مزایای کولر گازی اینورتر

قیمت یک کولر گازی اینورتر بسیار گران‌تر از کولر گازی غیر اینورتر است، اما با هزینه‌های فزاینده مصرف انرژی که در حال افزایش است، استفاده از کولر گازی‌های اینورتر ارزش پرداخت هزینه بیشتر در زمان خرید را دارد.

بیایید به چند نکته درباره مزایای یک کولر گازی اینورتر در مقابل انواع معمولی آن اشاره کنیم.

• حداقل ۳۰ درصد تا ۵۰ درصد هزینه برق ارزان‌تر دارند، چون برق کمتری مصرف می‌کنند.

• بسیار سریع‌تر محیط را به دمای مطلوب خواهند رساند.

• مصرف برق آنها در زمان روشن شدن کمپرسور تا ۳۰ درصد کاهش می‌یابد.

• کمپرسور اینورتر می‌تواند خیلی آهسته‌تر از یک کمپرسور معمولی کار کند.

• عدم نوسانات دمایی در محیط، به حداکثر رساندن سطح آسایش.

• در اکثر مواقع کمپرسور آنها هیچگاه به حداکثر مصرف برق نخواهند رسید.

تمامی انواع کولر گازی‌های اینورتر از کمپرسورهایی استفاده می‌کنند که در نوع خود یکی از کم مصرف‌ترین‌ها در زمان حال هستند.

آیا این مزایا ارزش پرداخت هزینه بیشتر برای یک کولر گازی اینورتر را دارد؟

بنابراین، به طور خلاصه یک کولر گازی اینورتر می‌تواند هزینه قبض برق شما را کاهش دهد. اگر در محیطی از کولر گازی خود استفاده می‌کنید که از عایق‌بندی مناسبی برخوردار است. این نوع کولر گازی انرژی کمتری هم مصرف خواهد کرد.

استفاده از این نوع کولر در تمام طول سال به صرفه خواهد بود و می‌توان از آن برای گرمابش هم استفاده کرد. به خاطر مصرف کم آن، قابلیت استفاده در تمامی روزهای سال را خواهد داشت.

با توجه به هزینه‌های انرژی که در حال حاضر هنوز هم در حال افزایش است، شکی نیست که این کار هزینه‌های برق مصرفی شما را در طولانی‌مدت صرفه‌جویی خواهد کرد.

  6 مشکل در صورت تمیز نکردن فیلتر کولر گازی

تفاوت بین کولر گازی‌های اینورتر و انواع معمولی در چیست؟

در کولر گازی‌های معمولی در زمان روشن بودن، کمپرسور با سرعت ثابت و با بالاترین توان کار خواهد کرد. تا زمانی کمپرسور روشن باقی می‌ماند که فرمان خاموش شدن از ترموستات داخلی برسد و این زمانی است که دمای محیط به حد تنظیم شده رسیده باشد. پس از آن کمپرسور خاموش شده و فقط فن پنل داخلی کار می‌کند تا دما دوباره بالا رود و ترموستات فرمان روشن شدن را به کمپرسور صادر کند. به طور کل یا کمپرسور کولر گازی روشن است یا خاموش، که در زمان روشن شدن و در حین کار، حداکثر انرژی را مصرف خواهد کرد.

اما در کولر گازی‌های اینورتر سرعت حرکت کمپرسور متغیر بوده و نسبت به اختلاف دمای محیط داخل تغییر می‌کند. اگر اختلاف دمای محیط با دمای تنظیم شده ترموسات زیاد باشد، کمپرسور با دور بیشتر کار می‌کند و زمانی که این اختلاف دما کم می‌شود، دور کمپرسور هم کم می‌شود. با این کار اتلاف انرژی به حداقل خود خواهد رسید و دمای محیط همیشه ثابت باقی خواهد ماند.

در انواع معمولی آنها به خاطر روشن و خاموش شدن کمپرسور، استهلاک قطعات بیشتر بوده و زودتر احتیاج به تعمیر کولر گازی خواهید داشت.

سیستم کولر گازی اینورتر چگونه کار می‌کند؟

میزان سرمایش یا گرمایش مورد نیاز بسته به درجه حرارت فضای باز و میزان گرما و سرما در اتاق متفاوت است. هنگامی که ظرفیت سرمایش یا گرمایش باید افزایش یابد، کمپرسور با سرعت بالا عمل خواهد کرد و مقدار جریان مبرد گاز فرئون را افزایش خواهد داد.

  10 راه صرفه جویی در انرژی مصرفی کولر گازی

در مقابل، در طول دماهای متوسط خارجی برای مثال، هنگامی که ظرفیت سرمایش و گرمایش باید کاهش یابد، کمپرسور با سرعت پایین عمل خواهد کرد و مقدار جریان مبرد گاز فرئون را کاهش می‌دهد.

در لحظه اول وقتی کولر گازی روشن می‌شود، کمپرسور با سرعت بالا شروع به کار می‌کند تا به سرعت اتاق را خنک یا گرم کند. وقتی دمای اتاق به دمای تنظیم شده نزدیک می‌شود، کمپرسور با کاهش دمای ثابت و حفظ انرژی، سرعت کارکرد آن کاهش می‌یابد. هر نوسان ناگهانی در دمای اتاق احساس شود بلافاصله با تغییر سرعت کارکرد کمپرسورتنظیم می‌شود تا دمای اتاق به دمای تنظیم شده برگردد. کولر گازی اینورتر بین ۳۰ تا ۵۰ درصد برق کم‌تر مورد استفاده قرار می‌دهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *