۵ علت اصلی مشکلات کولر گازی

چیزهای زیادی وجود دارند که می‌توانند در کولر گازی شما خراب شوند، اما چند مشکل وجود دارد که احتمال خراب شدن بیشتری نسبت به بقیه دارند. مهم است که مسائل مشترک کولر گازی‌ها را بدانید، چون شما می‌توانید زمان و پول زیادی را با قادر بودن برای حل مشکل خود صرفه‌جویی کنید.

لیست زیر پنج دلیل مهم برای ایجاد مشکل در کولر گازی است. با نگاهی به این موارد ممکن است بتوانید مشکل را خودتان تشخیص دهید.

۱. مسائل مربوط به حسگر کولر گازی

با مراقبت مناسب از کولر گازی، این دستگاه به خوبی کار خواهد کرد و به حفظ هزینه‌های انرژی شما کمک خواهد کرد .

سنسور وظیفه روشن و خاموش کردن دستگاه را بر عهده دارد. این قطعه‌ای است که هوای محیط را در دمای ثابت نگه می‌دارد و اگر سنسور کار نکند، کولر شما نمی‌داند چه زمانی روشن و خاموش شود. سنسور در کولر گازی اسپلیت در زیر فیلترها قرار دارد. مطمئن شوید در جای خود، بر روی شبکه‌های اواپراتور پنل داخلی قرار دارد.

یکی از مشکلاتی که برای کولر گازی داکت اسپلیت ممکن است اتفاق افتد، مکان سنسور بوده و آن از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر سنسور در یک اتاق کوچک باشد و درب آن بسته باشد، آن اتاق ممکن است به دمای مطلوب برسد و باعث شود که کولر گازی خاموش شود و اتاق‌های بزرگ‌تر بیش از حد گرم باقی بمانند. سنسور شما باید در بزرگ‌ترین اتاق قرار گیرد.

۲. مشکلات آب خروجی

اگر لوله خروج آب (درین) گرفتگی پیدا کند، حداکثر تجمع آب رخ می‌دهد. این مساله می‌تواند منجر به مشکلاتی شود و آب از پنل به بیرون بریزد. هم چنین باعث می‌شود کولر کم‌تر موثر واقع شود و اغلب باعث می‌شود که مبلغ قبض برق شما افزایش پیدا کند چون انرژی بیشتری برای خنک کردن خانه شما لازم دارد.

۳. تمیز کردن نامناسب

اگر شما کولر گازی خود را تمیز نگاه ندارید، آن نمی‌تواند به طور موثر محیط را خنک کند. اگر فیلترها و شبکه‌های پنل و واحد خارجی کثیف باشند، کولر گازی شما نمی‌تواند به اندازه کافی هوا را خنک کند .

۴. اندازه و ظرفیت مناسب

داشتن یک دستگاه تهویه مطبوع کم ظرفیت یک مشکل بزرگ دیگر است. اگر خیلی کوچک باشد خانه شما همیشه گرم می‌ماند. همچنین یک مساله بزرگ نیز وجود دارد چون باید آن را همیشه روشن نگه دارید باعث استهلاک بیشتر کمپرسور و دیگر قطعات خواهد شد و نمی‌تواند بخوبی هوا را خنک کند. شما باید اندازه مناسب را برای خانه خود را پیدا کنید.

۵. نشت گاز مبرد

نشت گاز مبرد می‌تواند رایج باشد. نشت کوچک در شیرها و اتصالات اتفاق می‌افتد اغلب پیدا کردن نقطه دقیق نشتی بسیار دشوار است. اگر همه چیز دیگری را امتحان کرده‌اید و باور دارید که این موضوع ممکن است مشکل شما باشد، معمولا بهتر است برای تعمیر کولر گازی با یک متخصص تماس بگیرید چون آنها تجهیزات مناسب برای ردیابی نشتی دارند.

مراقبت مناسب از کولر گازی باعث می‌شود به خوبی کار خود را انجام دهد و به کاهش هزینه‌های برق مصرفی شما کمک خواهد کرد. با اطمینان از اینکه فیلترها را چک می‌کنید و شبکه‌ها و لوله تخلیه آب را تمیز نگاه می‌دارید، می‌توانید مطمئن شوید که همیشه هوای خنک مناسب در محیط خواهید داشت و منزل شما در دمای مناسب باقی می‌ماند. به یاد داشته باشید هر چیزی که با خانه‌ها در رابطه با تعمیر و نگهداری است، بسیار ارزان‌تر از تعویض قطعات خراب و سوخته خواهد بود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *