10 راه صرفه جویی در انرژی مصرفی کولر گازی

راه‌هایی برای خنک کردن محیط بدون وجود کولر گازی وجود دارد، اما زمانی که درجه حرارت تابستان شروع به بالا رفتن می‌کند، یا رطوبت باعث می‌شود احساس کنید که شما در یک کاسه سوپ شنا می‌کنید، در این مواقع وجود کولر گازی لازم است با این نکات در انرژی مصرفی کولر گازی صرفه جویی کنید و هزینه‌ای کمتر پرداخت کنید.

نکاتی برای صرفه‌جویی در انرژی مصرفی کولر گازی

با رعایت نکاتی ساده می‌توانید در انرژی مصرفی کولر گازی صرفه‌جویی کنید و هزینه‌های برق مصرفی کم شود.

۱٫ قرار دادن کولر گازی در دمای بالاتر در شب: در طول شب شما نیاز به سطح خنکی کمتری دارید. در طول ساعات خواب سعی کنید کولر گازی را در دمای بالاتری تنظیم کنید. با این کار کمپرسور کمتر روشن خواهد شد. اگر دستگاه شما دارای یک حالت خواب است در این حالت قرار دهید، با این کار دما در طول شب بالاتر خواهد رفت و باعث می‌شود خواب خوبی را تجربه کنید و انرژی کمتری مصرف کنید.

۲٫ از کولر گازی قابل حمل استفاده کنید: با استفاده از این دستگاه فقط محیطی که در آن قرار دارید، خنک خواهد شد. زمانی که کسی در اتاق نیست خنک کردن اتاق باعث بالا رفتن مصرف انرژی خواهد شد. اگر شما تمام خانه خود را نخواهید خنک کنید، با استفاده از یک دستگاه قابل حمل، منطقه‌ای که در آن کار یا استراحت می‌کنید، خنک خواهد شد. آنها۵۰٪ انرژی کمتر از یک کولر گازی داکت اسپلیت بزرگ برای خنک کردن همان فضا نیاز خواهند داشت.

۳٫ بستن پنجره‌ها و درب‌های باز: زیرزمین به طور سنتی جالبترین منطقه در خانه است، بنابراین سعی کنید تمام دریچه‌های قسمت پایین خانه خود را ببندید. زیر زمین به طور طبیعی دارای هوای خنک‌تری است، با بستن دریچه‌ها شما تمام هوا را به سمت بالا می‌رانید و خنک کردن را آسان‌تر می‌کنید.

  علل روشن نشدن کمپرسور کولر گازی

۴٫ سرویس کولر گازی را فراموش نکنید: کولر گازی شما ممکن است نیاز به تعمیرات اساسی داشته باشد، اما اکثر اشکالات می‌توانند با یک شستشوی خوب برطرف شوند، به خصوص اگر واحد خارجی کولر شما در نزدیکی درختان و یا لانه پرندگان باشد، شاخه و برگ و یا پر پرندگان می‌تواند جلوی شبکه‌ها را بگیرد و تبادل دما صورت نگیرد.

۵٫ مجاری عبور هوای خنک را بررسی کنید: اطمینان حاصل کنید که کانال‌های کولر گازی داکت اسپلیت عایق کاری شده باشند و اتلاف انرژی کمتری داشته باشند. در صورت عایق نبودن مقدار زیادی از خنکی از بین خواهد رفت و اتلاف انرژی زیادی خواهد داشت.

۶٫ اسباب و اثاثیه را تنظیم کنید: کمد و یا وسایل تزئینی که مانع جریان پیدا کردن هوا می‌شوند سهم زیادی در اتلاف انرژی خواهند داشت. هر چه گردش هوا در محیط بهتر انجام شود انرژی کمتری هدر خواهد رفت و محبط خنک‌تری خواهید داشت. در صورتی که مجبور به قرار دادن پارتیشن در محیط هستید جریان باد پنل کولر گازی خود را به گونه‌ای تنیم کنید که جریان هوای مطلوبی در محیط داشته باشید. اما ساده‌ترین راه این است که فقط مبلمان خود را دوباره تنظیم کنید، حتی اگر فقط به طور موقت در فصول گرم سال.

۷٫ دما را روی ۲۵ درجه تنظیم کنید: ۲۵ درجه یک نقطه مناسب برای کولر گازی است که در سطح عملکرد مطلوب خود اجرا شود. در این دما نه احساس گرما خواهید کرد و محیط هم زیاد از حد خنک نمی‌شود و از طرف دیگر کمپرسور کولر به تناوب اتوماتیک کرده و مصرف انرژی پایین خواهد آمد.

  واحد خارجی کولر گازی چطور کار می‌کند

۸٫ لامپ‌های اضافه را خاموش کنید: خاموش کردن چراغ‌ها می‌تواند به کاهش گرما کمک کند، هر لامپ مقداری گرما تولید می‌کند که کولر گازی مجبور به انتقال آن به بیرون خواهد شد و انرژی مصرفی بالا می‌رود. از طرف دیگر در روزهای گرم تابستان از ورود نور مستقیم خورشید جلوگیری کنید، نور خورشید باعث گرم شدن محیط داخل شده و مصرف انرژی را بالا خواهد برد.

۹٫ زمانی که در خانه نیستید: زمانی که شما از خانه بیرون می‌روید تمام درب‌ها و پنجره‌ها را بسته نگه دارید تا هوای گرم بیرون، محیط داخل را گرم نکند. اگر درب و پنجره‌ها باز باشند کولرگازی باید مقدار بیشتری کار کند تا بتواند دمای محیط داخل را به حد مطلوب برساند و انرژی بیشتری مصرف کند.

۱۰٫ حالت فن را در کولر گازی خود فراموش نکنید: در بیشتر مواقع ما کولر گازی را فقط در حالت خنک روشن می‌کنیم. اما در روزهایی که دمای هوا خیلی بالا نیست به وسیله فن می‌توانید هوای محیط را خنک کنید. زمانی که شما کولر گازی خود را در حالت فن روشن می‌کنید، فقط فن پنل داخلی کار می‌کند و کمپرسور روشن نمی‌شود. با این کار مصرف انرژی بسیار پایین خواهد بود و از طرف دیگر محیط هم زیاد خنک نخواهد شد و برای روزهای معتدل بسیار ایده‌آل خواهد بود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *