بر طرف کردن چند مشکل رایج کولر گازی

حتی با وجود اینکه برخی تعمیرات کولر گازی باید توسط یک متخصص حرفه‌ای و واجد شرایط انجام شود، برخی تعمیرات ابتدایی و تعمیر و نگهداری ساده وجود دارند که افراد می‌توانند برخی از مشکلات رایج کولر گازی اولیه را خود انجام دهند. یکی از بزرگ‌ترین مشکلات، خنک‌کننده هوا این است که محیط را خنک نمی‌کند. شایع‌ترین دلیل این مشکل به احتمال زیاد کثیف بودن کولر گازی است. تمیز کردن یک کولر گازی باید قبل از گرم شدن هوا انجام شود تا روزهایی که به تمام توان واحد نیاز دارید کولر گازی شما بتواند با تمام توان محیط را خنک کند. اطراف واحد خارجی باید از هرگونه مانع پاک سازی شود. سپس با استفاده از جریان آب تمامی شبکه‌های کندانسور تمیز شده تا جریان هوا به خوبی انجام شود. در مقابل واحد خارجی هم نباید مانعی وجود داشته باشد تا گرما بتواند به هوای آزاد منتقل شود.

روشن نشدن و عملکرد نامناسب برخی از مشکلات رایج کولر گازی

اگر کولر گازی به طور خودکار روشن نشود و به طور نا منظم روشن و خاموش شود، گاهی اوقات اشکال از سنسور تشخیص دما است. دقت کنید که در حالت سرما تنظیم شده باشد و درجه حرارت تنظیم شده در زیر دمای محیط قرار داشته باشد. اگر این مجموعه به درستی تنظیم شده باشد، محل قرار گیری سنسور دما را بررسی کنید. گاهی اوقات مشکلات برد اصلی نیز باعث روشن و خاموش شدن نا منظم کولر گازی خواهد شد. اگر کولر بطور کلی روشن نمی‌شود به دنبال یک فیوز سوخته باشید. گاهی اوقات فیوز نیاز به تعویض دارد و یا در صورت فیوز مینیاتوری باید دوباره راه‌اندازی شود.

  کولر گازی اینورتر با گاز فرئون کارآمد

بعضی اوقات کولر گازی به سرعت و قبل از خنک شدن کامل محیط خاموش می‌شود. این مشکل مربوط به محل نامناسب نصب پنل است. در صورت نصب پنل در جای نامناسب، جریان هوا در محیط به خوبی انجام نمی‌شود و محیط اطراف پنل به سرعت خنک شده و سنسور دما تشخیص سرد شدن محیط و در نتیجه فرمان خاموش شدن کولر را می‌دهد. از طرف دیگر اگر دمای محیط بیش از دمای تنظیم شده باشد، این مشکل مربوط به محل قرار گیری نامناسب سنسور دما در پنل خواهد بود. در زمان تمیز کردن فیلترها ممکن است از جای خود خارج شده و در منطقه‌ای بدون جریان هوا قرار بگیرد که نمی‌تواند دمای هوا را به خوبی تشخیص دهد و باعث سرد شدن بیش از حد محیط خواهد شد.

مشکلات تخلیه آب

یک مشکل مشترک دیگر بسیاری از مردم این است که بعد از مدتی کارکرد یک استخر آب در زیر کولر گازی شروع به شکل‌گیری می‌کند. کولر مقدار زیادی آب از هوای محیط جدا کرده و از طریق لوله تخلیه به سمت خروجی هدایت می‌کند. سپس این آب باید وارد یک لوله تخلیه و در نهایت به زمین منتقل شود و یا بوسیله پمپ به خارج حمل شود. با این حال، اگر آب شروع به چکه از پنل کولر گازی کند، به احتمال زیاد به این معنی است که چیزی جلوی جریان آب را مسدود کرده و یا در محیط‌هایی که نمی‌توان شیب مناسبی برای آب خروجی در نظر گرفت از پمپ استفاده می‌کنند، ممکن است پمپ به درستی کار نکند.

  چرا ترموستات کولر گازی داکت اسپلیت کار نمی‌کند؟

ابتدا ببینید اگر لوله نشت می‌کند، باید تعویض شود. برای آزمایش پمپ آب، آب را به داخل آن بریزید. اگر پمپ روشن نشود، احتمال این وجود دارد، یا پمپ سوخته و یا کلید شناور به درستی عمل نمی‌کند، البته ممکن است برق به درستی به پمپ نمی‌رسد. گاهی اوقات، به خصوص اگر کولر گازی به مدت طولانی در حال کار باشد، یخ تشکیل شده و مانع از ورود آب به داخل لوله می‌شود. اگر این همان چیزی است که در حال رخ دادن است، ابتدا بررسی کنید که فیلتر کثیف است یا نه. اگر فیلتر کثیف نباشد، به احتمال زیاد به معنی کم بودن گاز فرئون است. در این سناریو بهتر است که به یک متخصص تهویه مطبوع تلفن کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *