۴ نکته برای نگهداری از کولر گازی

کولر گازی یکی از چیزهایی است که هر خانه باید در روزهای گرم سال داشته باشد، به خصوص در ماه‌های گرم تابستان. با این حال چند مرحله تعمیر و نگهداری وجود دارد که خودتان می‌توانید، انجام دهید تا کولر گازی شما در روزهای گرم به درستی کار کند. نگهداری از کولرهای گازی با انجام کارهای ساده‌ای میسر خواهد بود.

مواردی که شما می‌توانید در زمان نگهداری از کولرهای گازی بررسی کنید

برخی از مراحل نگهداری از کولرهای گازی را باید افراد باتجربه انجام دهند. اما مواردی هم وجود دارند که می‌توانید آنها را انجام دهید تا کولر گازی عملکرد بهتری داشته باشد.

فیلترها اولین چیزی هستند که برای نگهداری از کولرهای گازی باید بررسی کرد

اول، چک کنید که فیلترهای هوا تمیز هستند. این یکی از آسان‌ترین کارهای نگهداری از کولرهای گازی است، اما اغلب علت بسیاری از مشکلات فیلترهای کثیف هستند. در کولر گازی داکت اسپلیت، این فیلتر را در پنل و در داخل یک دریچه ورودی در سقف یا دیوار می‌توانید پیدا کنید. هر کولر گازی دارای یک فیلتر در پنل خود است که هوای ورودی به پنل از روی آن عبور می‌کند.

به طور کلی زمان توصیه‌شده، برای تمیز کردن و یا تعویض فیلترهای هوا در هر ۶ ماه است. اگر شما در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که در معرض دود، ذرات هوا و یا گرد و غبار قرار دارد، ممکن است لازم باشد زودتر از این زمان فیلترها را تمیز کنید.

محل قرار گیری سنسور دما

دوم، دقت کنید که سنسور دمای محیط در سر جای تعیین شده قرار گرفته. در سر راه هوای ورودی به پنل یک سنسور قرار دارد که وظیفه آن تشخیص دمای هوای محیط داخل خانه است. اگر این سنسور خراب شده باشد و یا در جای خود نباشد، نمی‌تواند به درستی دمای محیط را تشخیص دهد. این سنسور در زیر فیلترهای کولر گازی روی شبکه‌های اواپراتور قرار دارد. بعد از باز کردن درب پنل شما فیلترها را می‌توانید ببینید، با بلند کردن فیلترها این سنسور که به رنگ سیاه است باید در یک نگهدارنده پلاستیکی باشد.

  نکاتی درباره کولر گازی قسمت سوم

بررسی واحد خارجی

سوم، واحد خارجی را بررسی کنید هیچ مانعی بر سر راه هوای وارد شده به شبکه‌های پشت آن نباشد. گاهی اوقات، علف‌ها و آشغال‌های دیگر می‌توانند در واحد خارجی وارد شوند و مانع از عملکرد آن شوند. اغلب واحدهای خارجی را می‌توان با یک شلنگ آب تمیز کرد، البته باید دقت کنید آب به قسمت برقی آن وارد نشود. در کولر گازی پنجره‌ای شبکه‌های پشت آن وظیفه انتقال گرما از محیط داخل به هوای آزاد را بر عهده دارد دقت کنید این شبکه گرفته نشده باشد و پر پرندگان و یا دیگر اشیاء در جلوی آن قرار نداشته باشند و مانع جریان هوای مناسب نشوند.

بررسی ظرفیت کولر گازی

چهارم، به خصوص زمانی که در خانه از کولر گازی اسپلیت استفاده می‌کنید مهم است که چک کنید ظرفیت کولر قادر به خنک کردن یا گرم کردن منطقه است. برای مثال، بسیاری از خانه‌ها فقط یک کولر در هر واحد مسکونی نصب شده است. اگر به تازگی به یک خانه جدید نقل مکان کرده‌اید، چک کردن بسیار مهم است. اگر ظرفیت کولر گازی کم‌تر از چیزی باشد که محیط به آن نیاز دارد، کولر سخت‌تر باید کار کند و نمی‌تواند محیط را خنک کنند.

در این حالت ممکن است لازم باشد یک کولر گازی دیگر هم اضافه کنید، برای مثال یک کولر گازی که در سالن نصب شده باشد، نمی‌تواند تمام خانه و اتاق‌ها را خنک کند. در این حالت برای خنک کردن کل خانه باید تمام وقت کار کند و خنکی مطلوبی هم نخواهید داشت و باعث زیاد شدن هزینه‌های برق مصرفی خواهد شد.

  بر طرف کردن مشکلات رایج کولر گازی

نگهداری از کولرهای گازی چیزی است که هر صاحب خانه می‌تواند انجام دهد. با این کار کولر به طور مرتب در تمام طول سال کار خواهد کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *