وجود دارد که به نام کولر گازی داکت اسپلیت شناخته می‌شوند. این کولرهای گازی یک پنل دارند که در سقف کاذب نصب می‌شوند و هوای خنک را توسط کانل‌هایی به اتاق‌های مختلف انتقال می‌دهند.

مزایای استفاده از کولر گازی اسپلیت

چندین مزیت برای این نوع کولر گازی وجود دارد

از آنجا که تکنولوژی بکار رفته در این کولرهای گازی همگام با دانش روز است، بعد از نصب آنها اغلب مردم شروع به دیدن صرفه‌جویی در قبض‌های برق خود می‌کنند. در حال حاضر کولر گازی اسپلیت اینورتر بهینه‌ترین مصرف انرژی را در بین تمامی انواع سیستم‌های تهویه مطبوع دارد که می‌تواند صرفه جویی زیادی را در قبض‌های برق شما داشته باشد.

یک مزیت دیگر این است که هیچ کانال کشی احتیاج ندارند و فقط با استفاده از دو لوله مسی رابط که جای زیادی را اشغال نمی‌کنند بین واحد خارجی و پنل داخل ارتباط برقرار می‌کنند.

درست مانند گذشته، مطالعات نشان داده‌اند که ۳۰ درصد از انرژی سرمایی از طریق کانال کشی رابط که در کولرهای آبی وجود دارد، به اتاق شما نمی‌رسد.

  9 راه موثر برای کاهش هزینه‌های کولر گازی

کولر گازی اسپلیت بسیار ساکت است. واحدی که بیش‌ترین صدا را ایجاد می‌کند در محیط بیرون قرار دارد. پنل واحد داخلی خیلی بی سروصدا عمل می‌کند.

نصب خیلی سریع‌تر و آسان‌تر است. شما نیاز خواهید داشت که فقط یک سوراخ کوچک در دیوار ایجاد کنید تا بتوانید چند سیم و لوله‌های مسی رابط را از آن عبور دهید.

اگر به دنبال یک روش آرام و کارآمد برای خنک کردن خانه خود هستید، باید نگاهی جدی به کولر گازی اسپلیت بیاندازید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *