برطرف کردن صدای اضافه کولر گازی

قسمت‌هایی که در زیر لیست شده‌اند در ایجاد صدای اضافه کولر گازی می‌توانند نقش داشته باشند. هر مورد را بررسی و تست کنید تا علت بروز صدای اضافه روشن شود.

عوامل بروز صدای اضافه در کولر گازی

صدای اضافه کولر گازی می‌تواند از عوامل مختلفی ایجاد شود که در زیر به آنها اشاره شده است.

صدای اضافه کولر گازی به خاطر پایه‌های سفت نشده واحد خارجی

واحد خارجی کولر گازی باید با استفاده از پیچ و مهره به پایه سفت شود. در صورتی که این پایه‌ها شل باشند در هنگام روشن بودن کولر گازی لرزشی که قطعات داخلی تولید می‌کنند باعث ایجاد صدای اضافه خواهد شد. اطمینان حاصل کنید که واحد خارجی کولر گازی به پایه‌های خود سفت شده باشد.

تراز نبودن واحد خارجی کولر گازی

واحد خارجی باید تراز باشد تا کمترین صدا را تولید کند. اگر تراز نباشد در هنگام کارکرد، کمپرسور صدای اضافه تولید می‌کند.

کارکرد کمپرسور و صدای اضافه کولر گازی

دو عامل در ایجاد صدا در کمپرسور می‌توانند موثر باشند. اول، شل بودن مهره پایه‌های کمپرسور که باعث حرکت کمپرسور و ایجاد صدای اضافه می‌کند. عامل دوم ممکن است در اثر کارکرد زیاد و یا کارکرد در شرایط نامطلوب قطعات داخلی کمپرسور باشد که خراب هستند. برای مطمئن شدن از خرابی کمپرسور با تکنسین کولر گازی تماس بگیرید تا کمپرسور کولر گازی شما را تست کند و در صورت لزوم آن را تعویض کند.

موتور فن واحد خارجی کولر گازی

موتور پروانه در واحد خارجی دارای یاتاقانی است که معمولا به طور دائم روانکاری می‌شود. با این حال، در طی چند سال، روانکاری خراب می‌شود و باعث می‌شود موتور به سر و صدا بیافتد. اگر موتور فن صدای اضافه تولید می‌کند آن را روغن کاری کنید و اگر با روغن کاری هم مشکل برطرف نشد، باید تعویض شود.

  پمپ درین کولر گازی

پروانه فن واحد خارجی

پروانه فن کولر گازی باید بالانس باشد تا کمترین صدا و لرزش را داشته باشد. پروانه فن را بررسی کنید اگر کثیف شده باشد آن را تمیز کنید و اگر بر روی آن شکستی وجود دارد آن راتعویض کنید. هر گونه تغییر شکل پروانه فن باعث می‌شود از بالانس خارج شده و صدا و لرزش ایجاد کند.

موتور فن و دمنده در پنل داخلی کولر گازی

در پنل یک موتور فن و یک دمنده وجود دارد تا بتواند هوای محیط داخل را به جریان اندازد. موتور فن داخل هم مانند موتور فن واحد خارجی اگر در اثر کارکرد خشک شده و یا اجزای داخلی آن خراب شده باشند صدای اضافه تولید می‌کند. از طرف دیگر دمنده هم اگر کثیف شود هم شدت باد کم می‌شود و هم در برخی مواقع صدایی بیشتر از حد معمول ایجاد می‌شود.

کثیف بودن پنل کولر گازی

با روشن شدن کولر گازی، پنل هوای محیط را به جریان می‌اندازد. این هوا از فیلترها و شبکه اواپراتور عبور کرده و مجدد به محیط بازگردانده می‌شود. اگر فیلتر کثیف باشد در این جریان هوا اختلال ایجاد شده و لرزش در پنل ایجاد می‌شود و صدای اضافه شنیده می‌شود. فیلترها و شبکه اواپراتور را بررسی کنید در صورتی که کثیف شده باشند آنها را با آب بشویید.

هر وسیله‌ای با نگهداری مناسب طول عمر بیشتری دارد و دیرتر خراب شده و به تعمیر نیاز خواهد داشت و یکی از عوامل مهم در اشکالات وسایل کثیف شدن آنها است. هر وسیله‌ای با مراقبت و تمیز کردن بازده بهتری خواهد داشت.

  طریقه جمع کردن گاز فرئون کولر گازی
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *