تمیز کردن فیلترهای کولر گازی

اغلب مشکلاتی که افراد با کولرهای گازی مواجه هستند را می توان با نگهداری و تمیز کردن فیلترهای کولر گازی به سادگی حل کرد. تمیز کردن منظم از شبکه‌های کندانسور، اواپراتور و فیلتر به افزایش طول عمر سیستم خنک‌کننده کمک می‌کند و باعث می‌شود که در خنک کردن کارآمدتر شود. گاهی اوقات تجمع ذره‌های گرد و غبار در داخل فیلتر هوا، مجاری ورود هوا را خفه کرده و کولر گازی را بی‌اثر می‌کند. این می‌تواند با تمیز کردن ساده فیلترهای کولر گازی برطرف شود.

مشکلات معمول کثیفی فیلترهای کولر گازی، کم شدن خنک کردن، تجمع آب در پنل، صدای تلق تلق در هنگام کارکرد، پایین آمدن حساسیت کنترل دما و غیره است. این مشکلات را می‌توانید بدون اینکه به یک شرکت تعمیر کولر گازی تماس بگیرید، خودتان بر طرف کنید.

قبل از تلاش برای تمیز کردن فیلتر و تعمیرات، بسیار مهم است که برق را قطع کنید. در کولرهای اسپلیت، درب پنل را باز کنید تا به فیلترها دسترسی داشته باشید. مراغب باشید، سنسوری که بر روی شبکه‌های اواپراتور قرار دارد از جای خود بیرون نیاید و یا سیم آن قطع نشود. در کولر گازی‌های داکت اسپلیت، فیلتر شکل متفاوتی دارد و در بعضی از انواع آنها باید پیچ‌های دریچه‌ای باز شود تا بتوان به فیلتر دسترسی پیدا کرد.

محل قرار گرفتن فیلترهای کولر گازی

کولر گازی‌های اسپلیت دارای دو فیلتر در زیر درب هستند. این فیلترها را با آب و بدون استفاده از مواد شوینده تمیز کنید. آب با فشار زیاد را از سمت داخل به طرف بیرون فیلترهای کولر گازی بگیرید تا راحت‌تر گرد و غبار از روی آن جدا شوند.

  9 راه موثر برای کاهش هزینه‌های کولر گازی

در بعضی از کولرهای گازی دو فیلتر کوچک هم در زیر این فیلترها قرار دارند که آنها را با فشار باد تمیز کنید و احتیاجی به تمیز کردن آنها با آب نیست.

با تمیز کردن فیلتر کولر گازی جریان هوای بهتری در محیط خواهید داشت و کولر گازی تغییرات دما را در محیط، راحت‌تر احساس خواهد کرد. با تمیز کردن فیلترهای کولر گازی تبادل گرما از محیط به گاز فرئون بهتر انجام می‌شود. در نتیجه کولر برای خنک کردن خانه به مصرف برق کمتری احتیاج دارد. با نگهداری مناسب، از هزینه‌های انرژی کاسته خواهد شد.

با کثیف شدن فیلتر کولر گازی، جریان هوا کم شده و دما در شبکه‌های اواپراتور پنل کم می‌شود و رطوبت هوا تبدیل به یخ خواهد شد که تشکیل یخ نیز از جریان پیدا کردن هوا جلوگیری می‌کند و این مشکل را افزایش می‌دهد. در برخی مواقع، با خاموش کردن کولر این یخ تشکیل شده آب می‌شود و آب از پنل به بیرون ریخته می‌شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *