۵ علت اصلی مشکلات کولر گازی

چیزهای زیادی وجود دارند که می‌توانند باعث مشکلات کولر گازی شما شوند، اما چند مشکل وجود دارد که احتمال خراب شدن بیشتری نسبت به بقیه دارند. مهم است که مسائل مشترک کولر گازی‌ها را بدانید، چون شما می‌توانید زمان و پول زیادی را با قادر بودن برای حل مشکل خود، صرفه‌جویی کنید.

مشکلات کولر گازی

لیست زیر پنج دلیل مهم برای ایجاد مشکل در کولر گازی است. با نگاهی به این موارد ممکن است بتوانید مشکل را خودتان تشخیص دهید.

۱. مسائل مربوط به حسگر کولر گازی

با مراقبت مناسب از کولر گازی، این دستگاه به خوبی کار کرده و به حفظ هزینه‌های انرژی شما کمک خواهد کرد .

سنسور، وظیفه روشن و خاموش کردن دستگاه را بر عهده دارد. این قطعه‌ای است که هوای محیط را در دمای ثابت نگه می‌دارد و اگر سنسور کار نکند، کولر شما نمی‌داند چه زمانی روشن و خاموش شود. سنسور در کولر گازی اسپلیت در زیر فیلترها قرار دارد. مطمئن شوید در جای خود، بر روی شبکه‌های اواپراتور پنل داخلی قرار گرفته است.

یکی از مشکلاتی که برای کولر گازی داکت اسپلیت ممکن است اتفاق افتد، مکان سنسور بوده و آن از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر سنسور در یک اتاق کوچک نصب شود و درب آن اتاق بسته باشد، آن اتاق ممکن است به دمای مطلوب برسد و باعث خاموش شدن کولر گازی شود. در این حالت اتاق‌های بزرگ‌تر بیش از حد گرم باقی بمانند. سنسور کولرهای گازی داکت اسپلیت شما باید در بزرگ‌ترین اتاق قرار گیرد.

۲. مشکلات آب خروجی کولر گازی

اگر لوله خروج آب (درین) گرفتگی پیدا کند، حداکثر تجمع آب رخ می‌دهد. این مساله می‌تواند منجر به مشکلاتی شود و آب از پنل به بیرون بریزد. هم چنین باعث می‌شود کولر کم‌تر موثر واقع شود و اغلب موجب می‌شود که مبلغ قبض برق شما افزایش پیدا کند. چون انرژی بیشتری برای خنک کردن خانه شما لازم دارد.

  کولر گازی اسپلیت پاسخی موثر برای سرد کردن خانه

۳. تمیز کردن نامناسب

اگر شما کولر گازی خود را تمیز نکنید، نمی‌تواند به طور موثر محیط را خنک کند. اگر فیلترها و شبکه‌های پنل و واحد خارجی کثیف باشند، کولر گازی شما نمی‌تواند به اندازه کافی هوا را خنک کند.

۴. اندازه و ظرفیت مناسب

داشتن یک دستگاه تهویه مطبوع کم ظرفیت یک مشکل بزرگ دیگر است. اگر خیلی کوچک باشد خانه شما همیشه گرم می‌ماند. همچنین یک مساله بزرگ نیز وجود دارد، چون باید آن را همیشه روشن نگه دارید. روشن بودن بیش از حد باعث استهلاک بیشتر کمپرسور و دیگر قطعات خواهد شد و نمی‌تواند به خوبی هوا را خنک کند. شما باید اندازه مناسب را برای خانه خود را پیدا کنید.

۵. نشت گاز مبرد

در کولر گازی‌ها نشت گاز مبرد می‌تواند رایج باشد. نشت کوچک در شیرها و اتصالات اتفاق می‌افتد و اغلب پیدا کردن نقطه دقیق نشتی بسیار دشوار است. اگر همه چیز دیگری را امتحان کرده‌اید و باور دارید که نشت گاز مبرد ممکن است مشکل شما باشد، معمولا بهتر است برای تعمیر کولر گازی با یک متخصص تماس بگیرید، چون آنها تجهیزات مناسب برای ردیابی نشتی دارند.

مراقبت مناسب از کولر گازی باعث می‌شود به خوبی کار خود را انجام دهد و به کاهش هزینه‌های برق مصرفی شما کمک خواهد کرد. با اطمینان از این که فیلترها را چک می‌کنید و شبکه‌ها و لوله تخلیه آب را تمیز نگاه می‌دارید، می‌توانید مطمئن شوید که همیشه هوای خنک مناسب در محیط خواهید داشت و منزل شما در دمای مناسب باقی می‌ماند. به یاد داشته باشید هر چیزی که با خانه‌ها در رابطه با تعمیر و نگهداری است، بسیار ارزان‌تر از تعویض قطعات خراب و سوخته خواهد بود.

  ۵ مزیت نصب یک کولر گازی اسپلیت
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *