نکات مربوط به نگهداری از کولر گازی برای همه

کولر گازی در فصل تابستان یکی از پر کاربردترین وسائل در منزل شما است. به همین دلیل، بسیار مهم خواهد بود که تعمیر و نگهداری منظمی از آن داشته باشید. مراقبت خوب و نگهداری از کولر گازی‌ها به شما اطمینان می‌دهد که با کمترین انرژی خانه شما را خنک کرده و سال‌ها برای شما کار خواهد کرد. همانطور که می‌دانید هزینه‌های تعمیر و تعویض قطعات این دستگاه‌ها بسیار زیاد هستند، بهتر است اقداماتی را انجام دهید تا از وقوع خرابی جلوگیری کنید.

از این نکات برای نگهداری از کولر گازی‌ها خود استفاده کنید

با رعایت برخی از نکات می‌توان از کولر گازی استفاده بهتری داشت و هزینه کمتری برای تعمیر و برق مصرفی پرداخت کرد.

نکته ۱ در مورد نگهداری از کولر گازی‌ها

دقت کنید که حداقل دو بار در سال لوله‌های منتقل کننده گاز مبرد بین پنل و واحد خارجی را چک کنید. ما توصیه می‌کنیم که این کار را در بهار و پاییز انجام دهید. نگاهی به اطراف آن بیندازید تا ببینید آیا می‌توانید هر گونه نشت در لوله‌ها را تشخیص دهید. اگر نشتی در لوله را دیدید، می‌توانید قبل از این که تمامی گاز از کولر گازی خارج شود، نشتی آن را برطرف کنید. شما باید قبل از این که مشکل بزرگ‌تر شود، هر گونه نشت را تعمیر کنید. در صورت برطرف نکردن نشتی فشار بیشتری به قطعاتی مانند کمپرسور وارد خواهد شد و احتمال خرابی را بالا خواهد برد. از طرف دیگر در صورتی که مقدار گاز کافی در کولر نباشد، نمی‌تواند دمای محیط را به درجه تنظیم شده برساند و زمان بیشتری روشن خواهد ماند ومصرف برق زیاد شده و در نتیجه هزینه‌ها بالا خواهد رفت.

  استفاده بهینه از کولر گازی در خانه

نکته ۲

مراقب واحد خارجی باشید. واحد خارجی یک قسمت از کولر گازی است که وظیفه انتقال گرمای داخل را به محیط بیرون، بر عهده دارد. شما باید برگ‌ها، کثیفی و گرد و غبار را از واحد خارجی تمیز کنید. واحد خارجی بخشی از واحد تهویه هوا است، اما از آنجا که در بیرون قرار گرفته، اغلب می‌تواند کثیف شود. دقت کنید که هر ماه یک‌بار آن را بررسی و تمیز کنید. در صورت کثیف بودن انتقال گرما صورت نمی‌گیرد و کولر گازی نمی‌تواند به خوبی محیط داخل را خنک کند. از طرف دیگر در صورتی که جریان هوای کافی وجود نداشته باشد، قطعات داخلی واحد خارجی بیش از حد گرم خواهند شد و احتمال خرابی بالا خواهد رفت.

نکته ۳

دقت کنید که هر سال به یک متخصص برای سرویس و نگهداری از کولر گازی زنگ بزنید. باید از آنها بخواهید که کولر شما را سرویس و بازدید کنند. در این حالت سرویس کامل انجام شده و مقدار گاز داخل کولر تست شده و در صورت وجود اشکالات ظاهری آنها برطرف می‌شوند. محل اتصال کابل برق ورودی و کابل رابط بررسی شده و در صورت شل بودن اتصالات و سوختگی در محل اتصالات شل، مشکل برطرف می‌شود. با این کار مطمئن خواهید شد که دستگاه شما به خوبی کار می‌کند و مصرف برق بالایی نخواهد داشت.

نکته ۴

در طول ماه‌های زمستان مطمئن شوید که واحد خارجی را می‌پوشانید. شما می‌توانید با استفاده از پوشش از واحد خارجی کولر گازی خود در مقابل شرایط نامناسب جوی محافظت کنید و از طرف دیگر مانع ورود گرد و غبار و حشرات به داخل واحد خارجی شوید.

  نحوه انتخاب کولر گازی‌های اینورتر

اگر شما در زمستان و روزهای سرد سال که از کولر گازی استفاده نمی‌کنید، آن را بپوشانید زمانی که هوای گرم به منطقه شما رسید می‌توانید پوشش را بردارید و دیگر نگران کثیفی واحد خارجی نباشید و کولر بهترین عملکرد را خواهد داشت.

این نکات ساده را دنبال کنید تا مطمئن شوید که کولر گازی شما به مدت چند سال به خوبی کار می‌کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *