کولرهای گازی از چه قطعاتی تشکیل شده‌اند

استفاده از کولرهای گازی به وضوح در سراسر جهان در حال رشد است. کولرهای گازی در اوایل به عنوان یک کالای لوکس شناخته می‌شدند ولی در حال حاضر یک ضرورت هستند. تولید کنندگان و عرضه کنندگان سهم خوبی در تولید و ارائه کولرهای گازی با قیمت مناسب داشته‌اند. کولر گازی کارآیی خود را افزایش داده و فن‌آوری بهبود یافته و همچنین لوازم جانبی کولرهای گازی را نیز افزایش داده‌اند. افزایش رقابت در این صنعت به سادگی باعث تولید محصولات برتر و بالاتری شده است که با کارآیی بالاتر نیاز به تعمیر کولر گازی را کمتر کرده‌اند.

کولرهای گازی به طور قابل توجهی با هم فرق دارند. آنها هر کدام مقدار انرژی متفاوتی مصرف می‌کنند. جذابیت آنها با تولید کولرگازی داکت اسپلیت به شدت افزایش یافته است. این مدل از کولرگازی‌ها از گاز فرئون برای سرمایش و گرمایش استفاده می‌کنند. کولر گازی داکت اسپلیت در زمستان از سیستم موتورخانه و یا پکیج برای گرم کردن هوای خانه استفاده می‌کند. در هنگام استفاده از آب گرم کمترین مصرف برق را خواهد داشت. از طرف دیگر در تابستان و هوای گرم مانند یک کولر گازی اسپلیت هوا را خنک خواهد کرد.

انواع کولرهای گازی تقریبا هر روزه در حال پیشرفت بوده و هزینه‌های انرژی را تغییر داده‌اند چون هزینه‌های انرژی با پیشرفت تکنولوژی پایین‌تر می‌آیند و بهتر می‌شوند. بیایید به اجزای مختلف یک کولر گازی نگاه کنیم.

اجزاء واحد بیرونی کولرهای گازی

۱. شبکه لوله‌های کندانسور کولرهای گازی

کندانسور یک سیستم لوله‌های پر شده با گاز مبرد می‌باشد. هدف از این کار از بین بردن حرارت گاز مبرد داغ که از کمپرسور می‌آید است. گرمای اضافی به هوای آزاد منتقل می‌شود. در نتیجه باعث می‌شود که شبکه لوله‌های کندانسور یک جزء از کولر گازی در فضای باز باشد.

  بهترین راه خنک کردن فضا با کولر گازی

۲. کمپرسور

کمپرسور به وضوح قلب یک کولر گازی است. این جزء سیستم، گاز مبرد را در یک محفظه بسته متراکم کرده و به سمت لوله‌های کندانسور می‌فرستد. کمپرسورها در انواع مختلف تولید شده‌اند. اسکرول و رفت و برگشتی دو نوع از کمپرسورها هستند. نوع اسکرول می‌تواند گران‌تر باشد اما به طور کلی کارایی بالاتر و مصرف انرژی کم‌تری از کمپرسورهای رفت و برگشتی دارد.

۳. فن و پروانه فن در واحد خارجی

این اجزاء در کولر گازی باعث پراکندگی گرما و خنک شدن کندانسور می‌شود.

قطعات واحد داخلی کولرهای گازی

۱. شبکه و لوله‌های اواپراتور در پنل داخلی

شبکه اواپراتور یک سیستم لوله‌های شبکه‌ای پر شده با گاز مبرد می‌باشد. کار شبکه اواپراتور گرفتن گرمای داخل خانه و انتقال گرما به گاز مبرد برای منتقل شدن به فضای بیرون است. در شبکه اواپراتور گاز مبرد که تبدیل به مایع شده با تبدیل شدن به گاز، گرما را از محیط داخل می‌گیرد.

۲. فیلترهای هوای پنل داخلی

این عنصر، گرد و غبار و دیگر ذرات معلق در هوا را گرفتار می‌کند. این جزء برای بهبود عملکرد خنک کننده و نیز تضمین سلامتی ما ضروری است.

۳. فن و بولیور پنل داخلی

این جزء دمنده هوا در پنل کولرهای گازی است. هوا را از داخل شبکه‌های اواپراتور عبور داده و به محیط داخل می‌دمد. با این کار گرمای هوای داخل به گاز مبرد انتقال داده می‌شود و باعث خنک شدن محیط داخل می‌شود.

این مولفه‌ها در کولرهای گازی استفاده می‌شوند تا بتوانند سرما و یا گرما تولید کنند. مهم‌ترین نکته که در مورد کولر گازی باید رعایت کنیم نگهداری مناسب از آن است.

  واحد خارجی کولر گازی زیر باران
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *