سوالاتی درباره کولر گازی

در زیر برخی از رایج‌ترین سوالات پرسیده شده توسط افراد درباره کولرهای گازی آورده شده است. با در نظر گرفتن پاسخ این سوالات می‌توانید از کولر خود استفاده بهینه را داشته باشید و دیرتر نیاز به تعمیر و یا تعویض کولر گازی خود داشته باشید.

درباره کولرهای گازی

هر قدر اطلاعات بیشتری از نحوه کار کولر گازی داشته باشید، نگهداری بهتری از کولر خواهید داشت.

در چه فواصل زمانی باید فیلترها را تمیز کرد؟

بیشتر افرادی که چیزی در مورد سیستم‌های تهویه هوا نمی‌دانند اطلاعات کمی در مورد اهمیت جریان هوا و نقش موثر جریان هوا برای خنک کردن محیط توسط کولر گازی دارند. گرد و غبار و کرک فرش از عوامل کثیف کننده فیلترها هستند و هر قدر که افراد بیشتری در محیط تردد کنند و یا درب ورودی و یا پنجره‌ها بیشتر باز و بسته شوند، فیلترها زودتر کثیف خواهند شد. زمانی که کولر در حال تلاش برای ایجاد هوای خنک در منزل است، در صورت کثیف بودن فیلترها باید سخت‌تر از آنچه تصور می‌شود کار کند تا بتواند هوای محیط را خنک کند.

هر محیطی شرایط مخصوص به خود را دارد و زمان کثیف شدن فیلترها در هر جایی متفاوت است. شما باید در فواصل زمانی مشخص فیلترهای کولر گازی خود را بررسی کنید و در صورت کثیف بودن آن را تمیز کنید. البته این فواصل زمانی را به یاد داشته باشید. به طور معمول در جاهای پر رفت و آمد و یا در محیط‌هایی که گرد و غبار در آنجا زیاد است فیلترها باید هر ماه تمیز شوند و در محیط‌های مسکونی حتی می‌توان هر شش ماه یکبار این فیلترها را تمیز کرد.

  طریقه جمع کردن گاز فرئون کولر گازی

مزایای یک تایمر قابل‌برنامه‌ریزی چیست؟

داشتن کنترل در زمانی که کولر روشن و خاموش می‌شود راهی خوب برای کنترل هزینه‌های گرمایش و سرمایش است. در طول روز که در منزل نیستید، نیازی به هدر رفتن انرژی ندارید. اکثر افرادی که کار ثابتی دارند و هر روز در ساعت مشخصی به منزل می‌رسند با تنظیم تایمر و روشن شدن کولر گازی قبل از این که به خانه بیایند، به شما اجازه می‌دهد تا دمای خانه خود را حفظ کنید.

در زمان‌هایی که منزل هستید، می‌توانید تایمر برنامه‌ریزی‌شده خود را برای راحتی خود تنظیم کنید و از آنجا که روتین خواب و روتین کار مداوم هستند، می‌توانید تایمر کولر خود را تنظیم کنید تا بازتاب زندگی شما باشد. قبض‌های گرمایش و سرمایش خود را مقایسه کنید و ببینید که آن چقدر با استفاده از تایمر قابل‌برنامه‌ریزی کم می‌شود.

آیا یک سیستم با ظرفیت بیشتر بهتر است؟

نه واقعا؛ اگر شما یک کولر گازی تهیه کنید که دارای ظرفیت بسیار بالاتر از مقدار مورد نیاز است، فضایی با هوای بسیار سرد خواهید داشت و زمانی که این اتفاق می‌افتد شما خانه خود را به یک یخچال تبدیل می‌کنید. به طور کلی ظرفیت یک کولر گازی باید متناسب با محیط در نظر گرفته شود.

اگر خیلی بزرگ باشد، در مدتی کوتاه کار می‌کند و باعث می‌شود که هم هوای محیط خیلی خنک شود و هم خیلی زیاد روشن و خاموش شود. اگر ظرفیت کولر گازی بیش از حد کم باشد، به طور پیوسته کار خواهد کرد و باعث خواهد شد قبض‌های برق زیاد شوند. همیشه قبل از خرید کولر گازی از یک متخصص کمک بگیرید تا ظرفیت محیط شما را به دست آورد.

  مزیت استفاده از پوشش کولر گازی

چه کاری می‌توانم درباره کولرهای گازی انجام دهیم؟

نگهداری از واحد خارجی را می‌توانید شما انجام دهید. اگر واحد بیرونی کولر گازی شما در محیطی قرار دارد که اطراف آن گیاه و یا چمن کاشته شده، در فواصل زمانی آن را بررسی کنید و علف‌ها و گیاهانی که در اطراف آن رشد کرده‌اند را کوتاه کنید. از طرف دیگر شبکه‌های کندانسور را با استفاده از یک شنگ آب تمیز کنید. به ظاهر آنها توجه نکنید گرد و غبار و یا پر پرندگان می‌توانند در داخل این شبکه‌ها جمع شوند و مانع انتقال بهینه گرما از شبکه‌های کندانسور به محیط بیرون شوند.

همیشه در قسمت پشت واحد خارجی کولر گازی فضای کافی برای جریان هوا باید وجود داشته باشد، اگر به وسیله گیاهان پوشیده شود تبادل حرارت کم شده و خنکی کولر کم خواهد شد و به قطعات داخلی و کمپرسور کولر فشار وارد خواهد شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *