را ترموستات کولر گازی داکت اسپلیت کار نمی‌کند

در حال حاضر اکثر کولرهای گازی دارای ترموستات دیجیتالی هستند، اما برخی از کولر گازی‌های داکت اسپلیت، ترموستات مکانیکی دارند. بسیاری از مردم به ترموستات کولر گازی سالم و در برخی مواقع قابل برنامه‌ریزی نیاز دارند تا قبض‌های برق خود را تحت کنترل نگه دارند. با این حال، این می‌تواند تنها در صورتی کار کند که ترموستات به درستی عمل کند. در غیر این صورت، شما با اتاق‌های خیلی سرد یا گرم سر و کار خواهید داشت که موجب خواهد شد قبض‌های برق بالا و زیادی داشته باشید. در زیر نکاتی را برای تست آن آورده‌ایم تا با توجه به آنها دیرتر نیاز به تعمیر کولر گازی داشته باشید.

مواردی که قبل از تعویض ترموستات کولر گازی باید در نظر بگیریم

۱. آیا برق به ترموستات کولر گازی شما می‌رسد؟

اولین چیزی که هنگام برخورد با ترموستاتی که کار نمی‌کند باید کنترل کنید این است که آیا برق دارد یا نه. فقط بررسی کنید که تمام سیم‌های اتصال به آن، درست و محکم و ثابت هستند. پیچ‌های تمامی اتصالات آن را بررسی کنید و مطمئن شوید در جای خود محکم باشند.

۲. ترموستات را تمیز نگه دارید

ترموستات کولر گازی داکت اسپلیت باید تمیز باشد تا درست کار کند. پوشش آن را بردارید و به آرامی سیم‌های داخل را با استفاده از یک قلم‌مو تمیز کنید. هم چنین شما می‌توانید از هوای فشرده برای تمیز کردن استفاده کنید.

۳. سیم‌های سوخته و یا سولفاته شده

زمانی که شما ترموستات کولر گازی خود را باز می‌کنید، باید سیم‌های سوخته، شل یا زنگ‌زده و سولفاته شده را چک کنید. اینها باید محکم شوند و سیم‌های زنگ‌زده و سولفاته شده جایگزین شوند . این کار باعث خواهد شد که ترموستات شما دوباره کار کند.

  نحوه سرویس کولر گازی به صورت کامل

۴. سطح زیر ترموستات را صاف کنید

ترموستات کولر گازی داکت اسپلیت باید به روی سطحی صاف قرار داده شود. در صورت نصب مورب یا کج به درستی کار نخواهد کرد. برای چک کردن این کار از یک تراز حباب‌دار استفاده کنید. علاوه بر این، ترموستات باید در ارتفاع یک و نیم متری از زمین قرار داده شود تا عملکرد مناسب داشته باشد.

۵. قرار دادن ترموستات کولر گازی در جای مناسب

یک دلیل دیگر برای یک ترموستات کولر گازی که به درستی کار نمی‌کند، می‌تواند قرار گرفتن در جای نامناسب باشد. ترموستات نباید در نزدیکی جریان هوا قرار داده شود و یا در جایی که زود خنک شود و یا سریع‌تر از بقیه خانه گرم شود، به طوری که موقعیت بد می‌تواند باعث شود که درجه‌حرارت به طور نادرست خوانده شود. ترموستات را در جایی که کاملا عایق است و دورتر از آشپزخانه و یا دیگر مکان‌هایی که می‌تواند گرم‌تر از بقیه خانه باشد، قرار دهید.

۶. مشکلات اهرم گرمایی

اهرم گرمایی یک اهرم کوچک بر روی یک مقیاس کالیبره در داخل ترموستات است. این اهرم باید یک سطح را جابه‌جا کرده یا بر روی قسمت دیگر بچسبد. اگر کولر به طور و یا در صورتی که کولر گازی برای مدت طولانی روشن باشد، با حرکت این اهرم، باعث تنظیم دمای محیط خواهد شد. این کار تضمین خواهد کرد که دمای محیط خانه برای مدت طولانی راحت و با ثبات است.

۷. تعویض ترموستات معیوب

این وسیله برای کنترل کولر گازی استفاده می‌شود و اطمینان خواهد داد که دما در محیط داخل به اندازه‌ای که احساس راحتی را برای افراد فراهم می‌کند، باقی خواهد ماند. ترموستات کولر گازی به هنگام تنظیم شدن به منظور حفظ سطح مطلوب دما در داخل خانه اشاره می‌کند. عملکرد ضعیف آن را می‌توان با تمیز کردن آن و یا موقعیت‌یابی مناسب آن تعمیر کرد. با این حال، گاهی اوقات لازم است که آن را تعویض کنید. این کار توسط یک برق‌کار واجد شرایط انجام می‌شود که اطمینان حاصل می‌کند که آن در یک حالت سطح در ارتفاع مناسب در یک مکان مناسب در داخل منزل قرار داده می‌شود.

  سیستم‌های تهویه مطبوع و اهمیت آن

در حالی که یک ابزار ضروری برای کمک به حفظ دمای مناسب محیط در خانه است و همچنین مقادیر قابل توجهی از هزینه قبض برق را کاهش می‌دهد، می‌تواند بد عمل کند، کولر را خاموش نگه دارد، یا با قطع نکردن جریان برق کمپرسور باعث سرمای زیاد و باعث ناراحتی شود. ترموستات که کار نمی‌کند می‌تواند به خانه‌ای منجر شود که خیلی گرم یا خیلی سرد باشد و به طور کلی ناخوشایند باشد . وقتی دمای داخل خانه بالا می‌رود، باید کولر گازی را بصورت دستی روشن کنیم که این کار برای مدت طولانی دشوار خواهد بود. با این حال، داشتن تنظیم مناسب به راحتی با نگه داشتن دما و به صورت قابل اعتماد ساده است.

زندگی شاد در منزل به خانه‌ای راحت نیاز دارد. این شامل حصول اطمینان از این است که دمای محیط داخل در شرایط آب و هوایی بیرون، راحت و با طراوت است. شما می‌توانید با اطمینان از اینکه ترموستات شما به درستی عمل می‌کند و در نتیجه کنترل کولر گازی داکت اسپلیت را به طور مناسب تنظیم می‌کند، می‌توانید به این سطح راحتی در خانه دست یابید. با حفظ یک درجه حرارت مناسب در خانه در طول سال می‌توانید مطمئن شوید که خانواده‌تان دوست دارند به خانه برگردند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *