9 راه موثر برای کاهش هزینه‌های کولر گازی

آیا می‌دانید که در تابستان، خانواده‌ها حدود ۴۰% قبض انرژی خود را برای کولر گازی صرف می‌کنند؟ اما می‌تواند این گونه نباشد، از این نکات ساده استفاده کنید تا به شما کمک کند با کاهش هزینه‌های کولر گازی خانه خود را خنک نگه دارید و به طور قابل‌توجهی قبض‌های انرژی خود را در طول ماه‌های گرم کاهش دهید.

روش‌های کاهش هزینه‌های کولر گازی

۱٫ اگر می‌خواهید تنها یک اتاق را خنک کنید، از کولر گازی مرکزی خود استفاده نکنید. به جای آن از یک کولر قابل حمل استفاده کنید. کولرهای قابل حمل مدرن، نرخ بازده انرژی بسیار بالایی دارند، بنابراین اتاق شما را به طور موثر خنک می‌کنند و مصرف برق خانه شما را بسیار پایین می‌آورند.

۲٫ نصب پرده‌های رنگ روشن یا پرده کرکره برای پنجره‌ها. اجازه ندادن به ورود نور خورشید به داخل می‌تواند بسیار موثر باشد و بازده جذب گرما را از نور مستقیم خورشید ۴۰ تا ۵۰ درصد کاهش دهد. هم چنین می‌توانید حصیر یا سایه‌بانی را در خارج از پنجره نصب کنید. این کار تا ۸۰ درصد باعث جلوگیری از ورود گرمای خورشید به داخل خانه شما خواهد شد.

۳٫ همه پنجره‌ها را در طول روز بسته نگه دارید. در شب شما می‌توانید آنها را برای ایجاد تهویه هوا باز کنید و اگر در شب هوا خنک باشد، از کولر گازی می‌توانید استفاده نکنید.

۴٫ اگر از یک کولر گازی کوچک استفاده می‌کنید، مطمئن شوید که واحد خارجی بسیار نزدیک به پنل نصب شده باشد. با این حال، نباید در کنار درختان و بوته‌ها نصب شده باشند و فاصله کافی با آنها داشته باشد، واحد خارجی برای انتقال گرما از داخل به بیرون به فضای کافی نیاز دارد.

  مزایای استفاده از کولر گازی برای اتاق سرور

۵٫ بهتر است دست‌کم ماهی یک‌بار فیلترهای کولر را تمیز کنید. جمع شدن گرد و غبار می‌تواند به طور قابل توجهی جریان هوا را کاهش دهد و باعث بالا رفتن مصرف برق شود.

۶٫ زمانی که می‌خواهید یک کولر گازی جدید بخرید، دقت کنید که اندازه آن برای خانه شما مناسب باشد. واحدی که بیش از حد کوچک است خانه شما را به طور موثر خنک نمی‌کند و کولر گازی که بیش از حد بزرگ باشد انرژی بسیار بیشتری مصرف می‌کند و محیط را بیش از حد خنک می‌کند و شما مجبور به روشن و خاموش کردن آن خواهید بود.

۷٫ اگر از کولر گازی داکت اسپلیت استفاده می‌کنید، تمام کانال‌های آن را در اتاق‌هایی که نیاز ندارید، ببندید. در صورت امکان نشتی کانال‌های آن را بررسی کنید و در صورت داشتن نشتی، آنها را بر طرف کنید تا انرژی هدر نرود.

۸٫ اگر کولر کهنه است، جایگزین کردن آن با یک کولر با کارایی بالا را در نظر بگیرید. سیستم‌های قدیمی‌تر دارای نسبت بهره‌وری انرژی تنها ۶ یا ۷ هستند، در حالی که کولر گازی‌ها در بازار امروز بهره‌وری انرژی به اندازه ۱۳ را عرضه می‌کنند. این بدان معنی است که تقریبا ۵۰ درصد انرژی کمتری مصرف خواهند کرد.

۹٫ پخت و پز و خشک کردن لباس‌ها، گرما و رطوبت تولید می‌کنند. سعی کنید تا بعد از غروب این فعالیت‌ها را به تعویق بیندازید.

بیشتر مردم کولر خود را روشن می‌کنند و درجه حرارت مورد نظر را تنظیم می‌کنند. البته این اتاق شما را خنک می‌کند، اما برای شما هم هزینه دارد. علاوه بر این، مصرف بیش از حد انرژی سازگار با محیط‌زیست نیست، بنابراین با پیروی از این توصیه‌های ساده، شما نه تنها می‌توانید در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنید و باعث کاهش هزینه‌های کولر گازی شوید، بلکه می‌توانید به کاهش تولید گازهای گلخانه‌ای هم کمک کنید.

  فیوز کولر گازی و علت داغ کردن آن
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *