تمیز کردن فیلترهای کولر گازی

اغلب مشکلاتی که افراد با کولرهای گازی مواجه هستند را می توان با نگهداری و تمیز کردن فیلترهای کولر گازی به سادگی حل کرد. تمیز کردن منظم از شبکه‌های کندانسور و اواپراتور و فیلتر به افزایش طول عمر آن کمک می‌کند و باعث می‌شود که آن در خنک کردن کارآمدتر شود. گاهی اوقات تجمع ذره‌های گرد و غبار در داخل فیلتر هوا، مجاری ورود هوا را خفه کرده و کولر گازی را بی‌اثر می‌کند. این می‌تواند با تمیز کردن ساده فیلترهای کولر گازی حل شود.

مشکلات معمول کثیفی فیلترهای کولر گازی، کم شدن خنک کردن، تجمع آب در پنل، صدای تلق تلق در هنگام کارکرد، پایین آمدن حساسیت کنترل دما و غیره است. این مشکلات را می توانید بدون اینکه به یک شرکت تعمیر کولر گازی تماس بگیرید خودتان بر طرف کنید. کتابچه راهنمای کولر گازی راه‌حل‌هایی برای مشکلات کوچک دارد که می‌تواند به شما کمک کند.

قبل از تلاش برای تمیز کردن فیلتر و تعمیرات، بسیار مهم است که برق را قطع کنید. در کولرهای اسپلیت درب پنل را باز کنید تا به فیلترها دسترسی داشته باشید. در ضمن، مراغب باشید سنسوری که بر روی شبکه‌های اواپراتور قرار دارد از جای خود بیرون نیاید و یا سیم ان قطع نشود.

محل قرار گرفتن فیلترهای کولر گازی

کولر گازی‌های اسپلیت دارای دو فیلتر در زیر درب هستند. این فیلترها را با آب و بدون استفاده از موادد شوینده تمیز کنید. آب با فشار زیاد را از سمت داخل به طرف بیرون فیلترهای کولر گازی بگیرید تا راحت‌تر گرد و غبار از روی آن جدا شوند.

در بعضی از کولرهای گازی دو فیلتر کوچک هم در زیر این فیلترها قرار دارند که آنها را با فشار باد تمیز کنید و احتیاجی به تمیز کردن آنها با آب نیست.

با تمیز کردن فیلتر کولر گازی جریان هوای بهتری در محیط خواهیم داشت و کولر گازی تغییرات دما را در محیط، راحت‌تر احساس خواهد کرد. با تمیز کردن فیلترهای کولر گازی تبادل گرما از محیط به گاز فرئون بهتر انجام خواهد شد. در نتیجه کولر برای خنک کردن خانه به مصرف برق کمتری احتیاج دارد. با نگهداری مناسب، از هزینه‌های انرژی کاسته خواهد شد.

با کثیف شدن فیلتر کولر گازی جریان هوا کم شده و دما در شبکه‌های اواپراتور پنل کم می‌شود و رطوبت هوا تبدیل به یخ خواهد شد که تشکیل یخ نیز از جریان پیدا کردن هوا بیشتر جلوگیری می‌کند و این مشکل را افزایش می‌دهد. در برخی مواقع، با خاموش کردن کولر این یخ تشکیل شده آب می‌شود و آب از پنل به بیرون ریخته می‌شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.