نصب واحد خارجی کولر گازی 2

در هنگام نصب واحد خارجی کولر گازی ، انتخاب محل مناسب بسیار مهم است، بقیه چیزها خیلی پیچیده نیستند. اجازه دهید عوامل موثر بر مکان و مراحل نصب این واحد را مشخص کنیم.

در مقاله قبلی ما نصب لوله های مسی رابط مرور شد، حالا اجازه دهید نصب واحد خارجی را ببینیم. واحد داخلی وزن کمی دارد، اما واحد خارجی بسیار سنگین است، چون شامل اجزای سنگین مانند کمپرسور، کندانسور، موتور پروانه با پروانه است. واحد خارجی کولر گازی باید در ارتفاع خاصی نصب شود، بنابراین بلند کردن این واحد می‌تواند یک کار سخت باشد که به دو تا سه نفر نیاز دارد.

نصب دستگاه بیرونی

مکان نصب واحد خارجی کولر گازی اسپلیت

ما برخی نکات مهم در مورد مکان واحد فضای داخلی و خارجی را دیده‌ایم، در اینجا این موارد را برای واحدهای فضای باز خلاصه کرده‌ایم و چند نکته دیگر هم اضافه کرده‌ایم.

واحد خارجی را بر روی سطح تراز و ثابت نصب کنید

نصب واحد خارجی کولر گازی باید بر روی پایه صاف یا بتن بخاطر وزن بسیار سنگین آن باشد. این واحد در صورتی که بر روی یک پایه سست و لرزان نصب شده باشد به شدت نوسان خواهد کرد. اگر این دستگاه به علت پایه ضعیف، نوسان کند، کمپرسور و کوئل کندانسور نیز نوسان خواهند کرد، که می‌تواند منجر به شکستگی لوله مسی در طول مدت معینی از زمان و نشت گاز مبرد شود. درون کمپرسور در حال ارتعاش، شفت ممکن است نامتعادل شود و در نهایت منجر به سوختن سیم‌پیچ الکتریکی شود. علاوه بر این، واحد مرتعش سبب ایجاد نویز زیادی می‌شود که نه تنها اتاق شما بلکه همسایگان را هم تحت‌تاثیر قرار می‌دهد.

  فیوز کولر گازی و علت داغ کردن آن

جریان آزاد هوا

واحد خارجی باید در فضای باز در ایوان، بالای سایبان پنجره و یا هر مکان مناسب دیگری که در آن جریان هوا وجود دارد نصب شود. هیچ مانعی برای جریان هوا در اطراف واحد خارجی نباید وجود داشته باشد. هیچ انسدادی در جریان هوا در مقابل واحد فضای باز از جایی که هوای گرم پراکنده می‌شود نباید وجود داشته باشد. این واحد باید به راحتی برای نصب، سیم‌کشی و انجام هر گونه تعمیر و نگهداری کولر گازی در آینده در دسترس باشد. با این حال، تا جایی که ممکن است، واحد خارجی نباید مستقیما در معرض نور خورشید قرار گیرد، با این حال، اگر نمی‌توان از آن اجتناب کرد، فرد می‌تواند یک سایه بان برای محافظت از نور مستقیم خورشید برای آن تامین کند.

هیچ آبی نباید در اطراف واحد خارجی جمع شود

مکان نصب واحد خارجی کولر گازی باید به گونه‌ای باشد که در طول بارش باران، آب در اطراف آن جمع نشود. جمع شدن آب می‌تواند باعث زنگ زدگی واحد خارجی شود. حتی سطح کوچک آب جمع‌آوری‌شده در اطراف واحد خارجی می‌تواند باعث خورده شدن بدنه و در نهایت قسمت‌های داخلی آن شود.

واحد خارجی را روی سطح کج نصب نکنید

باید از نصب واحدهای باز در سطوح کج خودداری کنید. واحد خارجی بسیار سنگین است و اگر در موقعیت زاویه‌ای قرار گیرد، نیروهای نامتعادل وجود خواهند داشت که ارتعاشات واحد را افزایش می‌دهند، که ممکن است منجر به از کار افتادگی کلی واحد شود.

نصب یک واحد خارجی بر روی دیوار بیرونی

واحد خارجی نیز می‌تواند بر روی دیوار بیرونی بر روی یک پایه دیواری نصب شود. پایه دیواری را می‌توان با استفاده از رولپلاک مخصوص نصب کرد. با استفاده از این پایه‌های دیواری واحد خارجی را می‌توان به راحتی نصب کرد و می‌تواند به راحتی در دسترس قرار گیرد. دقت کنید که دیواری که واحد خارجی بر روی آن نصب شده‌است به اندازه کافی قوی باشد تا وزن و لرزش آن را تحمل کند. نصب واحد خارجی روی دیوار یکی از بهترین گزینه‌های موجود است.

  نصب کولر گازی و تصمیم در مورد محل مناسب

مراحل نصب واحد خارجی

اول از همه، واحد خارجی را به محل نصب حمل کنید. این واحد کاملا سنگین است، بنابراین باید به دقت جابجا شود و باید حدود دو یا سه نفر برای جابجایی آن وجود داشته باشند.

بعد از آن، اگر نصب واحد خارجی باید بر روی پایه دیواری باشد، دقت کنید که پایه‌ها به درستی نصب شده‌باشند. از آنجا که این واحد بیش از حد سنگین است، حدود سه‌تا پنج نفر ممکن است برای بلند کردن آن مورد نیاز باشند و باید به دقت با هماهنگی مناسب برداشته شود.

۳. بعد، واحد خارجی را می توان در محل مناسب نصب کرد. پایه‌های واحد خارجی را می‌توان بر روی پلاستیک‌های مخصوص قرار داد و برای جلوگیری از لرزش و یا حرکت پایه‌های واحد خارجی را به پایه دیواری پیچ و مهره کرد. واحد خارجی نصب شده بر روی پایه دیواری باید با پیچ و مهره سفت کرد.

با این کار نصب واحد خارجی کولر گازی انجام می‌شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *