4 دلیل برای تمیز کردن فیلترهای کولر گازی

فیلترهای کولر گازی‌ها نقش مهمی در کارکرد بهینه کولر گازی دارند و در صورتی که مدت طولانی تمیز نشوند، گرد و غبار محیط باعث مسدود شدن فیلترها می‌شود.

چرا مهم است که باید فیلترهای کولر گازی‌ها را به طور منظم تمیز کرد؟

فیلترها، بخش‌های مهم کولر گازی هستند. اگر فیلترهای کولر گازی مسدود شوند و یا اگر فرسوده شوند، کولر به درستی عمل نمی‌کند. این ایده خوبی است که مراقب عملکرد کولر گازی و چک کردن فیلترها برای رفع علائم مشکلات باشید. تمیز کردن منظم فیلترها کارکرد کولر و کیفیت هوا را بهبود می‌بخشد.

مسائل و مشکلات مربوط به فیلترهای کولر گازی‌ها

موضوعات اصلی مربوط به فیلتر به اندازه کافی ساده هستند. قرار گرفتن در محل مناسب و تمیز کردن آنها به طور مرتب باعث برطرف شدن بسیاری از مشکلات کولر گازی خواهد شد. زمانی که فیلترها کثیف می‌شوند، کولر گازی بسیار ناکارآمد می‌شود. این مورد می‌تواند باعث شود که کولر به طرز غیر معمول عمل کند و از انرژی زیادی برای خنک کردن محیط استفاده کند.

برای مدل‌های قدیمی‌تر، این یک مشکل واقعی است و باعث می‌شود آنها در معرض خرابی‌ها و مشکلات زیادی قرار گیرند. قطعات کارکرد بالایی داشته‌اند و امکان از کار افتادن آنها وجود دارد و هزینه‎های زیادی را به همراه خواهد داشت. برای کولرهای جدیدتر هم، کثیف بودن فیلترها باعث بالا رفتن مصرف برق خواهد شد. به طور کلی کثیف بودن فیلترهای کولر گازی فشار زیادی را به کولر وارد می‌کند که احتمال خراب شدن قطعات ضعیف‌تر بیشتر می‌شود. سیستم‌های جدید دارای تشخیص خودکار کثیفی فیلترها و چراغ هشدار هستند، اما برطرف کردن این مشکل به راحتی انجام می‌شود و می‌توانید به راحتی با تمیز کردن فیلتر انها را رفع کنید.

  6 دلیل آب ریزی پنل کولر گازی

خطرات بهداشتی فیلترهای کثیف

فیلترها در کولر گازی به منظور وارد نشدن گرد و غبار به فضاهای داخل پنل کولر و همچنین تصفیه هوای محیط استفاده می‌شوند. بر روی آنها گرد وغبار به سادگی جمع می‌شود و این گرد و غبار حاوی میکروب‌ها، کپک‌ها و گرده گل‎ها باشد، بدیهی است که با تجمع ذرات بر روی فیلتر امکان انتقال آنها نیز بالا خواهد رفت و باعث انتقال بیماری خواهند شد. فیلترهای کثیف در بعضی از فضاها خطرات جدی برای سلامتی ایجاد می‌کنند و فقط با تمیز کردن آنها می‌توان محیطی سالم داشت.

به طور حتم داشتن یک برنامه تمیز کردن فیلترها به طور مرتب در هر محیط بهترین کار است. این فیلترها نمی‌توانند برای همیشه هوا را تمیز کنند و لازم است در فواصل زمانی مناسب تمیز شوند تا عملکرد خوب و کیفیت هوای خوب را تضمین کنند.

بررسی کولر گازی

سعی کنید کولر گازی را چک کنید و مراقب عملکرد آن باشید. کولرهای گازی که در این سال‌ها تولید می‌شوند، دارای عملکرد خوب و بالایی هستند. هرگونه افت آشکار در عملکرد، نشانه‌ای از مشکلات است و محل فیلترها اولین مکان برای نگاه کردن هستند.

فیلترها می‌توانند در عملکرد کلی کولر گازی تاثیر بگذارند و این تاثیر می‌تواند زیاد باشد. این فیلترها به شدت موثر هستند، این به این معنی است که آنها تمام هوای در گردش را از خود عبور می‌دهند و این همان جایی است که مشکلات شروع می‌شوند. اگر به هر حال شک دارید، برای اولین اقدام فیلترها را بررسی کنید. قبل از هر کاری از تمیز بودن آنها مطمئن شوید.

  مزایای کولر گازی اینورتر

محل قرار گیری فیلتر

در کولر گازی اسپلیت در زیر دریچه پنل می‌توانید آنها را پیدا کنید. معمولا دو عدد از آنها تمام سطح اواپراتور (شبکه‌های خنک کننده در پنل) را پوشش می‌دهند. به راحتی و به صورت کشویی می‌توانید آنها را خارج کنید، البته دقت کنید بر روی فیلترها گرد و غبار زیادی وجود دارد، آنها را به آرامی بیرون بیاورید.

در بعضی از مدل‌های کولر گازی دو فیلتر کوچک دیگر در زیر این فیلترها قرار دارند که آنها را به وسیله جریان باد تمیز کنید. پنل کولر گازی داکت اسپلیت در سقف کاذب قرار می‌گیرد و برای دسترسی به آن باید دریچه آن را باز کنید تا به پنل برسید. فیلتر در داخل بدنه پنل قرار دارد و در زیر دریچه‌ای برای بیرون آمدن دارد که با باز کردن پیچ‌های آن فیلتر بیرون خواهد آمد.

فیلترها را فقط با آب بشویید و از مواد شوینده استفاده نکنید. مواد شوینده دارای ترکیبات مختلفی هستند که ممکن است بر روی فیلتر کولر گازی تاثیر بگذارند و موجب خراب شدن آن شوند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *