مزایای استفاده از کولر گازی برای اتاق سرور

اتاق‌های سرور در اصل اتاق‌هایی هستند که کامپیوترهای زیادی در آنجا قرار دارند. این اصطلاح به طور کلی به جاهایی گفته می‌شود که تعداد زیادی کامپیوتر ندارند، در حالی که به جاهایی که گروه‌های بیشتری از کامپیوترها قرار می‌گیرند، مرکز داده گفته می‌شود. اتاق‌های سرور در قلب عملیات IT قرار دارند و به منظور جلوگیری از نقص عملکرد سخت‌افزار و داغ شدن بیش از حد سیستم، عملکرد و راه‌اندازی صحیح آنها، حیاتی است.

متاسفانه در فضای سرپوشیده، حرارت ایجاد شده از تجهیزات می‌تواند به سرعت دمای محیط را فراتر از استاندارد تجهیزات کامپیوتری افزایش دهد. زندگی و قابلیت اعتماد ماشین‌ها به خطر افتاده و نتایج مصیبت‌بار دیگری می‌تواند از جمله خاموش شدن و یا سوختن سیستم، خاموش و روشن شدن تصادفی و عملکرد کلی ضعیف را در پی خواهد داشت. با توجه به این موضوع، مهم است که دمای اتاق‌های سرور خود را در محدوده توصیه شده دمایی نگه دارید. به خاطر داشته باشید که گرمای تولید شده از سرورهای شما به تهویه و سرمایش مناسب نیاز دارد، بنابراین تهویه مناسب یک گام مهم در حفاظت از تجهیزات و تضمین حداکثر بهره‌وری است. یکی از تجهیزاتی که برای پایین آوردن دمای این اتاق‌ها می‌توان از آن استفاده کرد، کولر گازی است که دمای اتاق سرور را می‌تواند به طور قابل توجهی ثابت نگه دارد.

شرایط محیطی اتاق‌های سرور

تجهیزات کامپیوتری دارای فن و تهویه مناسبی هستند، البته در جاهایی مانند خانه و یا روی میز کار، مکانیسم‌های داخلی و خنک سازی اغلب در حفظ درجه حرارت در محدوده‌های عملیاتی ایمن کافی هستند. با این حال، در مراکز داده‌ها و اتاق‌های سرور بزرگ، ممکن است این طور نباشد. تجهیزات سرور مدرن مقادیر زیادی گرما تولید می‌کنند و کامپیوترهای امروزی سریع‌تر بوده و داغ‌تر می‌شوند. علاوه بر این، اتاق‌های سرور ممکن است مستعد گرمای بیش از حد باشند که می‌تواند از تجهیزات انتقال نیرو و کامپیوترها ایجاد شده و اگر مورد توجه قرار نگیرد، می‌تواند منجر به خرابی‌های زودرس دستگاه‌ها شود.

  نصب کولر گازی و تصمیم در مورد محل مناسب

افزایش سطح رطوبت نیز می‌تواند بر اتاق سرور شما تاثیر بگذارد زیرا سطوح بالای رطوبت می‌تواند با ایجاد خوردگی و زنگ زدن به تجهیزات آسیب برساند. بنابراین، برای جلوگیری از تغییرات رطوبت و افزایش آن به منظور اجتناب از شرایط محیطی نامناسب وجود کولر گازی ضروری است، سطوح رطوبت مطلوب برای اتاق سرور یا مراکز داده باید کمتر از ۴۰ تا ۵۵ درصد باشد. در نهایت، یک مشکل دیگر که می‌تواند اتاق‌های سرور را آزار دهد، جریان نداشتن هوا است. اغلب با توجه به طرح اتاق‌های سرور، جریان مطلوب هوا ناکافی می‌نماید. تمامی مشکلات مربوط به دما و رطوبت به راحتی می توانند با به کار گیری یک کولر گازی بر طرف شوند.

لزوم استفاده از کولر گازی در اتاق سرور

وقتی نوبت به اتاق سرور کامپیوتر می‌رسد، درجه‌حرارت تنظیم شده و محیط کنترل شده باید بیست و چهار ساعته در طول شبانه روز به علت تولید حرارت مداوم کنترل شود. اتکا به سیستم‌های تهویه هوای مرکزی به دلیل این واقعیت که اکثر این سیستم‌ها در طول تعطیلات آخر هفته مستعد خرابی هستند، امکان پذیر نیست. علاوه بر این، دستگاه‌های تهویه هوای مرکزی وسایلی پیچیده‌ای هستند که به طور ناگهانی خراب می‌شوند. کولر گازی دستگاه‌هایی قابل اعتماد بوده و برای این محیط‌ها مناسب خواهد بود.

خوشبختانه، کولرهای گازی اسپلیت برای نگهداری اتاق‌های سرور در دماهای مناسب ایده‌آل هستند، زیرا این توانایی را دارند که دمای فضاهای اداری را خنک و دما در اتاق‌های کامپیوتر را ثابت نگه دارند.

راه‌اندازی مجدد اتوماتیک

راه‌اندازی مجدد اتوماتیک در یک کولر گازی اتاق سرور ضروری است، زیرا به حفظ مستمر دما، حتی در زمان وصل شدن برق کمک خواهد کرد. به عبارت دیگر، شما هنوز هم می‌توانید تجهیزات خود را حتی در طول شب و یا در اواخر هفته، زمانی که خنک کننده مرکزی در دسترس نیست و در صورت قطع برق، حفظ کنید. کولر گازی شروع به کار خواهد کرد، بدون اینکه شما مجبور شوید به وسیله کنترل، آن را به صورت دستی راه‌اندازی کنید.

  کولر گازی‌های داکت اسپلیت روشن نمی‌شوند یا سرد نیستند
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *